Skocz do zawartości
Daro_ufo

Problem z frontowym USB 3.0 MSI Z77A-G43 w obudowie Fractal Design 3000

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Mam drobny choć niezwykle irytujący problem z frontowym USB 3.0 w obudowie Fractal Design 3000, w której siedzi płyta głowna MSI Z77A-G43. Po podłączeniu zewnętrznego dysku Samsung M2 Portable 3 1TB do frontowego portu i przy próbie skopiowania czegokolwiek na dysk wewnętrzny trwa wieczność, po czym wyskakuje często błąd 0x80070037. Sytuacja wygląda podobnie gdy chce kopiować coś na dysku. Powyższy problem nie występuje gdy dysk jest podłączony do tylnego panelu! W czym tkwi problem? To wina header`u na płycie czy może coś z panelem obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

winny jest kabel dołączony do obudowy dysku przenośnego. miałem podobny problem z obudową arctica na dysk 2,5". okazało się że kabel był badziewny za mało ekranizowany i się gubił sygnał. dysk działał tylko gdy był podłączony bezpośrednio do tylnego panela. wymieniłem obudowę na chiefteca, kabel jest 2x grubszy i teraz bez problemu działa mi dysk na przednim i tylnym panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NuKeR http://www.fractal-design.com/?view=product&category=2&prod=110 przecież bym sobie nie zmyślił USB 3.0 na froncie Dołączona grafika

 

@ zaodrze244 czytałem, że obudowy Fractala w kwestii USB 3.0 mają dosyć często problemy. Dołączona grafika Mimo to uważam, że to dobra obudowa choć powinni bardziej się przyłożyć do tych portów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do supportu na oficjalnej stronie Fractal Design i po nieco ponad tygodniu otrzymałem nowy frontowy panel. Na poniższym zdjęciu widać stary (ten po lewej) oraz nowy (po prawej) panel z obudowy Fractal Design Core 3000. Jak widać na zdjęciach nowy ma troszkę inną konstrukcję - kable są wlutowane do płytki. Mimo otrzymania nowej części mój problem został nierozwiązany tak naprawdę Dołączona grafika

 

@99tomcat może i masz rację w tym co mówisz. Nie mam obecnie żadnego pena z interfejsem 3.0 aby sprawdzi tą teorię ale przypuszczam dysk jednak ma większy pobór prądu niż pen.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...