Skocz do zawartości
DawPi

Problem z dziwnymi (?) parametrami nowego dysku Samsung 840 PRO (128GB - MZ-7PD128BW)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak mnie jakoś naszło na testy nowo zakupionych dysków (mam RAID1) w programie CrystalDiskMark i oto efekty:

Dołączona grafika

 

Nie wydają się one Wam dziwne? Przecież producent podaje szybkość odczytu dla 'Seq' ok. 530MB/s, a zapis 390MB/s. A u mnie wychodzi to wszystko inaczej.

 

Liczę na jakąś pomoc w rozwikłaniu tej zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

niestety, ale nie mogę sobie pozwolić na dzienny przestój i rozłączyłem oba dyski, postawiłem od nowa system i teraz wszystko jest w porządku, jednakże bez RAID1, który to był winowajcą.

Zrobiłem nawet jeden test - zainstalowałem ponownie system na nowo utworzonym RAID1, bez sterowników i problem nadal występował. Potem dograłem wszystkie stery i problem był nadal. Dla mnie, jako laika wyjaśnienie jest takie, że nie dam rady u siebie mieć RAID1 i szybkie prędkości zapisywania.

 

Jak to wygląda teraz:

Dołączona grafika

 

Dziękuję za zaangażowanie i pozdrawiam.

 

 

P.s. mam na sprzedaż tę jedną 128 Samsung 840 PRO w dobrej cenie. Wtedy zakupię wersję 256GB. Odbiór najlepiej osobisty Kraków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...