Skocz do zawartości
Szymon

G.Skill 2400 cl10 - problem ze stabilnością, bezpieczne napięcie ivy

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniłem sprzęt na nowszy, dokładnie mówiąc MSI Z77A-GD55 i i3770K oraz pamięci z tematu. Pamięci mają działać przy timingach 10-12-12-31 i napięciu 1.65 na 2400mhz. Proszę o pominięcie dyskusji na temat wyższości 1600 nad 2400 Dołączona grafika. Problem w tym że mam wrażenie że pamięci są niestabilne przy tym napięciu i tych ustawieniach na których powinny działać. Dzisiaj dopiero odpalę memtesta ale mam blusescreeny a superpi czasem wyrzuca błąd, jeszcze nie kręciłem więc zakładam że to to. Pogrzebałem trochę w necie i wygląda na to że się przeliczyłem tymi pamięciami. Mogę je wymieniać, ale musiałbym kupić inne w tym czasie zanim upłyną 3 tygodnie reklamacji.

 

Platforma IVY jest nowa dla mnie i chciałbym zwiększyć napięcie odrobinę sprawdzić czy pójdą stabilnie np. na 1.675 albo 1.7. Pytanie do was użytkwonicy podkręcający, jakie według was jest bezpieczne napięcie dla DDR3 na ivy? Tak na co dzień z jakich napięć korzystacie? Bo jakie są zalecenia intela to wiem Dołączona grafika.

 

ps. Pamięci to TridentX G.Skill 2400 CL10

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, sprawdze to Dołączona grafika.

 

 

edit: Heh, rozwiazanie chyba było prostsze niż myślałem. W biosie na napieciu pamieci zamiast auto (mimo że było 1.67 auto) ustawilem ręcznie 1.655 i jak ręką odjął. Prime nie płata już figli, leci bez problemu, wyglada na to że pomogło Dołączona grafika.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...