Skocz do zawartości
rzymo

ITX, 1155 - Shuriken?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak myślicie, jest szansa że upcham tu Shurikena? Jak nie, to co innego mógłbym próbować tu zamontować? :)

 

Dołączona grafika

 

(do schłodzenia Ivy i3, od procesora do ściany obudowy ~10cm)

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shuriken chyba raczej nie wejdzie, socket jest trochę za blisko grafiki, to główna bolączka większości płyt m-ITX na 1155.

Noctua NH-L9i powinna wejść, generalnie to jest dość słaby wybór takich coolerów.

A boxowy Ci nie wystarczy? Jak by zamontować jakiś starszy typ pod 775 z miedzianym rdzeniem na śruby zamiast kołków. Powinno być najtaniej i dość wydajnie.

Edytowane przez Qrchak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" jakiś starszy typ pod 775" - masz na myśli taki jak poniżej? Takiego akurat nie mam pod ręką, żeby sprawdzić. Testowałem mniejsze to radzą sobie gorzej od obecnego coolera.

Faktycznie, jest to jakaś opcja. Niestety oprócz "dość wydajnie" interesowałoby mnie też "względnie cicho" :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o ten mi chodziło, są na nich wentylatory o różnych prędkościach. Aczkolwiek zawsze można jakieś czarymary zrobić, i zamocować do niego jakiś sensowniejszy wentylek. Wiadomo że wydajności Macho się nie ma co spodziewać, ale w takiej budce i na takiej płycie niewiele można wymyślić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam się dziwię, że wcześniej nie pomyślałem - Zalman CNPS7000. Niecałe siedem centymetrów wysokości, powinien wejść bez konieczności doginania blaszek (nawet jeśli, to nieznacznie).

Powinien być trochę wydajniejszy i cichszy niż box z miedzianym rdzeniem.

Edytowane przez rzymo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszyk się znajdzie - brat kupował niedawno chłodzenie pod Athlona X4, to pewnie ma niepotrzebny pod S775/1155 :)

 

Swoją drogą - jakie te Ivy mają krzywe czapki. Nie chciałem wierzyć, ale zacząłem szlifować swojego, nie jest idealnie, papier mi się skończył, ale założyłem i jest różnica. Wcześniej temperatura (OCCT CPU) szybko rosła do ~70*, potem wolniej i przy 75* wyłączałem test. Obecnie rośnie powoli, przekracza 60* i rośnie jeszcze wolniej, zatrzymuje się na 68* i tak stoi przez 20 minut. Cierpliwość mi się skończyła i przerwałem.

 

Jakikolwiek większy cooler (chociażby ten Zalman) powinien więc sobie poradzić nawet z minimalnymi obrotami wentylatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z potrzeby chwili zmajstrowałem coś takiego w zeszły weekend ;)

 

Dołączona grafika

 

Cooler ze starego Della GX260, wentylatorek 92mm z jakiegoś HP-ka. A wszystko dlatego że miałem płytę z backplatem i nie chciałem go odklejać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw budżetowo - kupiłem BOXa (taki jak po prawej, największy), tylko coś idzie, idzie i dojść nie może :)

Z tego co wyczytałem wentylator startuje od 4.5V, do okolic 7V jest cichy. Jeśli poniżej 7V temperatury będą w porządku to dalej nie szukam.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...