Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Hitman Absolution, Crysis 2, Bioshock 2, Sleeping Dogs, Mass Effect 3, Okami HD, Władca pierścieni: Wojna na Północy, Uncharted 3 (singleplayer, multi darmowe do pobrania jest od jakiegos czasu - do maks. 10 lvl postaci) Tomas was Alone, Limbo i wiele wiele innych gierek, a PS+ miałem na 4 miechy wykupione... ;D  W tym momencie mam jeszcze ok. 20 tytułów na PS Vita, ale jeszcze jej nie nabyłem - Czy to nie jest bajerek?... A teraz przyjmijmy takie coś:

 

1 gra na PS4, 2 gry na PS Vita i 3 gry na PS3. Co miesiąc. (oczywiście już jakiś czas po premierze nowej konsolki...) Czy to nie bajerek? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze to bajerek Dołączona grafika Tak szarpnalem Mortala na Vite Dołączona grafika Chodziaz narazie oplacac PS+ na sama Vite jest malo oplacalne Dołączona grafika Ale mam juz bodajze 3-4 ciekawe, duze tytuly, ktore bede mial nadal jak wykupie PS+ a to sie stanie jak bedzie juz u mnie PS4 Dołączona grafika

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadać Vitę a nie mieć PSPlus... :D Przecież niedługo wszystkie gry na Vitę będą za free w plusie ;D (Naśmiewanie się z ilości tytułów jbc.)

No i nie zapominajmy o jednym z najważniejszych plusów PS+. Dysk internetowy na save'y gierek + automatyczne aktualizacje.. Nie wyobrażam sobie teraz, że włączam konsolę, i nie mogę się zalogować bo nie ściągnąłem nowych update'ów bądź gry mam nie spatchowane (patchuje wszystkie gry automatycznie, i te które pierwszy raz wsadzimy do konsoli, i te które pierwszy raz uruchomilismy, ale nie zaktualizowaliśmy - np. gry z dysku etc. 

 

Micro$oft co raz to głębiej w mule grzęźnie, zwłaszcza po akcji z PCtami... Teraz tylko czekam na jakieś ciekawe info/nowości, bo kto wie, może coś wymyślą przed premierą na premierę ;)

 

No i ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa: Jak ma wyglądać granie w gry z chmury Gaikai(posiadane na PS3) Bo szczerze, jeżeli się nie da w jakiś słodki sposób odpalać gier z PS3 które mam na płytach, to będzie biednie, ze względu na brakujące porty HDMI w tv.. A jako typowy zboczeniec konsolowy WSZYSTKIE posiadane konsole mam podłączone i gotowe do grania... [; 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

 

No i ciekawi mnie jeszcze jedna sprawa: Jak ma wyglądać granie w gry z chmury Gaikai(posiadane na PS3) Bo szczerze, jeżeli się nie da w jakiś słodki sposób odpalać gier z PS3 które mam na płytach, to będzie biednie, ze względu na brakujące porty HDMI w tv.. A jako typowy zboczeniec konsolowy WSZYSTKIE posiadane konsole mam podłączone i gotowe do grania... [; 

 

Do czasu zakupu amplitunera z głośnikami poradziłem sobie z problemem małej ilości HDMI w TV za pomocą rozdzielacza. Poniżej przykład:

http://allegro.pl/switch-rozdzielacz-hdmi-5-1-pilot-wysylka-z-pl-i3307796472.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego na Chinche i jakość była słabsza. Nad tym pomyślę, pierw muszę zobaczyć czy powoduje jakieś zakłocenia etc. ;) 

Poczytałem o tym gaikai, nadal nie wiadomo czy będzie można odpalać wszystkie zakupione/pobrane wcześniej tytuły z innych konsol na PS4. Poza tym nie wiem czemu obawiam się tego streamu :/ przy 10mb od TP/Orange mam czasem niezłe opóźnienia, a co dopiero grać w gry z  chmury... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem coś podobnego na Chinche i jakość była słabsza. Nad tym pomyślę, pierw muszę zobaczyć czy powoduje jakieś zakłocenia etc. Dołączona grafika 

 

...

 

To jest cyfrowy rozdzielacz a nie analogowy, różnic w jakości więc brak. Niekiedy nie działało owe automatyczne przełączanie i trzeba było uzyć pilota. Reszta bez zarzutu.

 

Osobiście odnośnie chmury mam duże obawy co do płynnosci gry niezależnie od szybkości łącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gaikai będzie tak jak z OnLive.

Czyli lag w zależności od latency.

https://support.onlive.com/entries/22267243-Latency

 

To by miało rację bytu gdybyś był wpięty LAN-em bezpośrednio 

do servera Sony :) bo przy takim pingu jak będzie to np. wyścigi będą niegrywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

If you were worried about PlayStation 4 games costing more than PlayStation 3 games, think again. Sony has confirmed to ShackNews that PS4 titles purchased at retail will cost $59.99.

 

http://www.ign.com/articles/2013/06/18/playstation-4-games-will-cost-5999

 

Ceny gier póki co bez zmian. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie w Polsce. Sony i EA przeliczają ceny z EUR po kursie ok 4.67 i mamy te 279zł. W sumie taniej będzie kupić grę za granicą i zapłacić za przesyłkę. Ciekawe tylko czy polska wersja będzie w każdym europejskim wydaniu tak jak to było z grami na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zwykle sztuczne podnoszenie cen bo cos jest nowe. Oczywiście nam jako bogatemu kraju najbardziej się obrywa. Jak można rzadac 280zl za grę i to jeszcze zwykła edycję, a nie kolekcjonerska. Kiedy ją się doczekam jakiś zmian. Dzisiaj zabrałem kobietę do lodziarni, nie jakiejś najlepszej, ale jakie było moje zdziwienie gdy za galke lodów rzadali 2.5zl. Jeszcze rozumiem gdyby to była jakaś dobra lodziarnia albo gałki były ogromne ale nie. Już więcej by mi ptak nasr** do tego wafelka. Kolejny przykład, kino 20-25zl. Czyli przeciętny Polak musi pracować przez 3h żeby zapłacić sobie za bilet do kina. Nie wspominam o restauracjach bo się płakać chce.

Niech mi ktoś kur** powie czemu w tym kraju jest tak drogo, a zarobki małe. Tu się nie da godnie żyć. A najbardziej mnie wkurza to ze jesteśmy traktowani jak kraje zachodniej Europy. Nie chodzi mi o to ze ma być wszystko za darmo, albo że miałbym zarabiać kokosy za robienie niczego ale o to żeby mnie było stać po 40h pracy w tygodniu by wybrać się w weekend to kina, restauracji, kupić sobie grę i zrobić jakieś zakupy, a raz do roku pojechać na wakacje. Kupić sobie auto raz na 5 lat, wymienić komputer raz na 2 lata i mieć na spokojne splacanie kredytu na dom/mieszkanie. Normalne życie.

Mam znajomego w Niemczech, długa historia. Jest rodowitym Niemcem i on się naprawdę dziwi jak ja mogę być szczęśliwym człowiekiem bo dostaje 2500zl miesięcznie gdy on za samo wynajęcie mieszkania płaci 400euro co miesiąc. Potem się mówi ze Polacy to cwaniaki i kretacze ale to jest prawda bo żyjąc tutaj jesteśmy zmuszeni by tak robić- ciągle kabinowac.

 

Tapatapatap i9001

Edytowane przez GeMtin1
  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu sprawdziłem z ciekawości średnie zarobki w Polsce i w USA. Z pewnym naciąganiem naszego poziomu i zaniżaniem ichniejszego wyszło na to samo - 3500, u nas PLN u nich USD. Nie jest to dokładnie tyle, ale dla porównania się nada. I teraz pytanie: co by powiedział/zrobił amerykanin, gdyby za grę musiał zapłacić nie 60, a 200$, za buty nie 100, a 300, a za nową konsolę nie 400, a 1600$? Odpowiedź jest prosta: musiałby być idiotą.

 

BTW. Jak będzie okazja i niezapomnę to zrobię zdjęcie jakiej wielkości lody można kupić za 5 złotych. Niestety na Mazowszu, a nie Śląsku ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Importowane dobra pochodzące z bogatszych krajów zawsze były drogie i gry wraz z konsolami nie są tu wyjątkiem. Jedynym rozwiązaniem jest stać się równie bogatym krajem i wzmocnić własną walutę ;). Inna sprawa to to, że żyjemy w niemiłosiernie opodatkowanym kraju. Czasami kusi mnie korwinowska wizja zaorania wszystkiego i oddanie 90% płaconych dziś na państwo pieniędzy z powrotem do rąk obywateli którzy sami decydowaliby na co i w jakiej wysokości je przeznaczać. No ale to jest temat o PS4 więc ze swej strony nie będę rozwijał OT ;).

 

Jeżeli ceny nowości nawet na allegro będą utrzymywać się na poziomie 240-260 zł to osobiście kupowałbym na starcie tylko najlepsze tytuły i to takie, które zapewnią setki godzin gry (dobry multiplayer). Na resztę czekałbym aż potanieją albo skupował używki. Pewną ciekawostką wydaje mi się ten cały PS+, jeżeli nadal będą zapewniać niezłą bibliotekę darmowych gier to można w ten sposób pograć w dobre tytuły nie wydając zbyt wiele.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nazywa się do mediana zarobków czyli najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Gdy się jeszcze uczyłem w Polsce było to 2500zl a w USA 3000usd. Fajnie pokazywała to premiera nexusa 7. W Polsce 1100zl w USA 199usd. Czyli polak mógł kupić sobie takie dwa a Amerykanin 15.

 

Tapatapatap i9001

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewną ciekawostką wydaje mi się ten cały PS+, jeżeli nadal będą zapewniać niezłą bibliotekę darmowych gier to można w ten sposób pograć w dobre tytuły nie wydając zbyt wiele.

Obawiam się właśnie, że już nie będzie taki dobry, tak na logikę wszystko by na to wskazywało:
- cena się nie zmienia a część zysków ma iść na utrzymywanie serwerów i usług
- wymagane do multi czyli o wiele więcej ludzi i tak wykupi, nawet bez dobrych gier
- z drugiej strony jako że więcej userów, wydawcy mniej chętnie będą zezwalać na udostępnienie tam swojej gry (bo kto by wtedy jeszcze został żeby kupić) i trzeba im więcej za to zapłacić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu sprawdziłem z ciekawości średnie zarobki w Polsce i w USA. Z pewnym naciąganiem naszego poziomu i zaniżaniem ichniejszego wyszło na to samo - 3500, u nas PLN u nich USD. Nie jest to dokładnie tyle, ale dla porównania się nada. I teraz pytanie: co by powiedział/zrobił amerykanin, gdyby za grę musiał zapłacić nie 60, a 200$, za buty nie 100, a 300, a za nową konsolę nie 400, a 1600$? Odpowiedź jest prosta: musiałby być idiotą.

Nazywa się do mediana zarobków czyli najczęściej wypłacane wynagrodzenie. Gdy się jeszcze uczyłem w Polsce było to 2500zl a w USA 3000usd. Fajnie pokazywała to premiera nexusa 7. W Polsce 1100zl w USA 199usd. Czyli polak mógł kupić sobie takie dwa a Amerykanin 15.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez MacOSek
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli muszę jebać dniówkę i mnóstwo nadgodzin i tak mi nie wystarczy :lol:. Cóż konsoli nie kupię odrazu, więc zdążę odłożyć.  Takie przeliczenia nie mają sensu, bo każdy wie jest jest. Siostra w Kanadzie zarabia te 2500 $ CAD. Gdzie PS3 widziałem rok temu w sklepach jakoś po 249 $CAD. Cena gier 60$ CAD. Ceny bardzo podobne jak w USA jak i kurs waluty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa. Tyle że mi wystarczyło 2.5 dnia popracować by sobie kupić PS Vitę, którą w  w promocji widziałem  po 229 $ CAD w jednej sieci znanych tam sklepów. Co na PS4 musiałbym popracować jakoś ze 4 dni tylko. Idealny przykład, by nie przeliczać dolarów czy euro na złotówki tylko brać pod uwagę ile tam dla Niemca, Anglika czy Kanadyjczyka jest 400 dolarów czy Euro. Czyli dla nas po prostu 400 zł za konsolę. :lol:  Ale ok to już jest dyskusja w innym dziale na Oślej, więc z mojej strony koniec lekkiego OT. Czekam na oficjalną cenę PS4 w PLN, która i tak pewnie nie spadnie przez długi czas. Czyli ta startowa jest za którą w przyszłym roku będę musiał wybulić. Stawiam na 1699 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym tak zrobić tylko w przypadku gdyby w każdym z wymienionych krajów średnia płaca była tyle samo razy wyższa od płacy minimalnej. Czy tak rzeczywiście jest - nie chce mi się szukać ;).

Poza tym chodziło mi głównie o wyolbrzymienie ilości godzin pracy potrzebnych do zakupu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo zarabiam 1500 Euro płacę za PS4 400 Euro. Zarabiam w Polsce 1500 zł płacę za konsolę 1700 zł. Chodzi o to by zarabiać te 1500zł i płacić za konsolę 400 zł EOT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...