Jump to content
Sign in to follow this  
Daro_ufo

Problem z frontowym USB 3.0 MSI Z77A-G43 w obudowie Fractal Design 3000

Recommended Posts

Cześć wszystkim! Mam drobny choć niezwykle irytujący problem z frontowym USB 3.0 w obudowie Fractal Design 3000, w której siedzi płyta głowna MSI Z77A-G43. Po podłączeniu zewnętrznego dysku Samsung M2 Portable 3 1TB do frontowego portu i przy próbie skopiowania czegokolwiek na dysk wewnętrzny trwa wieczność, po czym wyskakuje często błąd 0x80070037. Sytuacja wygląda podobnie gdy chce kopiować coś na dysku. Powyższy problem nie występuje gdy dysk jest podłączony do tylnego panelu! W czym tkwi problem? To wina header`u na płycie czy może coś z panelem obudowy?

Share this post


Link to post
Share on other sites

winny jest kabel dołączony do obudowy dysku przenośnego. miałem podobny problem z obudową arctica na dysk 2,5". okazało się że kabel był badziewny za mało ekranizowany i się gubił sygnał. dysk działał tylko gdy był podłączony bezpośrednio do tylnego panela. wymieniłem obudowę na chiefteca, kabel jest 2x grubszy i teraz bez problemu działa mi dysk na przednim i tylnym panelu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

często złącza front panelu mają mniejszą obciążalność prądowa. W skrócie nie wyrabiają z zasłaniem dysku ot cały zagadka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napisałem do supportu na oficjalnej stronie Fractal Design i po nieco ponad tygodniu otrzymałem nowy frontowy panel. Na poniższym zdjęciu widać stary (ten po lewej) oraz nowy (po prawej) panel z obudowy Fractal Design Core 3000. Jak widać na zdjęciach nowy ma troszkę inną konstrukcję - kable są wlutowane do płytki. Mimo otrzymania nowej części mój problem został nierozwiązany tak naprawdę Dołączona grafika

 

@99tomcat może i masz rację w tym co mówisz. Nie mam obecnie żadnego pena z interfejsem 3.0 aby sprawdzi tą teorię ale przypuszczam dysk jednak ma większy pobór prądu niż pen.

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.