Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Aż się łezka w oku zakręciła. Czasy PSX, starych Residentów i setki godzin spędzone przed TV. Co jak co, ale Sony u mnie od zawsze było na pierwszym miejscu. Nie twierdze że na X 360 źle się grało. Bo również było parę tytułów wartych przejścia. Aczkolwiek były to głównie multiplatformówki i grałem w nie jeszcze zanim dokupiłem PS3. Jeśli chodzi o exy to PS3 był numer 1. Xbox 360 miało dobry start i ciekawą bibliotekę gier. PS3 potem nadgoniło, a teraz chyba $ony wraz z PS4, chce się zrewanżować i wygrać pierwsze starcie M$. Ale nic nie pomoże jak nie będzie ciekawych gier i nawet $ony może w tym segmencie polec, gdy M$ wyda lepsze Ex'y. Cóż okaże się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest gdzieś info? Bo ja szczerze mówiąc nie widziałem nigdzie takich informacji.

Przepraszam, wprowadziłem po części w błąd. 279zł to oficjalna cena gier od EA na ps4 i x1. Ale obstawiam, że reszta nie będzie mocno odbiegała od tego.

Info z gryonline.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubisoft jak na razie nie przewiduje zwiększenia cen gier na nowe konsole.

 

Thankfully, Guillemot also expects that both development costs will remain flat (at least for the first two years of the new console cycle), with no upward movement in retail prices. After those two years, development costs (not game prices) may escalate due to growth offered by what Guillemot sees as a “double evolution” of graphics and social possibilities.

https://www.gameinformer.com/b/news/archive/2013/06/10/ubisoft-targeting-one-set-of-rules-for-next-generation-used-games.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam kilka pytań bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem:

 

1. Czy wszystkie gry z ps4 będą dostępne na VITA?

2. Coś wspominali że Drive Club będzie dodawany gratis jak się wykupi subskrypcję,tylko czego?

 

 

Edit:

 

PS3 E3 2013

http://www.youtube.com/watch?v=DmoZAPDV3ew

 

Watch Dogs gameplay miażdży :)

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle zrozumiałeś.

 

1. Każdą grę będziesz mógł streamować z PS4 na Vitę i w nią grać. Nie jest tak, że każda gra PS4 dostanie swojego dedykowanego odpowiednika dla Vity.

2. Jak kupisz PS+ to dostaniesz Drive Club PS Plus Edition (nie wiem czym się różni ta edycja od normalnej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro MS sam się pcha pod nóż to nawet nie muszą się zbytnio wysilać. Osobiście uważam, że MS pozamiatał sobie już w tym momencie rynek w Polsce. I nawet z exami (których IMO wcale rewelacyjnych nie ma) będzie mu ciężko nadgonić Sony w nadchodzącej generacji. Czas pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wakacyjna praca przede mna Dołączona grafika Konsolka bedzie na premierze Dołączona grafika Moze nareszcie wykorzystam jakos bardziej Vite Dołączona grafika

 

A powiedzcie co sadzicie o roznicy w pamieciach ? Zgodze sie, ze system na PS moze byc ciut wolniejszy, poniewaz pamieci beda mialy dluzszy czas dostepu, ale wiekszosc tej pamieci bedzie wykorzystywana przez uklad graficzny.

 

W Xone mam DDR3 ale tam jest zamieszanie z tymi systemami i pewnie beda ona szybciej dzialac, ale czy warto rezygnowac z transferu miedzy pamieciami a ukladem graficznym na korzysc szybkoscia systemu operacyjnego ?

 

Co o tym sadzicie ?

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co sadzicie o roznicy w pamieciach ? Zgodze sie, ze system na PS moze byc ciut wolniejszy, poniewaz pamieci beda mialy dluzszy czas dostepu, ale wiekszosc tej pamieci bedzie wykorzystywana przez uklad graficzny.

 

Ostatni raz gdy słyszałem coś na ten temat to PS4 miało być szybsze... Czyżbym coś przeoczył? 

 

Kurz po E3 powoli opada. Przeglądam listy tytułów dostępnych na starcie i mimo, że obecnie skłaniam się bardziej ku PS4, dochodzę do wniosku, że gier to oni mają jak na lekarstwo (exclusivy głównie).

 

http://www.geek.com/games/the-ps4-launch-titles-we-know-about-so-far-1558959/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie co sadzicie o roznicy w pamieciach ? Zgodze sie, ze system na PS moze byc ciut wolniejszy, poniewaz pamieci beda mialy dluzszy czas dostepu, ale wiekszosc tej pamieci bedzie wykorzystywana przez uklad graficzny.

 

W Xone mam DDR3 ale tam jest zamieszanie z tymi systemami i pewnie beda ona szybciej dzialac, ale czy warto rezygnowac z transferu miedzy pamieciami a ukladem graficznym na korzysc szybkoscia systemu operacyjnego ?

 

Co o tym sadzicie ? 

Dopiero w praktyce się okaże, ale podejrzewam, że nie będzie to wcale takie ważne, przynajmniej w multiplatformowych grach. Nie wydaje mi się, żeby słabszy czas dostępu w GDDR5 był nawet porównywalnie istotny co przepustowość. Co do exów to, już pomijając rodzaj pamięci, P4 ma mocniejszą grafikę i to będzie miało większy wpływ na potencjalną jakość grafiki.

A przecież i tak najważniejsze jest to jakie gry będą na konsoli.

 

Sorry teraz doczytałem że chodzi Ci o szybkość działania OS a nie gier. Naprawdę nie sądzę, żeby działał zauważalnie wolniej ze względu na rodzaj pamięci, chociaż ekspertem nie jestem.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha! 1700 za next gena i w dodatku w tym samym czasie co caly świat. No proszę, a jednak da sie traktowac klienta jak na to zasluguje.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

 

No tak, tylko na E3 padła cena $399 więc coś tu się nie zgadza. (różnica ok $145)

Pewnie wyjdzie taniej z jakiegoś ebaya czy cuś. Dołączona grafika

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena w Europie (kontynentalnej): 399 EUR

Cena w Polsce: 399 EUR x 4,2310 = 1688 PLN. Nie wiem co Ci się nie zgadza. 

 

Cena w Stanach: 399 USD

Cena po przeliczeniu na PLN: 399 USD x 3,1708 = 1265 PLN. Do tego pewnie cło i VAT oraz przesyłka, czyli wychodzi Ci dokładnie ta sama kwota. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze przed premiera i tak sie wylamia jakies sieci i puszcza jeszcze taniej. Przy premierze X360 bylo niby 1599, a Media Markty i inne mialy po 1499 albo i mniej. Takze mysle ze realnie 1600 po premierze jest w zasięgu. Kwestia ewentualnej dostępności.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla ludzi którzy mieli PS+, czy gry które są darmowe w danym miesiącu zostają na naszym koncie/dysku już do końca życia jako darmowe czy jest to tylko czasowa oferta ze np w czerwcu mogę pograć za darmo w hitmana ale w lipcu już nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bida? Rozbrajasz mnie. Rozumiem, że chciałbyś dostawać premiery AAA z poprzedniego miesiąca?

 

Wykupiłem sobie na rok jak tylko zobaczyłem co jest w instant collection: Catherine, Uncharted 3 sp, ICO i Shadow of the Colossus, XCOM - w to wszystko chciałem zagrać. Poza tym jest Demon's Souls (to akurat mam na płycie). 

Jak ktoś ma Vitę to są Uncharted, Rayman.

I jeszcze jakieś gry, np The Cave - całkiem nowa.

 

Wcześniej było wiele dobrych tytułów, np Mortal Kombat, Okami HD, Mass Effect 2.

 

Generalnie jak ktoś kupuje tylko kilka gier - największych hiciorów, w które "musi" zagrać, to trzymanie subskrypcji wydaje się naprawdę opłacalne, w takim sensie że wartość tych gier spokojnie przekracza koszty subskrypcji. Z tym że wiele z nich można dostać na PC taniej.

 

Oby tylko z nadejściem P4 i wymaganej subskrypcji Plus dla mp nie pogorszyła się jakość gier, które tam udostępniają.

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za te pieniądze za 3 miechy PS Plus (60 PLN) to naprawdę niewiele.Bo ciekawych tytułów było sporo. Teraz ma być Uncharted 3. Co prawda tylko tryb SP, ale zawsze uważałem że domeną tej gry jest właśnie tryb pojedynczego gracza. Jedyną wadą to jest to co było wspomniane wcześniej. Gry tracą ważność wraz z upływem subskrypcji PS+. Czyli trzeba mieć cały czas wykupioną by grać. Ale nic na tym nie tracimy, bo w ciągu kolejnych 3 miesięcy wyjdą następne ciekawe gry. Co najmniej 1 tytuł na miesiąc jest wart uwago wg. mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...