Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kumpel kupił dla mnie zestaw w MM w Czeladzi. Konsola + 2 pady + kamera + Killzone za 2349zł. W sumie mieli 30 konsol razem z golasem, ale niestety nie wiem po ile.

Edytowane przez skus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak obiecalem tak opisze swoje zdanie na temat dzialania PS4. Pogralem w sumie dosc dlugo. Obejrzalem konsole z kazdej strony i przetestowalem poziom glosnosci napedu i samego chlodzenia. Zaczne od szybkosci dzialania systemu, ktory rzecz jasna jest szybki i nie ma tu mowy o zadnym muleniu czy zacinaniu sie. Wlaczanie kazdej opcji czy wchodzenie do PSStore jest blyskawiczne. Nie trzeba czekac na zadne tam ladowanie sie i tu jest naprawde spory plus. Nadal Wifi niedomaga z predkoscia. To znaczy nie osiaga pelnej predkosci lacza jaki ma moj szwagier. Troszke lepiej jest niz na PS3, ale wciaz nie jest to max. Na kompie normalnie wyciaga 50 megabitow.   Jesli chodzi o pada to dla mnie jest wygodniejszy. Zwlaszcza Trigery oraz polozenie analogow. Sa oddalone bardziej od siebie co dla osob z wiekszymi dlonmi i dluzszymi palcami na pewno bedzie wygodniejsze. Aczkolwiek do pada X360 jeszcze troszke brakuje.  Pad jest ciezszy, ale to wiadome. Brakuje Select i start i czesto instynktowanie probuje je wciskac.  Co do gier to gralem w NB2K14 i NFS Rival. I tu mile zaskoczenie. Grafika w NBA jest naprawde porzadna, a sama gra jak przystalo na 2K jest dopracowana. Na pewno lepsza od wersji EA. NFS z racji ze nie przepadam za tego typu scigalkami to i tak pogralem Grafika niezla jak na Silnik  Frostbite 3 i tu testowalem poziom glosnosci konsoli.  Ceny gier tu sa takie jak pisalem wczesniej. Czyli 60$ CAD + tax obojetnie czy w wersji cyfrowej czy pudelkowej:

 

Dołączona grafika

 
 
Glosnosc konsoli pod obciazeniem to lekki szum wydobywany z konsoli stajac przy niej blisko. Ale naped potrafi czasem zawyc.
Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam dziś powiem, że do tej pory konsol wysłanych w ramach gwarancji do Sony na Serocką było całe 10. Z czego 3 wysłane były z powodu niedziałającego sklepu PSN w dniu premiery (był wyłaczony, by utrzymać serwery) ;) Także jak na razie można być spokojnym, jak nic nie wyskoczyło od premiery, to wątpliwe jest, by była to konsola fabrycznie uszkodzona (piszę o: HDMI, napędzie i HDD) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam panowie, pady jeszcze dzialaja? Dołączona grafika Ja wlasnie klepnalem maila do sony z moim filmikiem

https://dl.dropboxusercontent.com/u/25268043/Video%2015-12-2013%2014%2020%2053.mov

 

Nie wiem czy na tym padzie przegralem 10h, #4ThePlayers hehehe

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty z tym padem robiles. Dzsiaj sie zlamalem i zakupilem Killzone tylko do przejscia z mysla o sprzedazy w PL. Po cenie kosztow moze uda sie odsprzedac. Musialem za swoje bo szwagier nie cierpi FPP na padzie. Mysle ze bylo warto, bo gra jest calkiem przyjemna. Grafika naprawde ladna jak na pierwsza gre na PS4. Zwlaszcza tekstury i oswietlenie map. Dziala to tez plynnie i nie zauwazylem jakis tam spadkow. Juz wieksze spadki FPS widzialem w Contrast co mnie troszke zdziwilo. Swoja droga Contrast naprawde bardzo mnie zaciekawilo. Z racji ze mam prawie miesiac czasu to powinienem przejsc obie gry.  Jednak zadna z tych gier nie jest jakas gra must have. Zwlaszcza ze Killzone nigdy nie byl dla mnie takim tytulem, ale z braku gier i tak przejde. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w tej konsoli będzie można całkowicie wyłączyć kartę wifi? Ciekawe za jaki czas cena tej konsoli spadnie do rozsądnej granicy 1500zł.  Możliwe że za kilka lat będzie nowa rewizja tej konsoli czy tam slim to proces technologicznych procesorów w niej zawarty będzie się zmniejszał  czy pozostanie taki sam jak w tej, bez zmian?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z poziomu systemu niczego takiego nie widze by moc wylaczyc karte Wifii. Microsoft zmienial proces technologiczny caly czas w X360. Moze w PS3 slim cos tam robili, ale mam watpliwosci by cell byl w mniejszym procesie technologicznym robiony. Nigdy nie wiadomo. W zasadzie to oni moga sporo dodac gdyby chcieli i im sie to oplacalo. Moga dac jeszcze szybszy dysk, by lepiej gry sie wgrywaly. Do tego moga zmienic chlodzenie, bo sa niby problemy. Na pewno cos tam zmienia bo to normalne ze jest to pierwsza rewizja.    Cena sie jeszcze unormuje. PS3 tez byl drogi na poczatku potem nieco stanial. Fakt ze ceny konsol Sony utrzymuja sie dosc dlugo.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena spadnie do sugerowanej czyli 1799zł, ponieważ już nie ma takiego problemu z dostępnością i na dużo więcej bym nie liczył w najbliższym czasie.

Ogólnie rzecz biorąc PS4 drogie nie jest. Zwłaszcza porównując do PS3 w dniu premiery.

W dniu premiery dało się dostać nowe PS4 nawet za 1592zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft zmienial proces technologiczny caly czas w X360. Moze w PS3 slim cos tam robili, ale mam watpliwosci by cell byl w mniejszym procesie technologicznym robiony. Nigdy nie wiadomo.

Ekhm...

Cell/RSX: 90nm/90nm -> 65nm/90nm -> 65nm/65nm -> 45nm/65nm -> 45nm/40nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Last of Us wraz z DLC w lato na PS4 z polepszona grafa. Dla mnie mega dobra wiadomość i jaram się strasznie. W sumie miałem zaległe dwa tytuły na PS3 wiec został juz tylko God od War Ascension.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to po ile ? ;)

http://allegro.pl/konsola-playstation-4-ps4-500gb-pad-hdmi-sklep-ed-i4175410039.html

http://allegro.pl/hit-konsola-sony-playstation-4-500gb-kontroler-i4194578537.html

 

A w sklepach stacjonarnych ?

1899zł minimum.

Popyt na konsole jest tak wielki, że cena nie drgnęła we wyżej wspomnianych od grudnia 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa grania na PS4 w dwóch osobnych graczy w jedną grę ?

Chodzi o jednoczesne przechodzenie jednej gry tak aby dwóch graczy miało osobno save`y.

Trzeba do tego osobne konta zakładać czy każda gra z osobna umożliwia takie funkcje z poziomu gry ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz coś takiego jak save slot;)

Każdy może mieć swojego:) problem, gdy ktoś komuś coś skasuje/nadpisze.

Oddzielne konta mają przewagę, bo umożliwiają zdobywanie oddzielnie achievementów.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jaką grę 9 latkowi polecacie ?

 

PS. powiedzmy, że nie jestem jakimś restrykcyjnym ojcem i np. w Minecrafta mu pozwalam grać więc nie muszą to być jakieś Raymany.

Oby nie MGS i tego typu sieczki +18 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o niej myślałem.

Jest ogólnie fanem LEGO i na piecu masakruje już chyba z 10-tą kolejną.

Szukam wersji z napisami PL ale tak do 150zł.

Nie potrafię znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, przymierzam się do kupna konsoli na przełomie września / października. Poczytałem trochę oficjalne forum PS4 i nieco się przeraziłem tym co ludzie tam piszą - chodzi mi o awaryjność i bardzo kiepski serwis.

 

Możecie się podzielić swoimi wrażeniami na temat funkcjonalności PS4? Macie / mieliście z nią jakieś problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...