Skocz do zawartości
Szymon

Za każdym razem inny wynik w benchmarkach

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem i nie mam już pomysłu jak sobie z nim poradzić. Niedawno zmieniłem sprzęt z core2quada na i7, plyte i ram na to co w podpisie. Grafika została z poprzedniego sprzętu. Najpierw miałem mały problem z niedovoltowaniem pamieci ale teraz jest OK, prime chodzi komputer jest stabilny. Mam natomiast problem z wynikami w benchmarkach. Na innej i7 moja karta miala prawie 9000 (na poprzednim kompie miałem 7k). Puściłem benchmarka u siebie i mam 6500....następnym razem 7600, raz wyszło mi 9000, - czyli tyle ile powinno być około, potem znowu 6500. Za każdym razem mam inny wynik. Przeinstalowalem 3dmarka - to samo. Przeinstalowalem sterownik od grafiki - bez zmian. Zainstalowalem Heaven 3.0 i mam 1056 punktów, kiedy widzę w testach że podobne konfiguracje mają 1800 punktów. Szczerze mówiąc nie mam już pomysłu, do głowy przychodzi mi tylko przeinstalowanie całego systemu, bo podczas instalacji dodatków do win7 itd. komp był niestabilny (W związku z początkowymi problemami z ramem) i pare razy zaliczył blue screen. Ale z kolei raz udało mi się osiągnąć "normalny" wynik 9k więc nie wiem co jest grane, a reinstalacja mi się nie widzi :).

 

Ktoś ma jakieś pomysły? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Come on... Dołączona grafika

 

Nie no oczywiście że przeinstalowałem system. Mało tego, przed chwilą zrobiłem dokładnie to samo (zakładająć że z poczatku z powodu tego niedowoltowanego ramu może coś się spieprzyło), zainstalowałem nowy system po raz 2. Wynik: 7500pktów Dołączona grafika. A tym razem:

 

Dołączona grafika

 

masakra Dołączona grafika. Warto było dopłacić do sprzętu Dołączona grafika

 

ps. Zeby nie bylo niedomowien, taktowania obnizone bo screenshot w spoczynku byl robiony :). Normalnie w testach grafika podchodzi pod 1189mhz a procek 3.5/3.9ghz.

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj drugi wynik zrobiony 5 minut po pierwszym. Dysk nie mieli, temperatura w normie procek pod obciazeniem (prime) ma okolo 50-60 stopni a grafika (pod obcizeniem) okolo 60. Jak widac w obu wynikach, physics jest takie samo, roznica jest w grafice. Ja wlasciwie teraz juz po pierwszych 15 sekundach testu widze ze bedzie roznica. Jak mialem te 9000 (czyli normalny wynik) to pierwszy test rozpoczynal się od 60fps. A teraz raz zaczyna się od 30, raz od 52, raz od 45 itd. Mogę dokładnie też porównać te testy (1:1)

 

Dołączona grafika

 

edit: Dodam jeszcze że zasiłka to Tagan 680W i pracował on z tą kartą w poprzedniej konfiguracji z Q6600.

 

 

EDIT2 (rozwiązanie):

 

Wygląda na to że znalazłem przczynę. Przełożyłem kartę do dolnego slotu PCI-E i nagle jak ręką odjął. Wynik 9500smarków. Włożyłem kartę znowu do góry i te same problem. Przełożyłem już na stałe na dół i brak problemów. Najwyraźniej mam uszkodzony górny port PCI-E na płycie - no chyba że teraz kartę się wkłada w dolne porty :). Nie planuje i nie planowalem korzystać z dwóch slotów, ale chyba jak bede gdzieś jechał na dłużej oddam płytę do serwisu, bo to raczej nie jest normalny objaw nie?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Szymon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wątpie, nie mam za dużo urządzeń wpiętych do USB, poza tym windows by chyba krzyczał że jest jakiś konflikt no i wydaje mi się że miałbym problem w ogóle z zainstalowaniem karty, a z tym nie było problemu. Po prostu wydajność była jakby losowa. Obstawiałbym jednak spieprzony port. W gruncie rzeczy lepsze to niż coś większego :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym jednak spieprzony port.

 

lub pogięte piny gniazda procesora. Chociaż w tym przypadku spotkałem się z niedziałającą kartą pci-e, działającą w niższym trybie niż x16 (x1 lub x4, nie pamiętam dokładnie). Nie można jednak wykluczyć, że twój przypadek to nowe doświadczenie z przeczesanymi pinami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...