Skocz do zawartości
Madness2k

Nagły brak dźwięku w Ubuntu.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Zainstalowałem dzisiaj sobie Ubuntu 12.04 (bardzo mi się spodobał, wersja PL), wszystko ładnie śmigało, doinstalowałem sterowniki od karty graf., steam i inne programiki i nagle po jakimś czasie dźwięk przestał działać. Nie wiem za bardzo co robić, moja karta dźwiękowa to Realtek HD Audio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietam, ze kiedys system na dziendobry mial wyciszony dźwięk w mikserze audio.

W menedzerze urządzeń wszystko widac?

Czy nie kombinowałeś z modyfikacja zmiany urządzeń wyjściowych audio, np wlączyła się audo po HDMI nvidia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem powiedzmy podobny przypadek - ale raczej startowałem z pozycji 'kompletny brak dźwięku'.

Najpierw zobacz to - https://docs.google.com/document/d/1iTlJ8BfqXUjaHO__TEdlkvuqB1WLOkGaudngc5SFLMI/edit

 

Albo z grubej rury - jak nie chcesz czytać tylko robić copy/paste https://help.ubuntu.com/community/SoundTroubleshootingProcedure

 

Tak naprawdę nie trzeba robić restartów systemu, bo wystarczy X'y trzeba zabić oraz zrestartować pulseaudio.

Jednakże rebooty są pomocne, ubuntu zaczyna skręcać w kierunku rozwiązań z windows ;)

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...