Skocz do zawartości
YareQ

sythe ninja 3 rev b + płyty msi gd55 montuje problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie próbuje przykręcić sythe ninja 3 rev b do płyty msi gd55. Natrafiłem na pewną nieścisłość którą instrukcja i filmik na stronie producenta bagatelizuje. Gniazdo procesora po drugiej stronie płyty ma metalową ramkę do której jest przykręcone. Po miedzy ramką są elementy elektroniczne o grubości prawie takiej samej jak sama ramka.

Dołączona grafika

Tylne mocowanie coolera ma w tym miejscu wypukłość i po nałożeniu jednej ramki na drugą wyraźnie ta wypukłość wspiera się na tych elementach a nie na ramce gniazda procesora.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niby po skręceniu wszystko się ładnie trzymało ale trochę mnie to martwi. U producenta znalazłem jeszcze to ale może elementy z tej płyty są niższe.

http://www.scythe-us...0-intel3_01.jpg

Napotkał ktoś podobny problem? Jest się czym martwić? W zasadzie ramkę coolera można odwrócić i wtedy opiera się tylko na ramce gniazda. Trzeba by tylko wykonać jakieś podkładki w miejscach śrubek przechodzących przez płytę bo oryginalne będą po drugiej stronie.

Przepraszam za jakość zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta wypukłość w backplate jest chyba dość znikoma, jak się obawiasz zwarć na kondensatorkach możesz zrobić jakąś dodatkową podkładkę pomiędzy mocowaniem procka a backplate żeby zwiększyć dystans.

Ale wydaje mi się że nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Owszem jest minimalna ale sprawdziłem jeszcze raz i cały backplate trzyma się właśnie na tych elementach. Widać szparę miedzy blachą ramki procesora a backplate. Albo dam podkładki zgodnie z twoją radą albo założę odwrotnie. Backplate jest odizolowany jakaś foliją w tym miejscu. Tylko że mnie chodzi o nacisk a nie zwarcia wiec nie będę ryzykował. Z ciekawości napisze do sytne i mis ciekawie co napiszą:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...