Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Hejo, przymierzam się do kupna konsoli na przełomie września / października. Poczytałem trochę oficjalne forum PS4 i nieco się przeraziłem tym co ludzie tam piszą - chodzi mi o awaryjność i bardzo kiepski serwis.

 

Możecie się podzielić swoimi wrażeniami na temat funkcjonalności PS4? Macie / mieliście z nią jakieś problemy?

 

A czego się spodziewałeś po pierwszych modelach.  Jak bylo z X360 na początku. Też sie wieszał. Do tego RRod, które nękało klientów przez pare lat zanim wypuścili wersje bardziej stabilną. Proponuje poczekać z zakupem. Może wypuszą nowszą rewizję i poprawią to i owo. Na razie i tak gier jest mało, więc spokojnie te pół roku mozna poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka czy nie, ale będzie miał troszke spraw do wyjaśnienia. Już kiedyś były przypadki pomylenia ceny i z tego co wiadomo mówiło sie o tym że sprzedawca miał obowiązek wywiązania się z umowy kupna-sprzedaży.  Zakładam że dzisiaj jakoś to jest realizowane za pomoca Allegro. Bo nie wierze że wyśle przeszło 100 sztuk konsol za cene 30 zł.  No i pewnie i tak nie posiada tyle konsol na stanie tylko je zamawia. Nie wiem co Ci ludzie sobie myśleli że to przejdzie i dostaną 20 konsol po 30 zł sztkuka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy czasem kiedyś nie było przypadku, że koleś na allegro wystawił dom i walnął się o jedno 0 i tylko dzięki temu, ze ktoś go upomniał to mu się udało, bo inaczej w sądzie mógłby przegrać sprawę. Ciekawe co z tą aukcją będzie :)

Edytowane przez twistet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie przejdzie, podpada to pod jakiś paragraf gdzie kupujący chce zmusić/wykorzystać błąd sprzedawcy do niekorzystnego zarządzenia posiadanym mieniem. Jeszcze ci kupujący teoretycznie by mogli beknąć jeśli by walczyli o to w sądzie. A w tym wypadku błąd jest ewidentny, cena rynkowa ~1700zł a cena z aukcji 30zł..

 

Edyta

 

http://gazetylokalne.pl/a/tuchola-kupil-na-allegro-ciagnik-za-32-zlote

Edytowane przez Yog-Sothoth
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem, że można popełnić błąd, i bym nie kupił tego za 30zł. Tak samo jak z tym ciągnikiem. Trzeba mieć tupet by próbować się dorobić na czyjejś pomyłce.

Bardziej mnie zastanawiało, czy nie ma jakiegoś niewidocznego tekstu, czyli białego na białym tle, itp. w stylu, sprzedajemy sam karton :) Bo już widziałem takie kwiatki. Ale się nie doszukałem przekrętu stąd pytanie ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem...ciągnik to inna sprawa bo w opisie była podana prawidłowa cena 32.000zł.

W tym przypadku nie ma nic i podejrzewam, że w przypadku sprzedaży 100szt można pomyśleć, że ktoś chciał sprzedać cały towar w super okazyjnej cenie bo mu się paliło z gotówką.

Chyba bym szedł z tym do sądu jakbym kupił 20-40szt bo jest o co walczyć.

I GOONWO MNIE OBCHODZI POMYŁKA SPRZEDAJĄCEGO.

Ja płacę za swoje błędy w pracy i w życiu prywatnym i nikt mi za to nigdy nie zwrócił.

Edytowane przez Kaeres
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno trafi się jakiś łoś co będzie chciał walczyć ze sprzedawcą. Pewnie połowa z nich od razu wpłaciła pieniądze. Ludzie są naprawdę naiwini.  Ja bym tam nie kliknął nigdy, bo albo by mi to anulował, albo kazał zapłacić pełną sumę jaką chciał dać.  Jak sprzedawca jest ok to pewnie skończyło by się na zwrocie prowizji z Allegro za nie dojście do transakcji z powodu błędu. Sprzedawca nic by na tym nie stracił, a osoba kupująca miała by czyste sumienie. 

 

100 x 1500 to jest 150K złotych. Za sprzedane konsole po 30 zł sztuka miałby tylko 3000zł.  Kaeres chciałbyś być w takiej sytuacji ? Sprzedawca pewnie nie ma tych konsol na stanie tylko zamawia gdzieś z hurtownii i wysyła do sprzdawcy. Raczej liczył się z tym ze nikt nie kupi 100 konsol w ciągu 1-2 dni czy ile to tam zajęło. Nie ma co dyskutować, bo wiadome że to nie przejdzie i pewnie nie wyśle nawet jednej konsoli.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejo, przeglądam sobie PS4 w MediaMarkt i spotkałem się z takimi oznaczeniami w ofercie: Konsola SONY Playstation 4 500 GB A ChassisKonsola SONY Playstation 4 500 GB B Chassis

 

Wiecie może co to oznacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygrzebane z neta:

 

"Sony ogłosił nową wersję PS4 : B Chassis !!!
Wersja ta zawiera aktualizację , która dotyczy tylko niektórych elementów , więc jest estetycznie identyczne modelu A.
Mam nadzieję, że ta wersja jest bardziej stabilna , a przede wszystkim bez wad ... pierwsze modele będą sprzedawane w pakiecie z Przeznaczenia we wrześniu !"

 

Wczoraj zakupiłem swoją "stację gier 4" w MM wraz z GTA 5. Jedyne co mnie na chwilę obecną denerwuje, to strasznie krótki kabel zasilania do konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Wczoraj zakupiłem swoją "stację gier 4" w MM wraz z GTA 5. Jedyne co mnie na chwilę obecną denerwuje, to strasznie krótki kabel zasilania do konsoli. 

Tak to prawda. Jeżeli chcemy grać na rozładowanym padzie musimy się dodatkowo zaopatrzyć w dłuższy kabel micro USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, mam dwa pytania co do PS+:

 

1. Czy aby posiadać daną grę muszę ją pobrać i zainstalować w danym miesiącu, czy będzie ona po prostu dostępna do pobrania cały czas póki mam aktywny abonament?

 

2. Co jeżeli pobrałem grę, skończyła się na nią promocja i ją odinstaluję? Będzie ponownie do pobrania czy już nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1. Gre możesz pobrać w dowolnej chwili jeśli masz wykupiony PS+ i gra jest na liście gier od zaraz.

 

ad.2 gdy już zniknie z listy to z tego co pamiętam gry już nie odpalisz. Sam tak miałem z Batmanem.  Po jakimś czasie gra się nie uruchamiała i dostawałem komunikat że straciła ważność. Może teraz coś się zmieniło, ale gry z PS+ nię sa na wyłączność tylko taki rodzaj wypożyczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę musisz tylko "kupić" (za 0 zł w przypadku darmowych). Nie trzeba w ogóle ściągać, można nawet to robić przez stronę (na stronie można też brać gry na PS4 nie posiadając tej konsoli).

Gra będzie dostępna do pobrania zawsze gdy masz aktywną subskrypcję PS+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba pobierać, przynajmniej jak nie pobieram gier tylko dodaję je do biblioteki. Na razie i tak gram w DA więc nie ma sensu, żebym sobie zapełniał dysk, a jak wychodzą gry w PS+ to wrzucam do biblioteki i mogę je pobrać kiedy chcę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...