Skocz do zawartości
stanrad

Dysk SSD ATA/IDE do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem zasięgnąć waszej rady, ponieważ purepc to chyba najlepsza polskojęzyczna strona opisująca dyski SSD.

Brat prosił mnie o modernizacje swoje leciwego laptopa i przyszła mi na myśl poza pamięcią, wymiana dysku HDD na SSD.

Niestety złącze jakie posiada, to stare ATA/IDE i trudno cokolwiek sensownego znaleźć. Widziałem różne przejściówki,

ale to na dłuższą metę nie zdaje egzaminu.

 

Znalazłem jedynie taki dysk:

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Transcend_PSD320_eleganckie_dyski_SSD_ze_zlaczem_IDE_ATA133-39410.html

 

Czy ktoś może zna tą firmę? Nie jest niestety tani, a nie chce wywalać pieniędzy na sprzęt który zaraz padnie, albo różnica w pracy laptopa będzie nie wielka.

 

Jeżeli macie jakąś alternatywę chętnie wysłucham propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aż tak starych komputerów/laptopów nikt SSD nie wkłada. Osobiście nie spotkałem takiego przypadku SSD na IDE. Oczywiście są oferowane w ograniczonym zakresie takie urządzenia ale nie wkłada się samego dysku o większej wartości od samego komputera. Poza tym zwykle jego komponenty sa tak wolne że nawet nie sa wstanie wykorzystać potencjału SSD.

 

Takich urządzeń się po prostu nie modernizuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tam wkłada ;)

 

http://forum.purepc.pl/topic/270332-wszystko-o-ssd-faq-1-strona/page__st__6630#entry3696828

 

To była trochę sztuka dla sztuki, ale było warto. Pracowałem tak od lutego do listopada - poprawa była bardzo zauważalna i nawet trochę żałuję, że wcześniej się na to nie zdecydowałem, a przecież sprzęt już mocno leciwy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...