Skocz do zawartości
ToXaRz

Laptop do 2500zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję kupić laptopa dla siebie kwota jaką chciałbym przeznaczyć na ten cel to 2500 zł - na stan obecny takiej kwoty nie posiadam i brałbym go na raty za stypendium.

Laptop będzie używany głównie na uczelni, podczas powrotu do domu(około godzinna trasa pociągiem) jak i w domu(w stacjonarnym komputerze spaliła mi się 8800gt i zamontowałem w jej miejsce x1350)

 

Czego wymagam od laptopa?

- Wytrzymałości i prędkości.

Nie chce by się rozleciał po pół roku lub krócej lub by bateria odmówiła pracy po roku, wymagam by laptop działał szybko - tak wiem pojęcie ogólne Dołączona grafika

Do czego będzie używany ten sprzęt?

- Na uczelnie do czytania pdfów, dokumentów w wordzie i chodzenia po internecie 1/2h pracy na baterii mi wystarczy - z kontaktami raczej nie ma problemów.

- w czasie wolnym jakaś gierka (league of legends, diablo 3 , bf 3 - zakładając że by poszły jeśli nie to starsze tytuły)

- przydałoby się 8 Gb ramu przyda mi się przy tworzeniu panoramek lub maszynach wirtualnych

 

Ogólne uwagi

Procesor i5 (szybka praca systemu , obróbka panoramek i może kiedyś kompilacja większych programów) lub szybszy Dołączona grafika

Karta Graficzna - taka która pozwoli na komfortową rozrywkę w nowszych tytułach( 640m?)

Ram 8Gb +

Dysk - Wystarczyłoby mi nawet 250Gb - jeśli kiedyś będą pieniądze wstawię w jego miejsce SSD

Rozmiar 15+

Przydałaby się także Nka , i kamera internetowa(jak najlepsza do rozmów przez Skype)

Nie zależy mi na systemie gdyż mogę mieć za darmo z msdnaa lub po prostu Ubunciaka

 

Póki co zastanawiam się mocno nad V3-571G ale nie wiem jak z wytrzymałością i serwisem( parę lat temu wszyscy narzekali na Acera nie wiem jak jest teraz gdyż na laptopach się nie znam Dołączona grafika )

pozdrawiam i dzięki za pomoc.

Edytowane przez ToXaRz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wytrzymałościowo Z580 vs V3ka jak się mają?

Oraz 640M vs 630M ?

W sumie pomyślałem sobie by może kupić coś na i7ce z zintegrowaną grafią i dokupić jakiegoś 6670 do stacjonarki by w gierki pograć.

Jeszcze się zastanawiam nad RC 530

Edytowane przez ToXaRz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...