Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opiszę moje problemy z PS4. Sprzęt kupiłem w MM w dniu premiery. Odebrałem swoją konsolę (nie preorderową) i postanowiłem sprawdzić, czy wszystko działa, w szczególności sławne HDMI. Poszedłem na stanowisko testowe MM, podpiąłem pod TV odpaliłem i wszystko ok. Zatem udałem się do domu, podłączyłem wszystko tak jak sobie zaplanowałem, poustawiałem wszystko, odpalam PS4, wyskoczył jakiś pasek postępu który znikł po 3 sekundach więc nie zdążyłem zobaczyć co to było, konsola się zrestartowała i ciach, TV informuje, że nie ma sygnału po HDMI. Myślę, WFT? Dioda biała a obrazu nie ma. Więc restartuję, miga na niebiesko, za chwilę świeci na biało a obrazu nie ma. Klikam power a tam 3 szybkie piknięcia, klikam eject-3 szybkie piknięcia. Wrrrrr. Znalazłem instrukcję wejścia w tryb serwisowy więc jeszcze raz. Trzymam 7 sek przycisk power i nadal nic. Obrazu nie ma. W tym momencie już się wkurzyłem. Dzwonię do znajomego i pytam: działa Ci PS4? On, że działa super. No to sobie myślę, trafiłem wadliwe HDMI. Zezłoszczony dzwonię na infolinię, pani mówi bym sprawdził to co już zrobiłem i mówi, że nic już więcej nie można zrobić i dyktuje mi numer tel do serwisu, że muszę wysłać konsolę to mi wymienią na nówkę. Myślę sobie ok. Ale już nie dziś bo czasu brak. Ale tak ją resetowałem, z prądu wyłączałem ale nic to nie dało. Odpaliłem ją ponownie i sobie myślę, mam jeszcze 4 kable HDMI to sprawdzę na wszystkich. Wpinam jeden, drugi, trzeci i czwarty i ciągle TV monituje - brak sygnału. Zrezygnowany biorę pierwszy kabel i wpinam pod różnymi kątami, szybko i wolno i tak kilkanaście razy. W pewnym momencie wkładając kabel powoli pojawił się na chwilkę obraz z menu serwisowym i znowu zgasł. Myślę sobie: oooo coś się dzieje. Więc ponownie wkładam i wyjmuję kabel i tak kilka razy. Wciskając powoli kabel znikł monit o braku sygnału i się zatrzymałem i obraz się pojawił. Podpiąłem pada i dałem przywracanie systemu. Robię restart a tu znowu znikł obraz. Wkurzony sobie myślę, kurna, co za bubel. brak sił. Konsola zapaliła białe światło więc już była w menu. Powtórzyłem zabawę z kablem i za którymś razem obraz się pojawił. No to ustawiłem sieć i myślę sobie: pobawię się chwilkę nowym sprzętem zanim obraz znów zniknie. Odpaliłem Assasina i chwilę pograłem. Dźwięk trzeszczał ale to nie ważne, najważniejsze, że był obraz Dołączona grafika. Po paru minutach wyszedłem do XMB i wyskoczył komunikat, że soft został zaktualizowany do 1.51. Nie chciałem resetować konsoli bo bałem się, że znowu nie odpali a chciałem jeszcze zobaczyć KZ. No ale myślę, najwyżej będzie zabawa z HDMI więc reset. Konsola wstała normalnie. Ooooo, to jeszcze raz zresetuję i znowu wstała. Więc eksperymentuję i wyciągam HDMI, wkładam i patrzę co się wydarzy i????? Obraz jest. Banan na twarzy więc idę dalej, zmieniam na pozostałe kable HDMI i działają wszystkie Dołączona grafika. I tak już zostało. Konsola chodzi do dziś dzień bez problemu. Czasami tylko płyta wpada w dziwny rezonans ale zdarzyło się to ze 3 razy. Dołączona grafika

 

Wniosek:

Problem: Brak obrazu- świeci biała dioda

Rozwiązanie: wystarczyło zaktualizować soft do 1.51

 

Może się komuś przydać Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

 

PS. Konsola cicha w porównaniu do PS3 Fat 60GB z dnia premiery. Mam obydwie więc mam porównanie :)

Edytowane przez kojak_ct
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale czy to jest na pewno wina softu ? Czy poruszałeś wtedy kablem i obraz raz znikał i raz się pojawiał. Bo wskazywało by  to że coś tam niebyło tak ze stykiem mogłeś samowolnie jakoś naprawić, a nie przez wgranie softu. Trzeba poczekać troszkę i zobaczymy jak będzie z awaryjnością tych konsol. Nie ma co też liczyć na szybkie wypuszczenie poprawionego modelu. Sony pewnie będzie zajęte produkcją obecnego modelu i serwisowaniem wadliwych sztuk. Szkoda że tak się zaczęło, ale jak wspominałem to było do przewidzenia. X360 na początku też się wieszał, potem doszły problemy RRoD , w PS3 padały napędy BD, żółte diody. Niestety takie usterki to norma przy początkowej fazie produkcji.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kucyk

Jak wrócę do domu to wrzucę nagranie z mojej konsoli. Oglądając Twój filmik miałem wrażenie, że ktoś z Twoich domowników odkurzał Ci pokój Dołączona grafika. Nawet stary FAT nie chodzi tak głośno jak Twój egzemplarz PS4. Obstawiam wadliwą sztukę. Wczoraj po 4 godzinach w BF4 konsola była niesłyszalna z 3 metrów. Za to projektor w trybie ECO słyszałem a ma 27dB. Dołączona grafika

 

@Devil

Ewidentnie coś w sofcie zmienili. Przeczytaj dokładnie jeszcze raz to co napisałem. Wszystkie usterki minęły po aktualizacji do 1.51. Mogli coś poprawić przy wykrywaniu sygnału HDMI. Zauważ, że w poradach często piszą, by zaktualizować soft w TV. :)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil ja też się zastanawiam nad kupnem ps4 i nie wiem czy nie zamówić za granicy ps4. Bo można ze stanów kupić za 399$ w tym jest drugi pad i gra kill zone. Ale nurtuje mnie jedno pytanie czy będzie u nas ona chodzić a rozchodzi się o prąd u nas w gniazdkach jest 240V a u nich 110V czy to usa czy to kanada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma przełącznika 110V-230V to niestety będziesz musiał zakupić step down transformer. 

 

99% sprzętu w dzisiejszych czasach robi się z zasilaczem uniwersalnym 100-240V / 50-60 Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kucyk

Jak wrócę do domu to wrzucę nagranie z mojej konsoli. Oglądając Twój filmik miałem wrażenie, że ktoś z Twoich domowników odkurzał Ci pokój Dołączona grafika.

To nie jest moj filmik, moja tak nie halasuje, ale na razie gram tylko w fife Dołączona grafika

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99% sprzętu w dzisiejszych czasach robi się z zasilaczem uniwersalnym 100-240V / 50-60 Hz.

Ok. dzieki wielkie za informacje. Jak zamawialem z ameryki robot kuchenny to byl tam dolaczony dosyc duzych rozmiarow step down tramsformer. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obudowie od PS3 mam podany zakres 220-240v, więc sam nie wiem. Czytałem opinie że na zasilaczu może być podany inny zakres niż na obudowie czyli jednak 100-240v. Oraz jakiś czas temu czytałem że wszystkie PS3, mają autoprzełącznik na cały zakres napięć od 100v (Japan); 110-120v (US/CAD) do 220-240v reszta. Ale głowy nie dam sobie uciąć.  Nie wiem jak to jest z PS4, ale podejrzewam że też taki zakres posiadają, a na obudowie może być mylna informacja(gdy jest podany tylko jeden zakres ). Więc jedyny sposób bez rozkręcania obudowy (by sprawdzić płytkę znamionową zasilacza) to chyba napisać do Sony z zapytaniem. Bo wątpię by ktoś gdzieś opublikował taką informację, ale poszukaj. W sumie sam o tym nie pomyślałem, ale bez gwarancji i tak  sobie dam spokój ze sprowadzaniem konsoli z poza Europy. Padnie układ GPU zimne luty, albo co innego i będę w plecy i tak, bo wątpię by ktoś sie na razie zajmował odpłatnie naprawą PS4. Trzeba odczekać aż ceny się uspokoją i może będzie dostępny za te 1500 zł w przyszłym roku. Chciałem dziś zamówić w jednym sklepie w promocji za 1750 zl, ale dostawa dopiero koniec grudnia lub początek stycznia...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To płyta czy wentylatory... Strasznie głośna...

 

 

chyba wentylatory, moze jakis wadliwy egzemplarz, nie mam BFa wiec nie sprawdze Dołączona grafika

 

 

No sorry ale ten film to jakaś ściema, gość trzyma odkurzacz z tyłu i tyle.

 

Po 5h grania w BF4 konsola cały czas była cicha - niesłyszalna w ogóle Dołączona grafika.

 

Mam takie sprawy:

1. Guys to jak z tą Fifą 14 ? Można grać 2vs2 gdzie dwóch jest na tej samej konsoli ?

2. Czy ktoś kto kupi mojego BF4 na PS4 (przypiętego do konta Origin) będzie mógł normalnie grac przez multi ? Po prostu chce odsprzedać BF4 (jak ktoś chce kupić mogę za ok 200 zł Dołączona grafika).

3. Jak wyłączyć (nie uśpić) konsole naciskając przycisk na konsoli ? ja jak go naciskam przechodzi w stan uśpienia - wyłączyć konsole mogę tylko padem.

4. Może w pierwszym poście zamieścimy swoje PSN ID - i dodamy się nawzajem ? Dołączona grafika

 

EDIT: ok na 3 znalazłem odpowiedź:

 

  • Touch the power button on the front of the PS4 for at least 7 seconds (until the system beeps twice).
Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jak tam z dostępnością ps4 w Polsce? Kiedy dostawy? Jestem aktualnie w Niemczech i w saturnie powiedzieli, że następna dostawa luty, mm kwiecień ;( pod koniec grudnia będę w PL i się zastanawiam czy tam prędzej nie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM niby pod koniec grudnia, w innym sklepie Redcoon niby w styczniu, ale coś czuje że będzie trzeba jeszcze poczekać.  Sony sie nie wyrabia z produkcja. Nie tylko w Polsce jest problem z dostępnością. Ale nic już więcej nie piszę gdzie bo zaraz ktoś znowu napisze  że robię OT Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem to ciśnienie na konsole na której obecnie i tak nie ma w co grać. Żeby jeszcze były jakieś konkretne exy, a tu nawet Killzone to co najwyżej sredniaczek. Do tego problem z dostępnością i szansa na jazdy z HDMI. Szkoda nerwów IMO.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem to ciśnienie na konsole na której obecnie i tak nie ma w co grać. Żeby jeszcze były jakieś konkretne exy, a tu nawet Killzone to co najwyżej sredniaczek. Do tego problem z dostępnością i szansa na jazdy z HDMI. Szkoda nerwów IMO.

Po to by zaspokoić mentalny głód? :) Nie chcesz to nie kupuj. Nikt Cię nie zmusza. Ja, mimo, że nie miałem zbyt wielkiego ciśnienia bo z braku czasu nie pokończyłem na PS3 GOW, GT5 czy TLOU, to jednak czuję się zaspokojony, bo już dawno nie kupiłem żadnego gadżetu poza SGS4. I teraz mam spokój bo nowa zabawka stoi pod TV. A czy mi to potrzebne? Pewnie nie niezbędne ale jest i tyle. Gdyby wszyscy wychodzili z założenia: nie kupuję, bo mało gier itp to producenci nie tworzyliby nowych tytułów, bo nie byłoby zbytu. Ktoś musi napędzać tą machinę. Prawda jest taka, że czekać można całe życie. Po co kupować nowy TV jak za 2 lata wyjdzie nowa technologia a za 3 kolejna jeszcze lepsza? I tak całe życie. :) Co za różnica czy kupię dzisiaj czy za 2 miesiące jak i tak bym kupił? A tak mam i gram. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jak kupuje to wolę używać, a nie traktować sprzęt jako zbierak kurzu, ale co kto woli. Na chwilę obecną nie ma w co grać i takie sa fakty. Wyjdzie coś na wiosnę to na wakacje pomyśle o zakupie. Obecnie to mija sie z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoje zdanie i masz do niego prawo. I masz rację. PS4 zbiera kurz niemiłosiernie. co to za plastik?

 

PS. Jak wyjdzie coś ciekawego to też zagram tyle, że na wiosnę :P. Tak naprawdę to wystarczy mi Uncharted. Reszta może dla mnie nie wychodzić :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając mocne PC konsolę kupuje się  głównie  dla Ex'ów. Fakt Xone też swoje ma i będzie mieć, ale każdy ma tam jakieś swoje gusta i ulubione gatunki gier. Z tych co ja lubię na PS3 wyszło więcej i fakt że miałem kiedyś obie te konsole (PS3 i X360) to X360 zdecydowanie więcej zbieral kurzu przez nieużywanie. Ludzie częściej brali X360 bo do czasu multiplatformówki wyglądały lepiej. Konsola była złamana dużo wcześniej niż PS3 i była tańsza. Mnie zależało na Ex'ach, a w większość gier na X360 mogłem przecież grać na PC. Tu sytuacja pewnie się powtórzy dlatego nie kupię już Xone, bo i tak nie będe na nim grał po za Forze 5 i  może Ryse. Zapowiedzi na PS4 jest więcej. To co nie zagram na Xone sobie przejdę na PC. A Forze 5 jakoś przeboleję, chociaż uważam że to bardzo udana seria i lepiej mi podeszła niż GT.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zamawiając konsole w tym momencie jako preorder od partnerów sony podanych na ich stronie typu rtv agd lub ultima, jest szansa że konsola dojdzie do mnie przed świętami lub końcem roku? Orientuje się ktoś jak to teraz wygląda z dostępnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...