Skocz do zawartości
delyew

Komputer sam się wyłącza podczas grania

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam problem z którym zmagam się od dawna a mianowicie komputer wyłącza się podczas grania i oglądania streamów!

Specyfikacja:

płyta główna - ACPI x64- based PC

karta graficzna - Nvidia GeForce 9600GT

procesor - AMD Athlon™ 64 X2 Dual Core Processor 5000+

i uwaga zasilacz (zła marka, wiem z czarnej listy) - Tracer highlander 400W

RAM - 2GB

system - Win 7 ultimate

Jakie temperatury procka wynoszą podczas grania?

(sprawdzane programem SpeedFan 4.46)

procesor dochodzi o 120 stopni i się wyłącza komputer. Graficzna aż tak się nie przegrzewa.

Moje zdanie? Wydaje mi się, że to wina zasilacza bo jest z czarnej listy albo słabej płyty głównej bo ma 6lat. Komputer był czyszczony nie dawno i nic to nie dało, pasta na procku była nakładana chyba w tamtym roku w Maju.

Obudowa ciągle otwarta a jak siedze na necie to temp procka 35-45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz kwalifikuję do wymiany nawet jeśli nie jest to jego wina. Po pierwsze uruchom grę i sprawdź palcem temperaturę radiatora przy 120 oparzysz się ;), ewentualnie źle nałożona pasta i procek nie oddaje ciepła na radiator, ewentualnie wszystko jest okej, a program podaje złe wartości ściągnij jeszcze jeden program i sprawdź np "HWmonitor", i jeszcze jedno czy wentylator reguluje obroty sprawdź w tym programie ile ma w idle a ile pod obciążeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Możesz spróbować wgrać najnowszy BIOS.

2. Obniżyć napięcie na procesorze jeśli (pkt. 1 nic nie da).

3. Zmienić płytę główną na inną (czyt. na innym chipsecie niż sk*rw**ł* nForce) bo tak po prawdzie to przez płytę główną masz takie temperatury a nie inne.

Edytowane przez kfgz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź palcem czy radiator parzy przy tych 80 czy 120 stopniach. Zostało ci to polecone wyżej. Jeśli nie potrafisz wykonać prostej czynności, nie ma sensu kontynuować dyskusji.

 

Podaj też model płyty odczytany z niej samej.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...