Skocz do zawartości
marcin77

czym przykleić radiatorki do pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

chodzi o radka 9000pro, czy do tego nadaje się (tzn. nia ma skutków ubocznych typu odpadanie przypalenie), czy do tego nadaje się kropelka lub coś z tych kleji ?? :lol: , akurat nudze się więc chce pogrzebać :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kropelke raczej zostaw w spokoju. Wyobraz sobie ze chcesz karte sprzedac lub oddac ja bo cos jej sie stanie i co wtedy? Na hama bedziesz oddzieral radiatorki? Co do sposobu proponuje uzyc kleju termoprzewodzacego. Moim zdaniem najlepszy sposob w twoim przypadku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak :

pamięci przesmarowane pastą termoprzewodzącą silikonową, założone dwustronnie (tak mam kostki) radiatory (4 cm wysokości) i dociśnięte do siebie sprężyną z uciętej szprychy rowerowej w kształcie litery U. trzyma super, łatwo się zakłąda i nie wymaga kupowanie niczego.

polecam, ja i fubaf jesteśmy zadowoleni (jemu też tak przyczepiłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o radka 9000pro, czy do tego nadaje się (tzn. nia ma skutków ubocznych typu odpadanie przypalenie), czy do tego nadaje się kropelka lub coś z tych kleji ?? :lol: , akurat nudze się więc chce pogrzebać  :lol:

polecam taśmę termoprzewodzącą firmy 3M, zajebiscie trzyma radiatorki oraz świetnie przewodzi ciepło jedyną jej wadą jest to iż jest strasznie droga - ale puzniej nie masz zadnego problemu ze sciągnieciem radiatorków z pamięci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o radka 9000pro, czy do tego nadaje się (tzn. nia ma skutków ubocznych typu odpadanie przypalenie), czy do tego nadaje się kropelka lub coś z tych kleji ?? :lol: , akurat nudze się więc chce pogrzebać  :lol:

polecam taśmę termoprzewodzącą firmy 3M, zajebiscie trzyma radiatorki oraz świetnie przewodzi ciepło jedyną jej wadą jest to iż jest strasznie droga - ale puzniej nie masz zadnego problemu ze sciągnieciem radiatorków z pamięci :D

Poszukaj na tym forum postów niejakiego Rosio

 

Ja u niego za zaliczeniem kupiłem taką taśmę żeby przykleić radiator do mostka północnego mojej płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze lepszy patent :lol: a mianowicie

:arrow: kupujesz pastę i klej termoprzewodzący następnie wyciskasz potrzebne ci ilość preparatu czyli 50% pasta, 50% klej i mieszasz do uzyskania jednolitej masy (jak klej poxipol :lol: ) następnie smarujesz tym pamięci i zakładasz radiatorki. Preparat jest wystarczająco mocny aby trzymał radiatory na swoim miejscu i wystarczająco słaby aby można było zerwać radiatory.

 

P.S. Jeżeli nie masz pamięci typu BGA to lepiej nie stosuj pasty/kleju na bazie srebra bo mogą się zewrzeć nóżki od pamięci i może się stać katastrofa

niektórzy mówią że to nie prawda ale lepiej nie ryzykować :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posmarowalem kosci pasta titan :) na rogach pamieci dalem po 1 barzdo malej kropelce kropelki :) docisnalem i sie trzyma :] ale nie wiem czy oplebilbym komu ten sposob. Probowalem kupic klej termoprzewodzacy ale niestety na tej wsi jak zwykle nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja na pamięci kałaść srebro to nie jest gud pomysł (no chyba że pamiątki są BGA) a tak pozatym pasta na srebrze do cpu i gpu jest najlebsza.

 

A wracając do tematu spróbj zmieszać klej z pastą i będzie cool (sprawdzane).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posmarowalem kosci pasta titan :) na rogach pamieci dalem po 1 barzdo malej kropelce kropelki :) docisnalem i sie trzyma :] ale nie wiem czy oplebilbym komu ten sposob. Probowalem kupic klej termoprzewodzacy ale niestety na tej wsi jak zwykle nic nie ma.

jak nie ma jak jest :) mistrzu 4max'a masz pod samym nosem (dokladnie w centrum Katowic)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie kłaść pasty z dodatkiem srebra??? Trzeba tylko pomyśleć i przed smarowaniem kostek, wszystkie RAM-y na około obkleić jakąś zwykłą taśmą. Jak nic się nie ubrudzi to się nic nie stanie. Troszkę staranności i jest git.

 

Ja mam tak jak już ktoś wspominał - prawie całe kostki w paście Arctic Silver III i rogi "Kropelką" - oderwać można jednym palcem, a same nie odpadają :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polecam sposob z biala pasta i kropelka, radiatory dosc dobrze sie trzymaja a z oderwaniem ich nie ma najmnejszych problemow. Jesli chodzi o sposob czyszczenia to wystarczy zmywacz do paznokci, klej i opasta schodza odrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sprężyny robiłem ze szprychy rowerowej, wygiąłem na kształt litery U, mocno dociskają radiatorki. nic się nie zsunie bo sprężyna wchodzi pomiędzy żeberka radiatorów a pasta nie pozwala im się ślizgać. polecam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kropelke raczej zostaw w spokoju. Wyobraz sobie ze chcesz karte sprzedac lub oddac ja bo cos jej sie stanie i co wtedy? Na hama bedziesz oddzieral radiatorki? Co do sposobu proponuje uzyc kleju termoprzewodzacego. Moim zdaniem najlepszy sposob w twoim przypadku!

Ja tak uzywalem kleju Termopoxa ze zrywajac radiatory z pamieci R9700P ze odeszly tez pamieci :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm kropelke raczej zostaw w spokoju. Wyobraz sobie ze chcesz karte sprzedac lub oddac ja bo cos jej sie stanie i co wtedy? Na hama bedziesz oddzieral radiatorki? Co do sposobu proponuje uzyc kleju termoprzewodzacego. Moim zdaniem najlepszy sposob w twoim przypadku!

Ja tak uzywalem kleju Termopoxa ze zrywajac radiatory z pamieci R9700P ze odeszly tez pamieci :(

Ja bym sei chyba zastrzelil gdybym r9700 tak zjebal.... dali ci nowa na gwarancji ??:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile daja takie radiatorki na pamieciach... bo moze tez tak sobie zrobie.

Mam takie stare z Calerona ( wys 3cm). Pocial bym je i by byly akurat :D

Tylko nie wiem czy jest sens... teraz pamiatki bez artefattów 265 MHZ.

I sa takie cieple ale nie gorace ( 40 - 50*C)

Ile mi pomogo ( mniej wiecej) takie radiatorki ( bo jak tylko 10mhz to wole nie kombinowac)

A sa to Samsungi 4ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego gf3 kleiłem na kropelke to mi w czsie pracy odpadł i wielka qpa była teraz mam na śrubki i klej ze stronki www.cpc.pl i jakoś sie trzyma jak ponizej widac z niezłym efektem i radiatorki na pamieciach tez mam na ten klej a wcześniej były orginalnie na tasme 2 stronną a ten klej jest spoko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...