Skocz do zawartości
GooDie

Nowy procesor dla AsRock A780GXH/128M

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do kupna nowego procesora za około 400 - 450 zł. Znalazłem 2 interesujące mnie procesory:

1. AMD X6 FX-6100 AM3+

2. AMD Phenom II x6 1045T AM3

 

I tu mam do was pytanie czy moja płyta t.j AsRock A780GXH/128M dedykowana dla: AM3 / AM2+ / AM2, obsłuży ten 1 z podstawką AM3+?

I jeszcze jedno pytanie czy zasilacz Bequiet E6 450W wystarczy, bo z tego co widzę pobór prądu ma taki sam jak mój obecny Phenom II x3 720 BE?

 

Aktualna specyfikacja mojego PC:

AsRock A780GXH/128M

Phenom II x3 720 BE

G.Skill 2x2GB Ram

Bequiet E6 450W

MSI Radeon HD6850 Cyclone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wsadzic możesz tylko Phenoma, ponieważ ma kontroler pamięci ddr2 i ddr3 , a FX tylko ddr3.I nie przesadzaj z kręceniem bo ci spali sie sekcja zasilania na płycie gł.,ale te 3,375 gh jest osiągalne na domyślnym napięciu [szyna 250 htt x4].

Edytowane przez Daryzda
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.I nie przesadzaj z kręceniem bo ci spali sie sekcja zasilania na płycie gł.,ale te 3,375 gh jest osiągalne na domyślnym napięciu [szyna 250 htt x4].

 

Na takiej samej płycie i na Athlon II 250 na ustawieniach z płyty (fabryczne podkrecanie)osiągnołem 3750 Hz.Stabilne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon o wiele mniej wymaga od sekcji zasilania.

Spróbuj odblokować 4 rdzeń, będziesz miał wtedy normalnego phenoma x4. Nie ma sensu kupować phenoma x6 bo w grach różnicy nie zauważysz ponieważ nie obsługują 6 rdzeni.

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...