Skocz do zawartości
Mercury

Jaki Procesor do Socket T (775)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pragnę nieco odświeżyć mój stary i zasłużony sprzęt. Obecnie pracuję na:

 

CPU: DualCore Intel Pentium E2160, 1.80GHz (podkręcony do 2,81)

Matka: Gigabyte GA-P31-DS3L (P31) 775 pin czyli tzw Socket T

Pamięć: 2x1GB 667 DDR2 Kingstona

GPU: nVIDIA GeForce 8600 GT

 

Główny ból to mało ramu. Jestem grafikiem 2d i głównie oglądam w Photoshopie okienka ładowania, lub o tym, iż nie można czegoś zrobić bo brakuje pamięci...

Wiem, że obecnie mogę max włożyć 2x2GB 1066MHz i wykorzystać z tego nieco ponad 3GB pamięci :/ Kolejny ból który przechodzi w 32bitową architekturę CPU ;/

 

Pytanie:

Czy można pod tą płytę umieścić proc 64 bitowy? (który zrozumie większą ilość ramu?)

Jeśli nie to jaki maks w (max również w ramach rozsądnego stosunku jakośćcena) proc da się tu wrzucić?

 

Dokładne dane mojego zestawu PC w załączniku

Mercury_Pc.htm

Edytowane przez Mercury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e2160 jest 64bitowy

chipset p31 to max 4GB pamieci

 

jezeli cokolwiek chcesz robic ze swoim pc to tylko wymiana na nowa plyte+proc+ram szczegolnie jezeli masz przyzwoity zasilacz

Edytowane przez Yogi311
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że nie ma się co przerażać kosztu wejścia na s. 1155, tym bardziej, że dysk/kartę/prawdopodobnie zasilacz/obudowę byś sobie zostawił i za zestaw płyta główna + G2020 + 8GB RAM zapłaciłbyś <600 zł. Jeżeli obecny faktycznie ogranicza cię w pracy, to zacząłbym odkładać + sprzedaż starego. Oczywiście jak podasz budżet, jak będziesz gotów, to ktoś ci doradzi co na daną chwilę do twoich zastosowań jest ok.

Co do obecnego ograniczenia do 4GB, to mogłeś to również przeczytać na stronie producenta płyty głównej.

Edytowane przez Frasier
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wiele się tu nie podziała. No niestety, technologia jak kobieta - szybko się zmienia i trzeba będzie odłożyć trochę waluty na coś nowego.

Kaeres - myślałem właśnie o 4 rdzeniach. Jednak czy wiele to zmieni? Obecne 2 rdzenia jakoś mielą, a to właśnie o braku pamięci RAM, Photoshop mnie nęka. Tymczasowo chyba dokupię mu trzecią kość 1GB (lub kolejne 2x1GB w dualu) również Kingstona 667. Obecnie to chyba koszt 25zł za kartę.

A na wiosnę pomyślę o nowym wkładzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja Klaus, zupełnie o fakcie zapomniałem. Więc jedyna opcja na "już" to zakup 2x2GB wtedy można i pokusić się o szybszą pamięć.

To jeszcze zapytam:

"Obsługa pamięci DDR2 1066(OC)/800/667"

Co dokładnie znaczy OC przy prędkości 1066? tylko overclock?

Jeśli tak to max 800 szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...