Skocz do zawartości
misiosc

Dwie karty graficzne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam laptopa Lenovo y580 i posiadam dwie karty graficzne Intel HD 4000 i Nvidia GTX 660M z tego powodu przeważnie ustawiam w panelu sterowania nvidi jaka karta ma pracować dla danego programu czy też gry,. Problem pojawił się dzisiaj gram w Tera Online i wczoraj było wszystko okej a dzisiaj gra odpala się z zintegrowana grafiką a w panelu mam nieaktywną opcję wybory preferowanego procesora graficznego ;/. Dodam że w innych grach, programach mogę zmieniać ten procesor normalnie. Nie mam pojęcia co się stało, że nie mogę tego zmienić, sterowniki zmieniałem nie dało to efektu. W załączniku zrzut ekranu.

post-197932-0-08411500-1360920752_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawym przyciskiem na exe gry i tam jest do wyboru z jaka karta gra ma soe uruchomic "procesor grqficzny nvidia o wysoliejwydajnosci" czy jakos tak, sprawdz czy ci zadziala

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie działa sprawdzałem ;/

 

Hmm dziwna sprawa po zainstalowaniu sterowników gdy za pierwszym razem włączę panel sterowania mogę wybrać dedykowaną grafikę gdy drugi raz odpalę panel to już jest na stałe grafika zintegrowana i pojawia się informacja że dostępne są nowe sterowniki ale nie wiem czy to ma jakiś wpływ.

 

dobra naprawiłem... Problem był w aktualizacji nvidia ponieważ po zainstalowaniu robiły się automatyczne aktualizacje profili gier i programów.... rozwiązałem to poprzez wyłączenie routera na czas instalowania sterowników a następnie odznaczyłem wyszukiwanie aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...