Skocz do zawartości
JBFC

Skrzynia pod I5-3350p + Radeon HD7850

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem złożyć skrzynię, dobierając specyfikację tak aby maksymalnie zoptymalizować budżet, jednocześnie nie ujmując mocy mojemu nowemu dziecku.

Zasady gry są proste, od ponad tygodnia przeglądam fora, benchmarki oraz porównania aby wyizolować jak najlepsze komponenty w stosunku ceny do jakości powstałego tworu. Na czym mi zależy? Jestem zapalonym graczem, fotografem. Rendering filmów i sprawy profesjonalne nie obchodzą mnie w ogóle. Chcę złożyć bestię, która pokona każdy tytuł na ustawieniach ultra, dx11, jednocześnie maksymalnie uszczuplając budżet.

 

Chciałbym poprosić Was o poradę. Specyfikację mam już w miarę gotową i czy ktoś bardziej doświadczony niż technik informatyk przed egzaminem może doradzić mi w sprawie szczegółów sprzętu? A więc zaczynajmy.

 

Procesor: I5-3350p

Karta graficzna: Vertex3D Radeon HD7850

Płyta główna: ASROCK Z77 EXTREME4

Pamięć ram: G.Skill DDR3 8gb(2x4gb) 1600mhz ripjaws CL7

Zasilacz: Chieftec 600W

Dyski: Samsung 840 SSD + Stary sypiący się HDD

Parę urządzeń na PCI(karty dźwiękowe itp)

 

Obudowa jest już w drodze więc ten element wykluczmy.

Czy któryś z tych elementów jest za słaby/mocny w stosunku do pozostałej specyfikacji sprzętu? Czy istnieją elementy, które lepiej wpasowałby się w cały zestaw nie kolidując z resztą? Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw średnio złożony .

 

Na początek procek - proponuję model 3470 za 699 zł .

 

Dalej płyta - jak nie będzie OC to bierz MSI B75A-G43 za połowę ceny tego Asrocka .

 

Ram - wystarczą zwykłe 1 333 mhz CL9 , w dodatku kosztują sporo mniej - jakieś 150-170 zł .

 

Ten zasilacz to jaki model dokładnie ?

 

SSD : Zamiast Samsunga 840 bierz starszy model 830 lub OCZ Vertex4/Plextor M5S lub Crucial M4 .

 

Na koniec karta - HD7850 może być ale weź lepszy model np. od Gigabyte czy Sapphire .

 

Jaki masz budżet na całość ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Dołączona grafika

W czym model 3470 byłby lepszy od 3350? Oglądałem benchmarki i procesory stoją praktycznie na tym samym poziomie. Różnica kilku FPS a dodam, że na zintegrowanej karcie mi nie zależy. Zapomniałem dodać że korzystam z chłodzenia Scythe Mugen 2 Rev. B więc grzechem byłoby nie podjęcie OC swego czasu.

 

Jeśli chodzi o płytę to planuję zrobić z tego pudła zestaw rozwojowy. Za parę lat gdy zacznie brakować mocy prawdopodobnie zmienię procesor na i5 2500k bądź 3570k, płytę chcę kupić porządną, żeby po latach nie okazało się, że muszę zmienić dokładnie każdy podzespół tak jak teraz. Wolę sprzedać komponenty póki będą w cenie i kupić coś mocniejszego - ale płytę trzymać.

 

Zasilacz to CFT-650A-12B (wkradł się wcześniej mój mały błąd z mocą)

 

Co do karty znów górę wzięły benchmarki, które wskazują w Vertex3D zwycięzcę. Z chłodzeniem będzie słabo ale tym już się obudowa zajmie.

 

W tej chwili ogólny budżet na całość daje ok +/- 2800 zł z tym że zasilacz i dyski już posiadam więc to odliczamy. Dajmy na to max 2100 zł nie wliczając obudowy, zasilacza i dysków.

Edytowane przez JBFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup płytę pod obecny procesor a nie pod i5 2500k/3570k. Jak braknie ci wydajności, kupisz sobie ówczesne Pentium, zapłacisz wtedy za nową płytę i procesor tyle ile wynosi obecnie różnica pomiędzy Z77 Ex4 a proponowanym B75.

 

Pod i5 3350 nie ma sensu brać płyta za blisko 500zł na Z77. Turbo dla tego procesora to tylko 3,3GHz. Dopłacić blisko 300zł (za Z77 Ex4) dla 200MHz?

i5 3470 ma turbo 3,6GHz, pozwala to wycisnąć z niego 3,8GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepską kartę graficzną? Crysis 3 : DX11/wszystko na najwyższych ustawieniach przy rozdziałce 1680/1050/antyaliasing x4 jedzie na 45-50FPS i podczas podwójnego przechodzenia całej kampanii ani razu mi się nie zdarzyło aby był spadek poniżej 30FPS. To nie ma być super komputer, a skoro wyciąga tak twardo najbardziej zaawansowaną technologicznie grę od początku ery pc, to chyba wybrałem dobrze :) Dodam że karta nie grzeje się powyżej 60*c i jest bardzo cichutka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...