Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Chłopaki, mam dwa pytania co do PS+:

 

1. Czy aby posiadać daną grę muszę ją pobrać i zainstalować w danym miesiącu, czy będzie ona po prostu dostępna do pobrania cały czas póki mam aktywny abonament?

 

2. Co jeżeli pobrałem grę, skończyła się na nią promocja i ją odinstaluję? Będzie ponownie do pobrania czy już nie?

W pytaniu chodziło o posiadanie gry, a nie granie w nią. Możesz mieć gry w bibliotece bez instalacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem PS4 i mam mały problem z podłączeniem jej do sieci.

 

PC łączę z siecią poprzez kabel Ethernet, nie mam w mieszkaniu żadnego routera ani modemu. Po zakupie konsoli zgłosiłem nowy adres MAC operatorowi. Kiedy podpinam kabel ethernet do konsoli muszę odczekać około 40 minut zanim ,,załapie" ona sieć. Po jego odpięciu i ponownym przyłączeniu do PCta muszę z kolei znowu czekać ~40 minut zanim PC znowu ,,załapie" sieć.

 

Jak to najlepiej rozwiązać, bo o uciążliwości takiej sytuacji nie trzeba pisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię, bo ostatnio $ony się przełamało i wypuściło odtwarzacz multimedialny który odtwarza:

 

Jakie są obsługiwane formaty?

Wideo

  • MKV
    • Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
    • Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)
  • AVI
    • Visual: MPEG4 ASP, H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
    • Audio: MP3, AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)
  • MP4
    • Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2
    • Audio: AAC LC, AC-3 (Dolby Digital)
  • MPEG-2 TS
    • Visual: H.264/MPEG-4 AVC High Profile Level4.2, MPEG2 Visual
    • Audio: MP2 (MPEG2 Audio Layer 2), AAC LC, AC-3(Dolby Digital)
    • AVCHD: (.m2ts, .mts)

Foto

  • JPEG
  • BMP
  • PNG

Muzyka

  • MP3
  • AAC (M4A)

 

Można oczywiście odtwarzać bezpośrednio z Pendrive'a/Dysku na USB (dysk musi być sformatowany w exFat wtedy  odtwarza  duże pliki) lub przez DLNA z komputera.  Niestety odtwarzacz na chwilę obecną jest bardzo ubogi. Nie odtwarza napisów wewnątrz kontenerów. Udało mi się zmusić go do odtworzenia napisów srt. Ale brak polskich liter. Litery nie są wyświetlane i przez to robi się sieczka. Żadnych możliwości zmiany kodowania tylko włącz i wyłącz. Brak możliwości wyboru ścieżki audio. Brak wsparcia na DTS czy DTS HD lub DD True HD, a konsola je obsługuje w filmach Bluray. Wiem bo sprawdzałem. Nawet specjalnie kupiłem zestaw głośników z DTS. Na szczęście TV odtwarza wszystko z DTS, więc to dla mnie nie problem. Ale IMO nie postarali się. Cud że w ogóle wypuścili. Dla kogoś to jakaś tam dodatkowa zaleta.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma wspólnego USB z tą dodaną funkcjonalnością? Ja mam TV raptem z 2011, USB jest i owszem mp3, jpg czy DivX odpalę, ale MKV już nie. Poza tym przecież mnóstwo osób ma podpięte PS4 pod zwykłe monitory, a tam powodzenia w szukaniu takich udogodnień. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, miałem styczność z TV strzelam z czasów ~2011-2012 i one spokojnie łykały mp3, jpg i MKV w 720p/1080p + napisy w .srt dlatego odtwarzać z konsoli wydaje mi się zbędny.
Oczywiście nie jestem zawodowo związany z branżą TV więc nie mam całościowego obrazu rynku, może miałem po prostu farta ze trafiłem akurat na takie TV ;)

Co do tych monitorów to sam nie wiem. Mieć konsole za ~1500 zł i męczyć się na monitorze? Przeca ceny TV ładnie poleciały w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten odtwarzacz na PS4 to kpina, 15 minut kombinowałem, żeby 1 mp3 odtworzyć, bo nie czyta wszystkich formatów pendriva, potem jak już załapał, to musiałem mu stworzyć folder o nazwie Music i tam wrzucić utwory i dopiero zadziałał.

 

Ustawiania "serwera multimedialnego" też kulawe, bo nawet po konfiguracji i udostępnieniu zasobów przez Windows Media Player nie odczytał mi filmów w żadnym formacie, nawet .AVI.

 

Dla mnie apka bezużyteczna i wywaliłem ją, bo mogę USB podpiąć pod TV i czyta wszystko bez problemu niezależnie od formatu.

Nawet aplikacja od Samsunga na bezprzewodowe połączenie kompa pod TV lepiej działa niż te zabawy z odtwarzaczem na PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych monitorów to sam nie wiem. Mieć konsole za ~1500 zł i męczyć się na monitorze? Przeca ceny TV ładnie poleciały w dół.

Monitory mogą mieć i po 27" i więcej więc bez przesady z tym męczeniem. Też jestem zdania, że im większy obraz tym lepiej, ale czy to oznacza, że ludzie mają nie grać na monitorach? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych monitorów to sam nie wiem. Mieć konsole za ~1500 zł i męczyć się na monitorze? Przeca ceny TV ładnie poleciały w dół.

 To był ping, więc leci pong ;) :

 

Co to tych telewizorów to sam nie wiem. Mieć konsole za ~1500zł i męczyć się z input lagiem na telewizorze? Przeca ceny 30"+ monitorów ładnie poleciały w dół. ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, miałem styczność z TV strzelam z czasów ~2011-2012 i one spokojnie łykały mp3, jpg i MKV w 720p/1080p + napisy w .srt dlatego odtwarzać z konsoli wydaje mi się zbędny.

Oczywiście nie jestem zawodowo związany z branżą TV więc nie mam całościowego obrazu rynku, może miałem po prostu farta ze trafiłem akurat na takie TV ;)

 

Co do tych monitorów to sam nie wiem. Mieć konsole za ~1500 zł i męczyć się na monitorze? Przeca ceny TV ładnie poleciały w dół.

Krótka piłka  męczyć się na TV, ceny rzutników poleciały w dół:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek tyle weź pod uwagę że to są konsole i tu gramy na padzie, więc Input Lag nie jest tu aż takim problemem jak przy szybkich FPS'a na PC i graniu za pomocą super czułej myszki. Reakcje są mniejsze to reakcji TV na polecenia padem też są niższe ;) Oczywiście w teorii. W każdym razie ja tam input laga na poziomie 30ms (tyle ma mój TV ok) nie odczuwam zbytnio, ale idzie to wyłapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek tyle weź pod uwagę że to są konsole i tu gramy na padzie, więc Input Lag nie jest tu aż takim problemem jak przy szybkich FPS'a na PC i graniu za pomocą super czułej myszki. Reakcje są mniejsze to reakcji TV na polecenia padem też są niższe ;) Oczywiście w teorii. W każdym razie ja tam input laga na poziomie 30ms (tyle ma mój TV ok) nie odczuwam zbytnio, ale idzie to wyłapać.

 

Oczywiście, tak tylko odbiłem piłeczkę, bo dla mnie gry na konsoli są pływające, ale wiem, że mnóstwo ludzi, tego w ogóle nie widzi. Np. mam znajomego, który nie widzi różnicy na filmach na YT 30fps vs 60fps, tak samo i gry czy ma 30fps czy 50fps - deklaruje, że nie odróżnia, ja mu wierzę. ;] 

 

Czasem mam głupie pomysły, żeby zagrać w coś na TV (mam na stałe wpięte do kompa)... Ojj... to musi być coś w stylu Solitare / heroes , bo wszystko inne mnie wnerwia niemiłosiernie. ;] Zresztą mój TV ma jakiś kosmiczny input lag, dlatego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój obecny monitor ma 18 ms. Tak więc 30 w TV to też nie jest tragedia. Ale do ideału brakuje. Dlatego mi TV nigdy nie zastąpi porządnego monitora. Zresztą ja w strzelanki to tylko na kompie gram, a na PS4 w TPP typu Uncharted ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mój obecny monitor ma 18 ms. Tak więc 30 w TV to też nie jest tragedia. Ale do ideału brakuje. Dlatego mi TV nigdy nie zastąpi porządnego monitora. Zresztą ja w strzelanki to tylko na kompie gram, a na PS4 w TPP typu Uncharted ;)

 

Wiele TV Sonego ma BDB input lag, ok 22ms, więc ja wolę sobie pomykać na 50" TV niż męczyć sie przed monitorem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest dobra oferta? Pytam poważnie?

 

I jeszcze jedno pytanie czy tv hd ready 720p który potrafi wyświetlić 1080p będzie dobry do tej konsoli czy raczej lipa z tego Będzie?

Mam 42" plazme Panasonica właśnie HD ready i się zastanawiam jak z ps4 będzie to działać. Nie mam skąd jej pożyczyć na testy.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oferta jest rewelacyjna - 1700 za całość z czego same gry to na chwilę obecną lekko licząc 500 zeta. W dodatku jest to wersja 1TB CUH-1200 więc lżejsza i bardziej energooszczędna i z większym dyskiem. Zdaje się, że nawet po wczorajszej obniżce cena sugerowana za wersje 500GB to 1499. Gdybym nie miał preordera na limitke PS4 Battlefront to na bank brałbym właśnie to. Mam niestety podejrzenia, że tych PS4 z Biedry będzie mało i Ci co mają dojście (janusze biznesu aka pracownicy) wymiotą wszystko co będzie dostępne. Ale jak ktoś wyrwie to tylko pogratulować. 

 

BTW. Co do plazm. Nie wiem jaka jest u Ciebie, ale powidoki to jakaś legenda o której wszyscy słyszeli, ale mało kto widział. Sam mam plazmę od lat i powidoki to jest totalnie rozdmuchany temat. Od dawna producenci nie mieli z tym większych kłopotów. Nie dramatyzowałbym również w kwestii 720p. W zależności jak daleko siedzisz od TV może się okazać, że i tak nie byłbyś w stanie odróżnić czy to HD czy FHD. Ja bym radził podjechać nawet do sklepu typu MM i zapytać czy mogą podpiąć konsole pod dwa różne TV. 

Edytowane przez maSTHa212
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powidoki mam w nosie bardziej chodzi mi o rozdzielczość. Ale tematu i tak nie będzie bo pewnie będzie jedna konsola na całą Polskę.

 

na pclolu napisali że już w niektórych biedrach sprzedają i już tam niby ktoś kupił... i że jest niby po jednej konsoli na sklep. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale bym się nie zdziwił ze tak właśnie będzie. Promo dobre tylko trzeba mieć czas i chęci na polowanie. Ja PS3 też kupiłem swego czasu w promocji (cena do zapłaty=netto) więc ponad 1/5 w dół. Pojechałem o 7 na otwarcie sklepu i faktycznie dostałem bez problemu, ale było chyba raptem 2 czy 3 sztuki do wzięcia. A odnośnie konsoli to jeszcze jest drugie promo na najbliższe kilka dni. PS4 + Uncharted kolekcja za 1499. Gorzej, ale nie tak wiele.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W MM:

 

http://www.mediamarkt.pl/rzeszow/konsola-sony-playstation-4-1tb-edition-assassins-creed-syndicate-watch-dogs,id-1117440

 

 

Konsola PS4 1TB +  3 gry. Najnowszy Assassins Creed + Watch Dogs + Uncharted Kolekcja Drake'a. 1599 zł. Szkoda że nie poczekałem z zakupem konsoli do premiery Uncharted i jeszcze trochę to bym wyłapał niezła okazje. Za swoją dałem w sumie 1699 z 3 grami The Last Of Us, DriverClub i LittleBigPlanet 3. Z czego tylko w The Last Of Us zostało no i dysk tylko 500 GB. Szybko go napełniłem bo mam pare gier z PSStore.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe tylko jak z dostępnością takich zestawów, bo info w gazetce to jedno a faktyczny towar na półce to drugie. Tak czy inaczej lepszego momentu niż teraz na zakup PS4 nie było.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem tego Ps4 z biedastora + ta moja plazma 42 działają ok. Assasyn to porażka kinowe 30 wyglada jakby się cielo. Wymienilem watch doga za dopłatą na batmana Knighta fajnie się gra ale na tych 42" krawedzie są tak poszarpane że masakra.

 

Jeszcze się wkurzylem bo przeczytałem dzisiaj że 28 ma wrócić do sprzedaży wersja PC i ma być poprawiona w końcu. A ja wersje PC mam i już mi się na poprawiona znudziło czekać ehhh

 

Disney infinity 3.0 star wars bardzo fajna gra ten pad na postacie fajna zajawka dla młodego. Rayman legenda też się fajnie gra.

 

Podsumowujac assasyn + batmana sprzedam zostawie sobie unharted bo nigdy w to nie grałem a Gierka całkiem fajna.

 

Dziecku za to kupie jakieś inne gry a sam wracam do mojego PC.

 

 

Jeszcze dzisiaj sobie sprawdze jak na moim starym monitorze fhd 24" będzie się grało w te gry.

 

W markecie w mojej wsi jest stoisko http://www.grajtanio.pl dał mi tam gostek 50zl za watchdoga. Moim zdaniem dobra cena po wyspie tego na allegro za 40zl nikt i tak tego nie kupuje. Doplacilem do nowego Batman 119zl.

 

W graj tani 119zl chciał za Raymana legends dwa kroki dalej w rtveuroagd to samo za 89zl kupilem. Młody mój 5 latek był zajarany jak murzyn bateryjka. Dzisiaj ma karę za skandaliczne zachowanie i tylko patrzy na konsole i truje że szkoda że nie może sobie zagrać hahahahha

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...