Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Teraz zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Może zna ktoś powód dla którego Sony było w stanie zrobić mocniejszą konsole w mniejszym opakowaniu i z wbudowanym zasilaczem, a MS większą, słabszą i zasilaczem zewnętrznym? Dla mnie to bez znaczenia, pytam z ciekawości. 

 

Hmm typowego Amerykanina który jest targetem dla X1, wyobrażam sobie jako grubawego kolesia  siedzącego w salonie w swoim (gdzie panuje burdel w kablach) kartonowym domku  popijającego colę...

Targetem dla PS4 jest młody azjata...który dostałby w tym momencie ataku szały gdyby coś my się w kablach nie zgadzało

Tak to widzę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i była też plota że X1 ma problemy z przegrzewaniem i utrzymaniem taktowania.
Z drugiej strony - wydaje mi się, czy nikt nie mówi o tym jak się przywieszały gry na P4 na prezentacji? Gdy gra się zatrzymywała w Black Flag, pomyślałem sobie ok, beta. Ale potem w jakiejś innej grze było to samo (bodaj w Destiny).
Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

No ale co w tym dziwnego? Ja rozumiem że na tym forum są entuzjaści nowinek technicznych, ale wyraziłem swoją opinię. Nie prztykam teraz w nos Sony, czy to MS, a obie firmy jednocześnie ;] Premiera ps3 i x0 pokazała jak takie nowości potrafią być niewdzięczne, a wydawanie 2 koła na sprzęt który jeździ co 2 miesiące do serwisu jest moim zdaniem kiepską inwestycją. Plus wspomniana wcześniej słaba biblioteka na starcie. O 'podatku" od nowości już nie wspominając ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzęt który jeździ co 2 miesiące do serwisu jest moim zdaniem kiepską inwestycją.

Nie no już nie histeryzujmy. Sam wysyłałem konsole i cała operacja z trwała raptem tydzień, gdzie wymienili konsole na nową i dorzucili miesiąc Live gratis. Potem już nie zepsuła się ani razu, tak samo jak dwie pozostałe, które miałem potem i obecnie. Poza tym dużego spadku cen w pierwszym rok, a nawet więcej, nie spodziewałbym się tym bardziej, że premiera X1 będzie u nas opóźniona więc Sony nie będzie miał absolutnie żadnego powodu, żeby robić obniżki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie histeryzuje, tylko podaje przykład. Zdaję sobie sprawę, że jest mocno przekolorowany.. ale prawda jest taka, że nie wiadomo jak będzie z awaryjnością sprzętu. Przecież może się okazać, że MS wyciągnął lekcję z poprzedniej generacji i to sprzęt sony będzie sypał się na potęgę. Równie dobrze można założyć, że microsoft miał jednak konkretny powód, by zrobić słabszą konsolę w większym pudle, zostawiając zasilacz na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że nikt nie chce wydawać sporej kasy by potem nie móc używać sprzętu. Z drugiej strony obie firmy udowodniły, że support pod tym względem mają na wysokim poziomie. Na dzień premiery się raczej nie rzucę, ale będę się czaił na ofertę Play i przy końcu umowy może wezmę konsolę. Ale na to trzeba będzie pewnie chwilę poczekać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te przepychanki, jak bedzie trzeba to kupi sie obie ;)

 

Zastanawiam sie jaki poslizg bedzie miala PS4 wzgledem Xbox ONE, mam nadzieje, ze nie za duzy, bo moge nie wytrzymac tego calego next gen hype i kupie kloca na start :) bo co do tego, ze kupie ktoras konsole w dniu premiery nie mam zadnych watpliwosci.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co te przepychanki, jak bedzie trzeba to kupi sie obie Dołączona grafika

 

Zastanawiam sie jaki poslizg bedzie miala PS4 wzgledem Xbox ONE, mam nadzieje, ze nie za duzy, bo moge nie wytrzymac tego calego next gen hype i kupie kloca na start Dołączona grafika bo co do tego, ze kupie ktoras konsole w dniu premiery nie mam zadnych watpliwosci.

W Polsce nie kupisz X1 w tym roku, przynajmniej nie w sklepie. Na szczęście dla tych, którzy wybiorą X1 do Niemiec niedaleko. Dla mnie obecnie wybór jest jeden - PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że skoro MS zapowiedział listopad to pewnie będzie to Black Friday lub jego okolice (29.11) czyli umowna data początku okresu świątecznego, Sony uderzy ciut bliżej faktycznych świąt. 

 

kupie kloca na start Dołączona grafika bo co do tego, ze kupie ktoras konsole w dniu premiery nie mam zadnych watpliwosci.

Szarpnij się na Day One Edition, będzie aczik za to Dołączona grafika

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce nie kupisz X1 w tym roku, przynajmniej nie w sklepie. Na szczęście dla tych, którzy wybiorą X1 do Niemiec niedaleko. Dla mnie obecnie wybór jest jeden - PS4.

 

ALBO z amazon.co.uk z darmową wysyłką do PL ;)

 

Nie widzę praktycznych problemów braku X1 w PL w dniu premiery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALBO z amazon.co.uk z darmową wysyłką do PL Dołączona grafika

 

Nie widzę praktycznych problemów braku X1 w PL w dniu premiery.

A co z podłączeniem do neta?

Kupisz w amazonie, dostaniesz hardware i bedziesz kombinowal ustawiajac jakis region. Pal licho, ustawisz sobie USA...ale jak konsola sprawdzi ze masz IP z Polski, gdzie nie bylo premiery....

Może to powodować pewne utrudnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ALBO z amazon.co.uk z darmową wysyłką do PL Dołączona grafika

 

Nie widzę praktycznych problemów braku X1 w PL w dniu premiery.

Specjalnie dla Ciebie link poniżej. W Xbox One w dniu premiery nie zagrasz w krajach, które nie są wymienione na liście Microsoftu. Na tej liście oczywiście brak Polski.

 

http://www.ppe.pl/news-22749-wazne__xbox_one_na_premiere_zadziala_tylko_w_wybranych_krajach_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie link poniżej. W Xbox One w dniu premiery nie zagrasz w krajach, które nie są wymienione na liście Microsoftu. Na tej liście oczywiście brak Polski.

 

http://www.ppe.pl/news-22749-wazne__xbox_one_na_premiere_zadziala_tylko_w_wybranych_krajach_.html

 

Spoko spoko już HeatheN wyżej trafnie zwrócił na to uwagę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co w tym dziwnego? Ja rozumiem że na tym forum są entuzjaści nowinek technicznych, ale wyraziłem swoją opinię. Nie prztykam teraz w nos Sony, czy to MS, a obie firmy jednocześnie ;] Premiera ps3 i x0 pokazała jak takie nowości potrafią być niewdzięczne, a wydawanie 2 koła na sprzęt który jeździ co 2 miesiące do serwisu jest moim zdaniem kiepską inwestycją. Plus wspomniana wcześniej słaba biblioteka na starcie. O 'podatku" od nowości już nie wspominając Dołączona grafika

 

Tym tokiem rozumowania można dojść do bardzo logicznego wniosku, że teraz jest najlepszy czas na zakup X360/PS3. Błędy młodości rozwiązane, cena śmiesznie niska, dużo używek na rynku itd. 

Takie podejście jest bardzo logiczne. Nie każdy jednak chce przez 5 czy 7 lat oglądać konsole na zdjęciach, tylko dlatego, że istnieje szansa, że sprzęt się popsuje. 

Innymi słowy, rozumiem Twój punk widzenia, nie widzę tylko związku między "idiotyzmem", a zakupem konsoli w dniu premiery. 

 

Co do daty premiery, to dla mnie jest jasne, że obie konsole będą do kupienia najpóźniej w dzień po Święcie Dziękczynienia (wspomniany "Black Friday"). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie dla Ciebie link poniżej. W Xbox One w dniu premiery nie zagrasz w krajach, które nie są wymienione na liście Microsoftu. Na tej liście oczywiście brak Polski.

 

http://www.ppe.pl/news-22749-wazne__xbox_one_na_premiere_zadziala_tylko_w_wybranych_krajach_.html

Czyli wies na ktorej mieszkam sie zalapala, tak jak myslalem :) Niedobrze, bo bedzie kusic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtf? Jak oni zmieścili do tej obudowy jeszcze zasilacz? Nie dość ze wydajniejsze bebechy to jeszcze zasilacz w środku a to wszystko o 1/3 mniejsze od x1?

Boje się albo o przegrzewanie albo o kulturę pracy bo aż nie chce mi się wierzyć by wszystko było ok.

Mimo wszystko juz odkladam pieniądze na ps4.

 

Tapatapatap i9001

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym tokiem rozumowania można dojść do bardzo logicznego wniosku, że teraz jest najlepszy czas na zakup X360/PS3. Błędy młodości rozwiązane, cena śmiesznie niska, dużo używek na rynku itd. 

Takie podejście jest bardzo logiczne. Nie każdy jednak chce przez 5 czy 7 lat oglądać konsole na zdjęciach, tylko dlatego, że istnieje szansa, że sprzęt się popsuje. 

Innymi słowy, rozumiem Twój punk widzenia, nie widzę tylko związku między "idiotyzmem", a zakupem konsoli w dniu premiery. 

Nie wiem po co próbujesz zrobić ze mnie idiotę, ale swoje stanowisko wyjaśniłem dosyć jasno. Każdy kto ma chociaż blade pojęcie o elektronice wie, że  najbardziej kluczowy jest pierwszy i drugi kwartał. Odpowiadając na twoim poziomie - sugeruje w takim razie zakup ps3 i tym kończę dyskusję ;]

 

btw. Oficjalna cena gier na nową konsolę to 279zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

btw. Oficjalna cena gier na nową konsolę to 279zł.

 

Lekka przesada. 200zł to max co jestem w stanie zapłacić za grę na konsoli. Pewnie sklepy będą sprzedawać poniżej tej oficjalnej ceny. Jaka jest oficjalna dla PS3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że pod względem ceny gier nie wiele się zmieni. Bundle X1+Forza5 wycenili na 559$ czyli 60 więcej niż konsola więc po staremu. Ja to nawet nie pamiętam kiedy ostatnio kupiłem coś na premierze, większość tytułów łykałem po 70 albo mniej.

 

edit. Tak a propo, podobno Empik ma takie promo. 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...