Skocz do zawartości
Geforce4800SE

Reset biosu na płycie i brak połowy pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podam konfigurację mojej stacji:

Intel i7 2600K @5.0GHz, 4x2GB GEIL Value Plus 1600MHz, Asrock P67 Extreme4 B3, EVGA GTX680 SC 2GB@1306/6840MHz, WD Caviar Blue edition 500GB SATA III 7200rpm, Creative X-Fi Extreme 7.1.

 

Problem polega na tym, iż wczoraj chciałem zresetować BIOS'a, robiłem to poprzez wyjęcie baterii.

Bios niby się zresetował, ale proile OC nadal zostały (zawsze po resecie znikały). Postanowiłem zrobić reset biosu zworką na płycie.

Odpaliłem kompa wchodzę do biosa a profile OC nadal widnieją, a w dodatku BIOS pokazuje mi tylko 4GB pamięci z 8GB zainstalowanych. Nie pomogło resetowanie ponowne baterią ani zworką, wyciąganie i wkładanie pamięci, downgrade BIOS'u na starszą wersję 1.60 (miałem najnowszą - 3.10). Zaobserwowałem takie coś: jak włoże 2 kości w 1 i 3 slot to tak też pokazuje BIOS, jak przełożę je w 2 i 4 slot to też BIOS wskazuje dobrze, natomiast jak włożę 4 kości w 4 sloty to pokazuje tylko aktywną pamięć w slocie 2 i 4. Podejrzewam, że jest to wina płyty a nawet samego BIOS'u tylko czemu zrobiło to się po resecie biosu zworką na płycie. Może da się jakoś wyczyścić całkowicie BIOS i wgrać na nowo, nie wiem...CHORA AKCJA - pomocy ludzie bo ręce opadają.

 

Zapomniałem dodać, że maksymalna częstotliwość pamięci jaką mogę teraz ustawić to 1333MHz i zniknął mi wogóle profil XMP! wcześniej mogłem ustawić nawet 2133MHz....niech ktoś poleje łychę bo na trzeźwo tego nie przyjmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgraj najnowszy bios z powrotem. Poszukaj opcji memory remap lub coś podobnie brzmiącego.

 

W jakim celu robiłeś ten reset? Profile biosu nie mają nic do resetu biosu. Reset zeruje ustawienia a nie zapamiętane profile!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios wgrałem spowrotem taki jak był, ale nic to nie zmienia. Co do profili to niezgadzam się, gdyż na biosie 1.60 profile resetowały się razem z resetem ustawień, natomiast na nowym biosie już się nie resetują, ale to nie jest istotą sprawy.

Chodzi o to, że chciałem poprostu przywrócić ustawienia fabryczne biosu i użyłem zworki. Po włączeniu kompa stało się jak opisałem wcześniej. W biosie nie widze żadnych opcji od pamięci poza częstotliwością, taimingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...