Skocz do zawartości
bloodrage

Niedziałająca karta graficzna Radeon HD 7770

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wlasnie przyszly nowe częsci do kompa ( ram mobo procek i zasilacz) po podlaczeniu wszystko dziala oprocz karty graficznej. Zauwazylem ze na opkowaniu karty jest napisane PCI Express 3.0 a na plycie glownej PCI Express 2.0 mozliwe ze to z tego powodu komp nie widzi grafy?

 

Moja karta; AMD Gigabyte Radeon HD 7770 oc rev.2.0

plyta glowna; http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro-intel-p67-lga-1155-pcx-dzw-glan-sata3-raid-ddr3-p67-pro-424574/

 

Wiatrak na grafie rowniez się nie kręci.

Edytowane przez bloodrage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja pci-e nie ma nic do rzeczy. Zresztą i płyta i k. graficzna obsługuje pci-e 3.0 i takie info jest na płycie.

To czy masz pci-e 2.0 czy 3.0 zależy od procesora.

 

Wielce prawdopodobne jest, że pogiąłeś piny w podstawce procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście piny są pogięte, to mała szansa (a nawet zerowa), że to naprawisz. Ale być może problem leży w samej karcie, skoro mówisz, że nawet wentyl od chłodzenia nie działa. Przede wszystkim dostań się do procka i zobacz, czy z jego podstawką jest wszystko w porządku. Jeśli tak, to spróbuj użyć innej grafiki, by sprawdzić, czy wszystko działa. Jaki masz zasilacz (pytam nie tylko o moc, ale o konkretny model)?

Edytowane przez Dammeron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ivy Bridge.

 

To nie karta nie działa tylko procesor nie jest obsługiwany przez obecny na płycie bios/uefi. Nawiasem, dalej nie wiem jaki masz procesor a pełna i poprawną konfigurację powinieneś podać w pierwszym poscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta została stworzona pod intele na rdzeniu sandy bridge, a ivy bridge, który posiadasz, być może obsłuży tylko z nowym biosem, który został napisany na potrzeby tych własnie procków. Być może tu stoi właśnie problem. Musisz albo zmienić płytę na coś np. na z77, albo zauktualizować bios, pożyczając od kogoś wcześniej starszego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że nie kręci się wentylator na karcie, nie można wykluczyć awarii karty. Może być tak, że karta ma kuku a płyta nie obsługuje procesora lub jedno z dwóch.

Odszukaj na płycie kość biosu i zobacz czy jest nadrukowana inf. o wersji biosu.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Właśnie zakupiłem nową kartę XFX Radeon 7770 do mojego PC (Płyta AsRock Conroe 1333/667 rev.2.0 + Intel E7300 + 2 Gb Ramu) i niestety nie włącza się obraz w telewizorze. Podłączone kablem HDMI jaki i DVI->HDMI. Wcześniejsza grafa Ati4670 działa bez zarzutu.

Dodam, że pół dnia wcześniej miałem kartę Gigabyte 7770, którą oddałem bo też nie wyświetlała obrazu (wymiana na XFX 7770). Nawet nie mogę wejść do BIOSu.

Ogólnie wszystko podpięte jak należy (poprzez przejściówkę molex jak i oddzielny kabel 6-pin do karty z zasilacza), odpala się komp i obraz nie działa, mimo że cały czas wczytuje windę. Wiatraczek na karcie kręci się).

Przestawiałem w BIOSie na PCI Express jako primary grapics card ale i tak nie wyświetla zupełnie obrazu. Z kolei jak zamieniam na starą to wszystko działa jak należy. Czyżby płyta główna nie obsługiwała karty ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam podobny problem. Właśnie zakupiłem nową kartę XFX Radeon 7770 do mojego PC (Płyta AsRock Conroe 1333/667 rev.2.0 + Intel E7300 + 2 Gb Ramu) i niestety nie włącza się obraz w telewizorze. Podłączone kablem HDMI jaki i DVI->HDMI. Wcześniejsza grafa Ati4670 działa bez zarzutu.

Dodam, że pół dnia wcześniej miałem kartę Gigabyte 7770, którą oddałem bo też nie wyświetlała obrazu (wymiana na XFX 7770). Nawet nie mogę wejść do BIOSu.

Ogólnie wszystko podpięte jak należy (poprzez przejściówkę molex jak i oddzielny kabel 6-pin do karty z zasilacza), odpala się komp i obraz nie działa, mimo że cały czas wczytuje windę. Wiatraczek na karcie kręci się).

Przestawiałem w BIOSie na PCI Express jako primary grapics card ale i tak nie wyświetla zupełnie obrazu. Z kolei jak zamieniam na starą to wszystko działa jak należy. Czyżby płyta główna nie obsługiwała karty ??

Witam mam ten sam problem na plycie MSI z68a-g43 g3 i procesor i5 3470.Po wlaczeniu czarny ekran.Bios zaktualizowany do ME 8.0 5.2 na karcie zintegrowanej.Powiedz czy poradziles sobie z tym problemem??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil czy ramy napewno dobrze docisnales bylo slychac click? Moze wl po 1 kosci zeby wykluczyc uwalony ram. Moze to byc jakas prozaiczna bzdura albo moze grafy uwalone. Hmm soulafein 2 karty to samo albo masz mega peszka. Albo to cos innego jest wina.

Edytowane przez Kira_sep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...