Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy dużo ciorasz po sieci, bo PS+ jest niezbędny do multi. Masz co miesiąc jakieś tam gry za friko (chociaż od długiego czasu propozycje są nędzne delikatnie rzecz ujmując) + zniżki na PS Store, które już robią różnice jeśli sporo kupujesz. Abo na 90 dni kosztuje ~70-75 PLN czyli jakieś 25 za miesiąc. Sam sobie musisz odpowiedzieć czy to dużo czy mało. IMO mogłoby być ciut taniej, bo usługa nie należy do niezawodnych, ale przy kupnie rocznej subskrycji wyjdzie ci w okolicach 15-16 złotych za miecha. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens ma jeśli chcesz grać w multi, bo wtedy to konieczność (oprócz gier free2play, które nie wymagają plusa). Tak poza tym to dla mnie tytuły oferowane w + nigdy nie były jakoś specjalnie atraktycjne no i fakt, żeby w nie pograć musisz mieć cały czas aktywny abonament. Niby kwota niewielka ale jakoś nigdy mnie do tego nie ciągnęło, wolę wersje boxowe, nie jestem kolekcjonerem cyfrówek, przechodzę i przekazuję dalej.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Sony leci w ciula. Daje prawie same tzw indyki. Czyli mini gierki co bardziej pasuja do PS Vita. Zreszta czesto sa i jednocześnie na Vite bo PS+ obejmuje i ja. Jest tak bo ogolnie gier na PS4 jest bardzo malo i dopiero na jakis wiekszy tytul mozna czekac do 2016. No moze jeszcze na swieta cos rzuca by ludzie wykupili abonament na caly przyszly rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady. Konsola ma czasem problem z płynnością, ale nie aż tak żeby o każdy tytuł trzeba było pytać ;) Jak coś jest nie tak to gwarantuje Ci ze w recenzjach będzie o tym wspomniane. A jeśli nie ma to znaczy że rozgrywka jest pod tym względem zadowalająca.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto też popatrzeć czy na YT nie ma filmów z fps licznikiem

Wtedy idealnie widać co się dzieje z klatkami.

Warto imho jednak poczytac recki/komentarze bo nieraz 30fps nie daje płynności z racji dziwnego input laga, a nie raz jest w pełni grywalne i nie stanowi żadnego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

vs

 

 

darksiders  w tym porównaniu działa płynnie. bloodborn faktycznie się strasznie tnie podobnie jak AC:S. Batman niby też 30fps ale jest dla mnie w pełni grywalny. 

 

darksider 2 będzie do kupienia w biedrze od 9.11 na PC. http://lowcygier.pl/promocje-pudelkowe/znamy-wstepna-liste-gier-w-biedronkowej-wyprzedazy-9-listopada/

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc o co kaman z tymi 30fpsami. Od kiedy mam konsolę ani razu nie miałem problemu z graniem przez taką czy inna ilość klatek. Może to kwestia tv albo wyczulenia na takie sprawy, ale jak dla mnie to jest mocno rozdmuchany problem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem szczerze mówiąc o co kaman z tymi 30fpsami. Od kiedy mam konsolę ani razu nie miałem problemu z graniem przez taką czy inna ilość klatek. Może to kwestia tv albo wyczulenia na takie sprawy, ale jak dla mnie to jest mocno rozdmuchany problem.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Zgadzam się w 100%

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że Darksiders nie zrobili na 60 klatek, przecież gra już swoje lata ma.

 

Ograłem obydwie części na PC, ale jak przejdę to co aktualnie męczę na konsoli, to na pewno kupie sobie ponownie Darksiders 2 na PS4, bo mam bardzo fajne wspomnienia z gry - no i ta muzyka!!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa edycja Darka 2 też jest na pc, także jak ją kupie to tylko używke. Właśnie odebralem na poczcie Knack'a na aledrogo zakupionego. Będziemy z młodym ją razem przechodzić :)

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś bawił się opcją Remote Play, ale za pośrednictwem fona/tabletu, a nie Vity? Wiem, że apka jest dostępna na XDA i nie trzeba nawet roota żeby się bawić. Chodzi mi bardziej o sparowanie z DS4 i ogólne wrażenia płynące z takiej gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się bawiłem. Podłączyłem pada DS4 bezprzewodowo z telefonem. Jakość obrazu ustawiłem na maksymalną i ilość klatek również. Korzystam z Xperia Z3, więc mam domyślnie zainstalowaną apkę  Remote Play bo obok Vity Xperia Z3 jest domyślnym urządzeniem do jego obsługi. Nie wiem jak z innymi telefonami/tabletami innych firm niż Sony. Ale warto spróbować.  Ważne info apka nie pozwala na łączenie się przez sieć LTE bo wiem że kiedyś o tym wspominałeś że masz w to planach (o ile mnie pamięc nie myli). Tylko Wifi. Może są jakieś mody tej apki na XDA. Ale u mnie tylko Wifi. Jakość obrazu na maksymalnych ustawieniach prawie że identyczna. Mowa o ostrości i szegółowości tekstur. Ogólnie byłem pod sporym wrażeniem. Jednak nawet w mojej domowej sieci Wifii zdarzają się lagi obrazu i czasem objawia się to przerywaniem dźwięku lub pogorszeniem jakości obrazu., Zwykle trwa to jednak chwile i wraca do normy. Zdarza się to rzadko, ale trzeba mieć to na uwadze.  Samo PS4 ma słabe Wifi to też istotne. Wiec granie na odległość gdzie tym bardziej druga strona (czyli nasze urządenie do Remote Play) ma większy ping niż wewnętrzna sieć Wifi w domu to może być z tym gorzej. Ale w niższej jakości obrazu i ilości klatek też nie jest źle.  Przyjemność z grania uważam za średnią, bo to dla mnie wciaż za mały ekran. Możne oczywiście podłączyć telefon do innego TV za pomoca MHL lub przesłać lustro na TV, ale to też pogarsza jakosć obrazu i może powodować dodatkowe lagi. Ogólnie nie jestem pewien jak to będzie działać na odległość.  Kupiłem sobie nawet uchwyt do DS4 pod Xperie Z3 i mam na stałe podczepiony telefon z padem. Świetnie to działa, ale jak pisałem nie testowałem tego na odległość.  Ogólnie troche to niedopracowane IMO i taki bajer jak dla mnie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to apka z XDA działa na każdym fonie i tablecie, nie ma ograniczeń tylko do Xperii. Te uchwyty dedykowane to trochę żart jeśli chodzi o cenę - najtaniej na Allegro ~90. Oczywiście oryginał, zamienniki są za 1/3. Odnośnie LTE nie zagłębiałem się w temat aż tak bardzo, ale sprawdziłbym to chyba tylko z ciekawości, bo skoro nawet po WiFi potrafi chrupnąć to co dopiero na LTE. Pytanie tylko właśnie odnośnie tej sieci bezprzewodowej. To połączenie jest bezposrednie konsola-fon czy pomiędzy musi być jeszcze router pomiędzy? 

 

edit.

Granie po LTE chyba działa w tej apce jednak. Sprawdze w przyszłym tygodniu. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem. Jak się łącze z konsolą w domu to jest napisane w trakcie łączenia że wyszukuje konsole w pobliżu. Więc chyba bezpośrednio przez sieć Wifi czyli z modemem konsoli i telefonu. A na odległość to oczywiście przez router.   Zresztą internet w konsoli mam podłączony przez kabel, bo przez Wifi jest tragiczny transfer z PSN przy ściaganiu gier z PSStore. Zresztą po kablu nie jest o wiele lepiej.  Ogólnie sprawnie to działa (Remote Play). Internet mam w UPC 250 mb , ale na PS4 idzie max 36  mb/s  zarówno po Wifi jak i po kablu. Nie wiem czy to wina modemów w konsoli czy samej seci PSN.

 

U mnie to LTE nie idzie wybrać. Ale sprawdzę tą apkę z XDA. Możesz linka dać która to wersja dokladnie ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forum.xda-developers.com/android/apps-games/ps4-remote-play-android-thread-t3068225

 

~40Mbit/s to raczej granica mojego LTE w miejscu zamieszkania więc i tak powinno iść moim maksem. Inna sprawa, że bez przesady ale taka wartość jest raczej spoko. Jakby nie patrzeć 5MB/s to 18GB na godzinę - mało?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Róznie. Bywa że po kilka GB. Jednak można grać w tle podczas pobierania aktualizacji w wiekszość gier.  To samo tyczy się samych gier z PSStore. Wystarczy pobrać jakąś część i można już grać. Czasem to jest 6 GB czasem mniej. Ale jak za szybko przejdziesz grę w trakcie jej pobierania to i tak Ci przerwie i wyskoczy komunikat typu "pobieranie danych" i musisz znów czekać. Co ważne gry i aktualizacje pobierają się również w tryby spoczynku. Można też ładować pady w tym trybie.

 

 

Aktualizacja Firmware/PSN jest automatyczna przy pierwszym uruchomieniu konsoli. Nie zajmuje to jednak zbyt dużo. Zależy jaka wersja jest zainstalowana w danej konsoli. Jak to jakiś starszy model zalegający na magazynie to pobierze pewnie więcej przy pierwszym uruchomieniu.   Ty kupiłeś/kupujesz PS4 teraz ? Byłem pewien że go masz już od jakiegoś czasu. Widzę ze PS Vity się pozbyłeś. Miałem kupować, ale ostatecznie dałem sobie spokój skoro olali tą kosnole.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie miałem już kupować w sierpniu, ale dosłownie w dniu jak miałem zamówić na Allegro to ujawnili limitke Battlefront i postanowiłem się wstrzymać do listopada. Przy okazji akurat była chwila na pokończenie jakiś tam zaległości w temacie gier. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt. Sprawdziłem tą wersje z XDA ;) Działa po LTE. Ale.. konsola i tak musi być włączona i musisz być zalogowany, bo inaczej nie połączy.   To samo jest w Wifi na tej mojej oryginalnej apce. Takze ktoś musi odpalić dla Ciebie w domu konsole byś mógł sobie zagrać w robocie np ;) Aha i o dziwo w pokoju gdzie mam konsole mam średni tranfser po LTE bo ok 15-20 mb/s w obie strony i mimo to dziala to dobrze przy maksymalnej rodzielczości (720p) i ilości klatek bo tyle też ustawiłem w tej wersji Remote Play z XDA. Nic nie laguje i jakosć obrazu przyzwoita. Chociaż teraz na spokojnie się przyjrzałem grafice i nie jest jednak podobna. Troszke jej brakuje, ale lepiej to wygląda niż gry z PS3 na  PS Now, bo to też testowałem. Nie wspominając o Onlive, które też testowałem kiedyś i nawet grałem dość sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie było przypadkiem takiej opcji żeby dało się włączyć konsole zdalnie przez telefon tylko musiała być zostawiona w trybie czuwania czy coś takiego? Głowy nie dam, ale takie coś mi się chyba obiło o uszy. Chyba dotyczyło to ściagania w sensie na apce w fonie odpalasz ściaganie np demka i konsola w domu zaczyna pobieranie. A co do transferu no to co tam ma dużo zajmować, stream 720p to pewnie nie więcej niż 3-4Mbs, upload znacznie mniej. Sama prędkość to pewnie żaden problem, najważniejsze i tak są pingi, a tutaj LTE jest na poziomie kabla. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzałem na drugiej karcie SIM z Plusa gdzie mam internet LTE z modemem Huawei. Tyle że nie działa ona na telefonach i łapie tylko H+/3G. Musiałbym wymienić karte SIM w plusie , bo na modeme od Plusa łapie LTE z tej karty SIM.  Ale o dziwo nawet po 3G/H+ działa to przyzwoicie z telefonu.  Transfer nieco niższy i Ping większy bo ok 50 ms. Ale grać się da .Co do odpalania konsoli to z Remote Play tego się chyba nie da . Cały czas mam konsole w stanie czuwania. Cały czas to testuje odkąd pobrałem tą apkę z XDA.     Przy próbie łączenia nie znajduje konsoli. Ale udało mi się odpalić za pomoca aplkiacji Playstatiom mobile.  Można ją pobrać z Google Play, więc powinna działać na każdym telefonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie. Mam też tą apke Sonego. No to skoro da się odpalić jedną aplikacją samą konsolę to potem rozumiem, że nie powinno być problemu żeby odpalić drugą apkę i się połączyć. Wtedy nie ma co ukrywać byłby mistrz: odpalasz zdalnie PS4, w fonie masz LTE i grasz teoretycznie wszędzie skoro nawet na H+ mówisz, że ledwo bo ledwo, ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...