Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie w sumie to sam nie wiem jak mi się tą konsole odpalić udało. Bo włączyłem znów program  PlaystationApp i nie chciało odpalić. Ale włączyłem opcje  w tym programie połącz zdalnie i odpaliło program RemotePlay. Zaczęło wyszukiwać kosnole i odpaliła i nawiązało połączenie. Może wystarczy że znajdzie konsole i sam ją odpali przez RemotePlay. Sam już nie wiem, bo wcześniej czekałem z dobre 5 minut i nie odnalazło i nie odpaliło konsoli.  No nic najlepiej będzie się zgadać z drugą osobą co będzie w domu u mnie i spróbuje to odpalić na odgległość przez sieć LTE/3G, a konsola będzie cały czas w trybie spoczynku. Jak się uda to połowa sukcesu. Ważne by tranfser był dobry i można grać w kolejce w urzędzie/do lekarza lub w czasie jak się obijam w pracy gdy nie ma co robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z komunikacji rzadko korzystam, ale faktycznie brak Vity Remote Play rekompensuje. Tyle że musiałbym mieć pada w plecaku,  bo dotykowo to lepiej nie grac bo szkoda nerwów ;)  Co do tego uchwytu na pada to dałem 90 zł. Ale ma spory minus, bo telefon często się zsuwa z tej ssawki. Średnie rozwiązanie. Do tego mocowania są blisko analogów i zakłócają ich działanie. By postać poruszała się szybciej trzeba mocniej wychylić do przodu gałke. Zauważyłem to dopiero niedawno. Dlatego rzadko korzystam.   Może mi się uda to sprzedać za połowe ceny bo ze 3 razy dotąd użyłem.

 

 

Co do Vity  to chciałem bardziej dla jednej gry Uncharted Zlota Otchłań. Tak to nie widze sensu jej posiadania. Kupić i sprzedać też nie bardzo, bo mało kto to kupuje. Większość wie że Sony olało to konsole i każdy się jej pozbywa. Pełno tego na Allegro i OLX. 

To jednak nie PSP. Kompletny nie wypał skoro wydaja mało gier.  Możliwe że VR podzieli ten sam los co Vita. A kosztowac ma tyle co PS4.  Ja zdecydowanie nie porwę się ten hełm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uncharted i Killzone zdecydowanie były warte ogrania. Rewelacyjne graficznie i sam gameplay wykorzystywał wszystkie zalety Vity. Stracony potencjał. Co do VR to do niedawna byłem może nie sceptycznie nastawiony co miałem spore obawy o ilość i jakość tytułów. Ale jak ostatnio ujawnili ze gogle będą razem z przystawką odpowiedzialna za wyświetlanie 120fps to zaczęło to do mnie przemawiać. Tym bardziej że opinie osób z różnych targów gdzie pokazywali VR są raczej jednoznaczne: Sony odwalilo kawał dobrej roboty. Kwestia ceny? Myślę że do 1500 jest to rzecz to przełknięcia. Jeśli bliżej 2000 to pewnie czekalbym na jakieś obniżki. No i oczywiście gry. Będzie w co ciorac to i chętni na zakup się znajdą.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten 14-dniowy trial PSN daje wszystkie zalety pełnego abo? W sensie czy w tym czasie można kupować rzeczy po obniżonych cenach dla plusowiczów? Widzę, że Driveclub+season pass kosztuje nawet ciut mniej niż pudełkowa podstawka na Allegro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuje najpierw wersję za free, ale wygląda mi to na bardzo dobry zamiennik PGR a ten tytuł ogrywalem na XBL chyba najbardziej. Poza tym w samochodówki zawsze się pogra, to nie RPG z zawiła fabuła ;) A poza tym cena jest przystępna. Ja nie jestem fanem cyfrowego distro, ale na X360 miałem trochę gier właśnie w tej postaci. Chociaż nie ma co ukrywać ze cena byla istotna no i musiały być to pewniaki co do których nie było wątpliwości odnośnie jakości tytułu.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie grałem w Bloodborne czy Batman wiec może te dwie gry są wyjątkowo słabe pod względem optymalizacji. Ale niektórzy mocno przesadzają z narzekaniem na płynność. Przywykłem do tego z czasów PC jak niektórzy narzekali na dropy z 100fps do 50 :D

Umierałem wówczas ze śmiechu bo ja się zadowalam 30-40fps bez problemu.

Driveclub jest w 30fps, inFamous też schodzi do tej wartości, cała reszta tytułów również poza remasterami, które z uwagi na gorszą grafikę pozwalają na ustawienie 60fps.

Jest owszem różnica ale nie ciął bym żył wzdłuż tak jak niektórzy.

 

Możliwe, że to zależy od podejścia i wolnego czasu na gry.

Dla mnie 3-5h w tygodniu to już jest wyczyn. Nie mam czasu na zamartwianie się czy 30fps to wystarczająco dla ekskluzywnej rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że 30fps nie wystarcza.

W przypadku BB dropy są poniżej 25fps, a to już widać gołym okiem...i naprawdę wkurza

Zadowalałeś się 30-40fps i umierałeś ze śmiechu że ktoś miał 2x tyle?

No wiesz, ja gram w FHD i nie śmieję sie z tych co grają w 4k 3D bo ich stać...

Prawda jest taka jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.

 

Nie ma co dywagować czy stabilne 30fps wystarczy do gry...bo wystarczy (szczególnie jak tytuł jest exclusivem must have;), problem że 60fps byłoby zawsze lepsze.

A przy konsolach NG dostaliśmy padła, i masę artykułów od MS/producentów gier, którzy próbowali wmówić że więcej niż 30fps nie potrzeba!

Jako świadomi gracze powinniśmy to piętnować. Bo kształt aktualnych NG spowodował  przyhamowanie rozwoju  grafiki w grach na parę lat (multiplatformówki)... (wiem nowy TR na X0 wygląda obłędnie, ale więcej z tej konsoli już nie wycisną) Już na pewno nie ma co przymykać oka na problemy z optymalizacją czy to na konsoli czy na pc ( Fallout 4 się kłania)

Edytowane przez HeatheN
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Jak zwykle konkretnie. Ja niestety nawet 30 FPS potrafie wyczuc podczas grania. Zależy tez od gry. Gorzej jak zdarzaja sie dropy poniżej tych 30. Najbardziej to odzuwalem w grach typu uncharted na PS3. Teraz grajac na PS4 jest inny komfort grania. Ale co racja to racja ze obecne i poprzednie konsole mocno przyhamowaly rynek pc jesli chodzi o gry. Ale tez producenci gier sie mocno do tego przyczynili, bo im lepiej pisac gry po dwie konsole i przede wszystkim zarobic. Na konsolach maja wiecej klientów w zależności od kraju. Dlatego czesto olewaja gry na PC dajac niedopracowane buble jak ostatni COD dla gimby czy Batman.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie twierdzi że 30fps nie wystarcza.

 

Nie ma co dywagować czy stabilne 30fps wystarczy do gry...bo wystarczy

 

próbowali wmówić że więcej niż 30fps nie potrzeba!

 

Jako świadomi gracze powinniśmy to piętnować.  

No to jak w końcu? Wystarczy czy nie wystarczy? Zawsze powtarzałem i będę powtarzać: 30fps to najbardziej rozdmuchany problem graczy. Ludzie narzekają chyba dla samego faktu narzekania i z powodu takiego, że skoro gracze psioczą na taką ilość klatek to będąc przecież dobrym graczem i ja muszę to robić. A to że czasami są dropy poniżej wartości zapewniającej płynność to inna sprawa. Ale wtedy klatkowanie na poziomie 18-20fps jest raczej odczuwalne zarówno pod względem wizualnym jak i samego gameplayu.

 

 

(wiem nowy TR na X0 wygląda obłędnie, ale więcej z tej konsoli już nie wycisną) 

Mylisz się i to bardzo. Wspomniesz te słowa za rok, dwa itd. Każda konsola pokazuje z czasem rzeczy, które na początku wydawały sie niemożliwe do wycisnięcia. A potem okazuje się, że nie dość że się dało to jeszcze śmiga to bez chrupnięcia. Odnosi się to głównie do wspomnianej optymalizacji. No bo sory, ale jak można oceniać faktyczny potencjał konsol w momencie gdy taki COD:Ghost na X0 zasuwa w 720p? To oznacza, że sprzęt jest tak słaby? Nie, to oznacza, że mamy do czynienia z multiplatformowym crapem, który z racji tego że i tak się doskonale sprzeda to ma wyebane na jakąkolwiek optymalizacje. I potwierdzają to potem produkcje typu Uncharted po których ludzie zbierają kopary z podłogi. Nawet wspomniany Tomb Raider - jakimś "cudem" udało się go wydać na X360 i podobno wygląda świetnie biorąc pod uwagę 10letni konfig na którym to lata, a jednocześnie Black Ops III nie ma trybu kampanii, bo niby last geny są za słabe, a grafika wygląda po prostu paskudnie. Znowu brakuje mocy? Brakuje hajsu, a ten jak wiadomo, musi się zgadzać. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym abyś miał rację.

Do dziś wspominam z wielkim niedowierzaniem Q2 na PSX na split screenie (4 graczy!).

Gdzie nie dość że to wyglądało lepiej to i chodziło  lepiej niż na kompie z analogicznymi bebechami (wydaje mi się że q2 by nie poszedł na takim PC)

Tak samo PS2/PS3....długo zajęło producentom wyciśnięcie ostatnich soków z tych konsol..a początek był trudny z racji innej architektury.

 

Niestety aktualny NG niczym się od PC nie różni. NICZYM to jest dokładnie ta sama architektura.... więc łatwo możemy przewidzieć jak będzie wyglądało wyciskanie 7 potów z tych bebechów..FHD i 60fps to będzie max, wydadzą nowy tytuł gdzie podwoją liczbę polygonów i tyle....a gdzie VR? Gdzie wyższe rozdziałki? Gdzie nowe efekty? Gdzie 3D w 60fps?

 

Ty podajesz TR nowego jako przykład...a ja podam GTA V...starych generacji już nie ma, wygląda to dużo gorzej niż NG i tyle.

Uncharted na PS3 powodował opad szczęki... do czasu aż zaliczyłem Far Cry 4:) na PC

 

Co do optymalizacji i braku hajsu, masz 100% racji..nowy Batman jest tego przykładem. I jest to zarazem dowód na to jak kaprawy NG wpływa na rynek PC....

 

Co do 30fps...nie zrozumiałeś mnie. Chodzi mi  o to że jak jest exclusive 30fps to nie ma co płakać (RDR na PS3 zassał mnie po same kule)...gra się zaciskając zęby, a po dłuższym czasie mózg chyba sam interpoluje brakujące klatki:P

Sedno sprawy jednak jest takie, że gdyby było do wyboru 30fps vs 60fps to nikt by 30 nie wybrał  dobrowolnie.

Wniosek jeden. Zamiast iść do przodu, cofamy się.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było i tak będzie i tym razem: Uncharted 3, GOW: Ghost of Sparta, wspomniany Tomb Raider - gry wychodzące pod koniec cyklu i masakrujące jakością. Dla mnie osobiście FHD i 60fps, które mimo wszystko wierze, że staną się standardem w tej generacji są dla mnie wartością optymalną. Oczywiście, że można lepiej, więcej, szybciej. Ale za tym idą niestety $$$. A od ładowania kasy w sprzęt są inne platormy, nie konsola. VR? Będzie i myślę, że będzie sie miało całkiem dobrze. Sony ujawniło, że z goglami będzie przystawka która podbije ilość klatek do wymaganego poziomu. Pewnie, że na kompie da się pograć w super detalach i 4K, ale ile taki komp kosztuje? Bo raczej nie 1200 zeta. A mając wybór między 60 i 30fps oczywiście, że każdy wybierze wyższą wartość, ALE nie oznacza to, że mając 30 mam sobie zacząc rwac wlosy z glowy i wszedzie biadolic po internetach ojezujakicrap. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sw.jpg

W końcu stało się. Pierwszy raz sprzęt Sony będzie główną i jedyną konsolą na stanie więc trzymam kciuki żeby nie zawiodła mnie ani sprzętem ani grami. Na spokojnie usiąde pewnie dopiero wieczorkiem, ale już w weekend może uda się pograć z kimś z PPC? Podajcie w jakie tytuły w ogóle możecie śmigać online. Ja na razie mam tylko Battlefronta, dokupie pewnie Driveclub. The Last of Us też już na półce, ale to na samotne posiadówy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było i tak będzie i tym razem: Uncharted 3, GOW: Ghost of Sparta, wspomniany Tomb Raider - gry wychodzące pod koniec cyklu i masakrujące jakością. Dla mnie osobiście FHD i 60fps, które mimo wszystko wierze, że staną się standardem w tej generacji są dla mnie wartością optymalną. Oczywiście, że można lepiej, więcej, szybciej. Ale za tym idą niestety $$$. A od ładowania kasy w sprzęt są inne platormy, nie konsola. VR? Będzie i myślę, że będzie sie miało całkiem dobrze. Sony ujawniło, że z goglami będzie przystawka która podbije ilość klatek do wymaganego poziomu. Pewnie, że na kompie da się pograć w super detalach i 4K, ale ile taki komp kosztuje? Bo raczej nie 1200 zeta. A mając wybór między 60 i 30fps oczywiście, że każdy wybierze wyższą wartość, ALE nie oznacza to, że mając 30 mam sobie zacząc rwac wlosy z glowy i wszedzie biadolic po internetach ojezujakicrap. 

 

FHD i 60fps mają się stać w tej generacji standardem? Jasna, szczególnie gdy gry ledwo trzymają 30 fps w 900p/720p. :lol: Wychodzące później tytuły będą wyglądać trochę lepiej, ale zdejmij różowe okulary - te konsole są po prostu zbyt słabe. Poza tym nikt nie będzie siedział i dziubał, optymalizując każdą linijkę, bo zwyczajnie nie ma na to czasu i kasy...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie ps3 gdzie programiści albo byli zbyt głupi albo leniwi i nie potrafili wykorzystać potencjału konsoli i dopiero na sam koniec coś tam wymodzili. 

 

battlefronta to sobie na pc zakupiłem i dzisiaj będę grać w niego wieczorkiem. głównie ze względu na młodego ją zakupiłem bo się strasznie nią jarał.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FHD samo w sobie nie ma żadnej wartości. Liczy się ilość szczegółów, jakość tekstur. Lepiej, żeby robili gry 900p z ładną grafiką, niż 1080p, żeby tylko była sztuka.

Wysłano z Lumia 920

Niby masz rację....dorzucą AAx2 i na takich 42"  teoretycznie nie widać różnicy.

Jest tylko jeden problem LCD/LED/OLED (plazma trochę mniej) i cała ferajna ma akceptowalną jakość obrazu tylko w natywnej rozdzielczości...wszystko poniżej= qpa i mleko na ekranie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mojej 42" plaźmie HD Ready 720p, włączyłem 1080p na konsoli i nie widać przeplotu utraty jakości albo innych syfów. żeby to sprawdzić dla porównania podłączyłem obok monitor 24" FHD i nie było żadnej różnicy w jakości wyświetlanego obrazu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłem doprecyzować w górę strat nie ma, ja mówiłem o stratach w dół :)

Ja jak sobie ustawie 4k (DSR) to obraz jest tylko ostrzejszy ;)

Każda rozdzielczość PONIŻEJ natywnej jest widoczna utrata jakości/ostrości

 

Aczkolwiek ja nalezę do ludzi którzy widzą greenghosting, dithering, powidoki, artefakty przy opcji FC (frame creation)  :biggrin:

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

attachicon.gifsw.jpg

W końcu stało się. Pierwszy raz sprzęt Sony będzie główną i jedyną konsolą na stanie więc trzymam kciuki żeby nie zawiodła mnie ani sprzętem ani grami. Na spokojnie usiąde pewnie dopiero wieczorkiem, ale już w weekend może uda się pograć z kimś z PPC? Podajcie w jakie tytuły w ogóle możecie śmigać online. Ja na razie mam tylko Battlefronta, dokupie pewnie Driveclub. The Last of Us też już na półce, ale to na samotne posiadówy. 

 

Pikna!!! jest, ja swoją konsole kupowałem dokładnie rok temu i z jednej strony się cieszę, a z drugiej trochę żałuję, bo ta edycja z Vaderem jest fest fajna, no ale co tam ważne że jest :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa PS4 rozebrana na części pierwsze: PS4の新モデルCUH-1200を分解してみた

 

zestaw przeciwpyłowy -> http://allegro.pl/profesjonalny-zestaw-przeciwpylowy-ps4-firmy-dobe-i5516236423.htmlco Wy na to. Widząc jak się kurzy ta moja maszyna rozważam zakup tego dziadostwa. Ma to ktoś z Was. Pewnie konsola się z tym dziadostwem będzie bardziej nagrzewać.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...