Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie chodzi o odpalanie gier z PS4 na Vicie. Grafika raczej ta sama nie będzie chociażby ze względu na znacznie niższą rozdzielczość Vity, ale ogólnie to tak, to będzie ta sama gra co na dużej konsoli. Fajne jest też to, że granie jest możliwe na każdy możliwy sposób: łączenie bezpośrednio między dwoma konsolami, łączenie się w tej samej sieci WiFi albo w ogóle na odległość jak na tym filmiku. Oczywiście przy połączeniu bezpośrednim powinno być najlepiej, każdy dodatkowy "punkt" wprowadzi lagi. Pytanie na ile będą one faktycznie przeszkadzać w grze. Transfer akurat nie tyle w normie co nie dziwi mnie tak niski. Sam osiągam mniej więcej tyle samo co na HSPA+, ale pingi są zauważalnie niższe i to robi różnice. IMO powinni wprowadzić (a są takie plotki) bundla PS4+Vita za 499USD/EU. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wole poczekac  jakies 2-3 miesiace i dopiero kupie gdyz na samym poczatku jak zawsze  na premierze jest duzo bledow i problemow  z firmware itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p.s swoją droga gość ma jakiś lipny ten LTE. Transfer powinien być dużo wyższy Dołączona grafika

 

Wszystko jest ok - tak właśnie wygląda "100Mbit/s LTE" w praktyce jak się nie ma pasma na nadajniku na wyłączność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie to zdziwiło bo u mnie HSPA+ przy 2 kreskach potrafi wyciągnąc nawet 11 mbit Dołączona grafika  Co prawda ping jest ważny i tu bywa różnie bo raz mam po 80/115 a raz miałem 38.  No i upload raczej poniżej 5 mbit. Na mieście w centrum Wrocka miewałem nawet po 15 mbit i lepsze pingi. Wiec zależne pewnie gdzie i jak z nadajnikiem. Szkoda że w tym przypadku łącza mobilne nie są bardziej dostepne i bez tych ograniczeń na transfer. Wątpię by to się szybko zmieniło.No bo sens to ma tylko na odległość. Ew jakieś punkty dostepowe Wifi, ale te darmowe bywają mocno obcięte i mają po 0.5 mbit Dołączona grafika Do tego często limit na sesję do 60 minut via Internet Miejski we Wrocławiu. Vitę mam zamiar kupić tylko dla jednej gry (wiadomo Uncharted Złota Otchłań) i potem ew. ją sprzedać. Ale w tym wypadku może zmienie zdanie i konsolka zostanie. Co do bundla to czemu nie. 499 USD to niezła cena. Wychodzi jakoś 320 zł za Vitkę. Gdyby nie ta gwarancja to już bym w styczniu miał taki zestawik kupiony w Kanadzie. Tak to spokojnie poczekam tę parę miechów. Kto wie może jakaś promocja na Amazon lub czym innym w EU będzie do nabycia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę mnie to zdziwiło bo u mnie HSPA+ przy 2 kreskach potrafi wyciągnąc nawet 11 mbit Dołączona grafika  Co prawda ping jest ważny i tu bywa różnie bo raz mam po 80/115 a raz miałem 38. 

No widzisz, na LTE 38 to już górna granica. Przy dobrych wiatrach mam 20-25 czyli mniej niż na Neo u rodziców. 80-115 to w ogóle nie widuje. Zastanawia mnie tylko jaka wartość uploadu na łączu musi być żeby to działało. Poza tym o ile ten film to chyba bardziej pokazuje, że się da to sam Remote Play jest super. Grasz na TV, nagle dzieciaki/żona/dziewczyna/rodzice mają swój program w TV to zostawiasz pada, chwytasz Vite i idziesz sobie np na hamaczek i kontynuujesz gre od tego miejsca gdzie wstales z kanapy. IMO super rozwiązanie. Strasznie jestem ciekaw czy np jadąc do innego kraju w Europie dałoby radę po WiFi grać. 

 

edit.

Jeszcze jeden IMO rewelacyjny pomysł Sony - wyposażenie pada w jacka 3,5mm i możliwość podpięcia normalnych słuchawek. Piękna sprawa.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LTE to ja znam bo swojego czasu sporo siedziałem w Kanadzie i tam tylko takie łącza są. Ale większość jest limitowana.  Tam kablowe łacze to rzadkość. A tak to Roger i LTE. Zwykle 10 mbit. Ci bogatsi mają po 50 mbit. No ale ratowały mnie za to Wifi. Tam rzadko kto to zabezpiecza i większość po prostu jest otwarta. Żeby nie narażać sąsiada na rachunki za dodatkowe GB to czasem korzystałem tylko do przeglądania netu.  Każdy 1GB tam to często nawet po 5$ ekstra. Ale cóż to inny kraj. Nie wiem czy w USA jest podobnie. W sumie się nie dziwie. Ciągnac kable na takie ogromne odległości to spore koszta. (Odległości mędzy miastami czy nawet osiedlami są  tam większe to wiadome)  

 

Sam pomysł uważam naprawdę za trafiony. Wspomniałeś o zajętym TV. Owszem można mieć drugi taki w innym pokoju, ale przekładać konsole to bezsens. Inna opcja to zapowiadane kiedyś Vity z HDMI. Ale coś temat umarł. Mało tego że móżna grać na Vicie gdzieś daleko to jeszcze na czyimś TV po kabelku HDMI.   Nie musiałbym tachać ze sobą do walizki konsoli (zamierzałem kiedyś wziąć PS3) tylko wziąłbym sobie Vite.  Cóż pięknie to wygląda, ale na razie zobaczymy co z tego wyjdzie. Czytając o tym Remote ja myśłałem najpierw że to ma po prostu zastąpić tylko pada DS4 i wyświetlać na ekraniku jakieś dodatkowe opcje/stastyki itp. A tu takie coś Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby to był tylko dodatkowy ekranik do jakiś gierek to bym to olał, ale gra w każdy tytuł na handheldzie to zupełnie inna para kaloszy. Tym bardziej, że da się normalnie bezpośrednio łącząc konsole, a nie via internet jak to miało miejsce w Gaikai. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest głośna, ale wczoraj będąc w arkadii obczaiłem, ze PS4 są zamknięte w małych, plexowych skrzynkach. Zapytałem czy od spodu chociaż jakiś wiatrak jest czy coś, to poinformowali że nie, że jedyne wyjście to dziury na kable i tyle. Także konsole chodziły od 10 do 21 zamknięte bez cyrkulacji powietrza i dawały radę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już są w sprzedaży czy jak ? Premiera jutro. A w zasadzie to ponoć dziś o północy. Ponoć u was jakiś sklep ma być otwarty w nocy specjalnie na premierę PS4. Ja tam spokojnie sobie poczekam aż cały bum minie i wypuszczą 2 rewizję konsoli....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też poczekam i kupie dopiero w przyszłym roku, będą już wszędzie dostępne i dobrze przetestowane przez graczy. Co do chłodzenia to widzę że niema czym się martwić , daje rade.

 

Jak wam się podoba nowy killzone4  graficznie jest wyśmienicie i to na początku, co to będzie dopiero za dwa lata to będzie już konkretny skok oprawy graficznej, ja tam lubię nacieszyć oko na różne nowe efekty.

Edytowane przez krystiano1979

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy chciał kupić dziś ps4 w Katowicach ale trochę się przeliczyć. Był po 12 w Saturnie, media Markt, rtv euro agd, Sony, nigdzie juz nie mieli.

 

@krystiano

Skoku graficznego nie będzie. Na pewno w full HD więcej nie wycisną bo nie ma z czego.

Architektura jest juz dawno znana, to nie cell gdzie ciągle wyciskali z niego coś nowego.

 

Tapatapatap i9001 CM11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było oczywiste od początku że nie będzie do kupienia. Byłem dziś w Saturnie i MM. W pierwszym brak, więc nawet nie pytałem. W drugim to samo i że ma być po 10 grudnia Dołączona grafika

 

Ale miałem okazje potestować konsolę. Jakiegoś specjalnego zainteresowania nie było tą konsolą. Obok leżały gry i tak za Fifę 14 , COD "Dogs" (co za gniot) , i Killzone wołali 249 zł. W sumie nie najgorzej, bo spodziewałem się więcej. Obok stała w gablotce sama konsola z dwoma padami i kamerą.  Oczywiście nie zdziwilo mnie że w nic konkretnego pograć nie można było. W sumie mogłem poprosić by odpalili jakąś grę, ale dałem sobie spokój. Dostepne było jakieś demo wykorzystujące kamerę. Pobawiłem sie troche i dałem sobie spokój. Potrzymałem i pomacałem pada czy dobrze leży w dłoni i tu miłe zaskoczenie. Pad jest cięższy  i ma lepsze IMO trigery niż te w DS3. Ogólnie lepiej leży w dłoni i nie ma sie wrażenia że trzyma się jakiś tani chiński pad za 29.90 z Allegro.  Menu reaguje zdecydowanie szybciej niż w PS3 i tu jest jedyny plus jaki mi się udało zauważyć, bo ciężko coś powiedzieć więcej nie mogąc odalić jakieś gry. I przejśc w tle do menu czy pogrzebac w nim bardziej (brak netu).

 

p.s oczywiście nie dziwi mnie że już ludzie sprzedają kupione konsole na Allegro. Ceny od 2500 w górę Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z tego co oglądałem na żywo również pad bardzo przypadł do gustu, z racji ze od niedawna bawię się ds3 zdecydowanie lepiej trzyma mi się ds4 nie mówiąc już o sterowaniu gałkami - na ds3 zwyczajnie slizgaja mi się kciuki. Również bardzo podeszła mi wersja niebieska pada, wyglądała fenomenalnie i od razu chciałem go brać z półki. Tu zdjęcie :www.gimmedigital.com/wp-content/uploads/2013/08/PS4_DS4_BLUE-620x350.jpgJak wiadomo ma żywo wygląda lepiej. Tapatapatap i9001 CM11

Edytowane przez GeMtin1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możecie porównać DS4 do pada z X360?

z padem jest dobrze, dobrze lezy w dloni, potrafie na nim grac w fife, z padem od ps3 bylo to niemozliwe, triggery sa niezle, ale jednak palce sie z nich czesciej zeslizguja niz z pada z x360, ale nie ma tragedii tak jak w przypadku ps3, pad na plus wg mnie, choc palce zjezdzaja do przyciskow select i start ktorych nie ma tam gdzie zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys ;). Gram sobie w BF4 na ps4 i teraz mam pytanie. Co by było gdybym chciał odsprzedać BF4 komuś. Bf4 jest przypisany do mojego konta PSN/EA origin ? To oznacza ze osoba nabywająca go ode mnie nie mogła by w BF4 grac przez neta albo mogła by grać tylko miała by moje statystyki osiągnięcia itp ? Jak to jest panowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Guys Dołączona grafika. Gram sobie w BF4 na ps4 i teraz mam pytanie. Co by było gdybym chciał odsprzedać BF4 komuś. Bf4 jest przypisany do mojego konta PSN/EA origin ? To oznacza ze osoba nabywająca go ode mnie nie mogła by w BF4 grac przez neta albo mogła by grać tylko miała by moje statystyki osiągnięcia itp ? Jak to jest panowie ?

http://www.youtube.com/watch?v=kWSIFh8ICaA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to ;) tylko nie wiem czy gry przypisane do Origina też można tak po prostu wymienic ;). A i jeszcze jedno - macie jakis podarnik gry w FPSy na padzie ? zawsze twierdziłem ze to patologia - nadal tak twierdze ale chciałbym chociaż miło przejść Killzona albo BF4 na konsoli ;). Jak dużo graliście w FPSy na padzie po jakim czasu dało się w nie grać z jako taką przyjemnością i w miare bezproblemowo ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam to Dołączona grafika tylko nie wiem czy gry przypisane do Origina też można tak po prostu wymienic Dołączona grafika. A i jeszcze jedno - macie jakis podarnik gry w FPSy na padzie ? zawsze twierdziłem ze to patologia - nadal tak twierdze ale chciałbym chociaż miło przejść Killzona albo BF4 na konsoli Dołączona grafika. Jak dużo graliście w FPSy na padzie po jakim czasu dało się w nie grać z jako taką przyjemnością i w miare bezproblemowo ? Dołączona grafika

 

Graj, graj aż zaskoczy i będzie jakoś szło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Graj, graj aż zaskoczy i będzie jakoś szło.

 

 

Nie zrażać sie niepowodzeniami. Dzisiaj nie wyobrażam sobie grania na czymś innym niż pad, a kiedyś było to dla mnie nie do pomyślenia.

 

Właśnie o taką odpowiedź mi chodzi Dołączona grafika. Dzięki. Ofc nadal traktuje PC jak główne centrum rozgrywki (a myszke+klawe jako najlepsze narzedzie do gry w FPSy i nie tylko) - ale fajnie jest pograc na konsoli tak czy siak. Po prostu obie platformy bez problemu mogą współżyć. Ogólnie podoba mi sie prosty i intuicyjny interface w PS4 + to jak szybko się wszystko ładuje. Nie moge sie doczekac Division, driveclub czy wieśka Dołączona grafika.

 

Edit

Mam pytanie: jest możliwa gra w FIFE14 2vs2 na tej samej konsoli ? Tzn ze z bratem gramy przeciwko kolesiom przez neta ? Dołączona grafika. Jakoś nie moge tego ustawić

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...