Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jakie wymagania będzie miał ten BF4. Karta ma być ponoc pokroju 7870. Doliczając optymalizację pod jeden sprzęt powinno to działać w 1080p i w 60 FPS. Ale to tylko w teorii. Zobaczymy co zrobią inne ekipy jak Naughty Dog czy Sony Santa Monica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To źle przeczytałeś, będzie full hd, za to nie będzie gier w rozdzielczości 4kHD - czyli 3840 × 2160. Sony nastawia się na to, by wszystkie gry chodziły w przynajmniej 60FPS'ach.

 

Ogółem ma się lepiej pisać gry na PS4, więc nie rozumiem także czemu niektóre będą tylko w 720p... No ale...

 

Ktoś kupuje na start, czy tylko ja mam zdawać relację z wadliwości sprzętu? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupię z nowszym uspranionym modelem.

 

Czyli rozumiem, że nowa konsolka zagości u Ciebie już w 2017? Bo Slim od "normalnej" PS3 dzieliły 4 lata ;) Chociaż w przypadku Sony to ja raczej chyba kupowałbym wcześniej niż później, bo z czasem to raczej zabierali funkcje niż je poszerzali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nadal prawie 2 lata różnicy czyli 2015 - trochę długo. Poza tym w przypadku odchodzącej generacji jej start przypadł w momencie kiedy kilka obecnych standardów jeszcze nie było na tyle popularnych więc pierwsze wersje hardwareowe ich nie zawierały (WiFi, HDMI). Obecnie wszystko co potrzeba jest już zadomowione na dobre więc nie wiem co mogliby dodawać. Zresztą serwisowałem chyba 2 sztuki X360 na 3 jakie posiadałem i cała operacja trwała bardzo szybko i sprawnie, a obecny Jasper śmiga bez żadnego problemu już ponad 3,5r i nie zapowiada się żeby miała kopnąć w kalendarz także pod tym wzgledem nie za bardzo się martwie. Dla mnie podstawa to lineup: nie ma sensu kupować żeby pudełko stało nieużywane pod TV i z tego punktu widzenia warto poczekać jak już będzie kilka tytułów do ciorania.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz Dlatego pytam, czy ja mam tylko testować pod względem awaryjności ;) A tak szczerze - Jest ciut inna technologia, mniej się grzeje. Może tym razem tak nie będzie z tymi konsolami. Z tego co wiem ze wszystkich konsol od '72 roku, to właśnie tylko PS3 i Xboxy się tak psuły. [; Czas pokażę. [;

 

badź beta testerem i testuj te prototypy zwane finalnym produktem.

 

- Moja wypowiedź była do tego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co by nie było. moim zdaniem wszelakie produkty w pierwszych rzutach bedą cierpieć na wady wieku dziecięcego. nie da się na pewnej ilości egzemplarzy wyłapać wszystkich usterek w okreslonym czasie. jeżeli chodzi o klocka to jedynie Jasper jest naprawde niezawodny. jak będzie ze slimami, czas pokaze.

nie oszukujmy się

produkt ktory nie chce sie zniszczyc nie jest przyjazny dla biznesu

ja na obecnym etapie nawet nie myśle o zakupie żadnej z nowych konsol. ludzie potestują, ja poczytam i się zobaczy. natomiast nie podoba mi się wszelakie wiązanie konsoli z jakimiś usługami.

konsole kupuję nie wynajmuję od producenta jak ma to miejsce teraz z ps3. niby jest moja, ale nie do konca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki były bardziej awaryjne. Przynajmniej niektóre modele. A w przypadku PS3 najczęściej padały napędy lub zimne luty (YLOD). Powdem jest że płyta sie deformuje pod wpływem przegrzania i kulki BGA nie stykają z układem. Z tego co pamiętam to najbardziej 40 lub 60 cierpiała na ten problem. Teraz mamy mniejsze technologie i mniej grzejące się układy. Zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie PS3 i X360 do jednego kosza jeśli chodzi o psucie... naprawdę?

 

czepiasz się, albo uważasz, że od początku produkcji modele bedą idealne. a do jej zakonczenia nic się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi raczej o porównanie X360 który psuł się chyba na poziomie 40-50% jeśli nie więcej do PS3 która była na poziomie 10%.

http://www.nofussreviews.com/survey-results-2012

 

Ta ankieta jest tak samo wiarygodna jak ankiety w których partie Korwina wchodzą do sejmu ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ten sposób to można zdissować każde badanie, rozumiem że masz bardziej wiarygodne? :)

 

Wystarczy wejść na wujka google i wpisać magiczny ciąg ps3 x360 failure rate żeby zobaczeć że te liczby raczej nie odbiegają od rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale to liczby od 2009 roku, a konsole są od 2007 (PS3 wyszło później, dlatego od tej daty je licze) - i to były prawdziwie pierwsze modele, które, jakby na to nie patrzeć, psuły się praktycznie każde..

 

Wierzę jednak w to, że SONY weźmie pod uwagę fakt, że ich pierwsze modele się psuły, wyciągnie z tego wnioski i wyda konsolkę, w której pękających zimnych lutów nie uświadczymy. - Zresztą tak jak napisałem. Lepszy proces technologiczny, miniaturyzacja etc. raczej pomogą aniżeli popsują sprawę przegrzewania sprzętu. [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wierzę jednak w to, że SONY weźmie pod uwagę fakt, że ich pierwsze modele się psuły, wyciągnie z tego wnioski i wyda konsolkę, w której pękających zimnych lutów nie uświadczymy. - Zresztą tak jak napisałem. Lepszy proces technologiczny, miniaturyzacja etc. raczej pomogą aniżeli popsują sprawę przegrzewania sprzętu. [;

 

No i jakby nie patrzeć architektura na której się opierają istnieje nie od dziś ;P

To też dużo.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc proces technologiczny miałem na myśli m.in. architekturę. ;) Myślę że jedyne czego można by się bać to dwie rzeczy: Napęd i zasilacz. Z tym również konsole mają problem, zwłaszcza PS3 SuperSlim, w którym notorycznie padają napędy... No ale to już budżetowa konsola - gorszy plastyk etc. [;. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dumpmuzgu - Mam łacznie 2 konsole PS3, i miałem u siebie wszystkie ich modele. W slimie plastyk strzela tak samo jak w facie, normalną rzeczą jest, że nagrzewająca się dość porządnie rzecz się rozszerza, a schłodzona kurczy. [; Wszystkie modele tak mają. Pisząc gorszy plastik - chodzi mi o jakość wykonania, zarówno samego plastyku jak i konsoli. SS to po prostu takie PSP E100X - Tańsza konsola, z tańszych komponentów, aby cena była niższa i w produkcji jak i na półce. Już nie będę pisał o tym, jak głośno chodzą (czasem głośniej niż phaty)... Jeżeli miałeś w ręku PSP w modelu E100X - będziesz wiedział co mam na myśli. [;

Edytowane przez Drunk_ZoZol
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce znowu robić zamętu ;], ale najwidoczniej klocek ma lepsze chlodzenie, albo lepszy plastyk( cokolwiek to znaczy) bo temperatury osiagają podobne. przy czym xbox nie wydaje takich trzasków. nie wiedziałem, że cała linia ps3 "strzela" Dołączona grafika

+1

Edytowane przez dumpmuzgu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie otwierałeś klocka, to wiedz, że jest zrobiony...hmm... warstwami. Jest tam spooooro aluminium, które wzmacnia całą konstrukcję, w dodatku każdy plastik jest na porządnych zatrzaskach (aby rozebrać obudowę trzeba odpiąć 3 sztuki z niemal każdej strony - Dlatego też nie strzela. I jest to gruby plastik. W ps3 plastik jest cieńszy, i poskręcany śrubami. No i nie ma tych aluminiowych wzmocnień ze wszystkich stron. Dołączona grafika A chłodzenie ma duuużo gorsze. Co prawda w slimie jest poprawione, ale nadal to nie jest to...

 

Widzieliście 17 minutową zapowiedź BF4? Jeżeli ta gra będzie tak wyglądała na PS4, to nie ma opcji bym odpuścił kupowanie tejże konsoli. Dołączona grafika

 

 

Edit:

 

Pozwoliłem sobie skopiować z portalu PS3Site.pl

 

"W trakcie konferencji Kojimy na GDC, swoją prezentację miało także Sony, które w trakcie godzinnego wystąpienia przedstawiło mnóstwo nowych informacji na temat PlayStation 4. I nie są to byle jakie informacje, bo niektóre owszem - kierowane są do ludzi technicznych, inne za to już do ogółu. Dlatego postanowiliśmy zebrać w jednym artykule wszystkie informacje krążące po sieci.

Jak już pisaliśmy kiedyś, PlayStation 4 ma być domowym centrum rozrywki. I nie chodzi tu tylko oczywiście o multimedia, ale głównie o gry. Gracze core'owi są dla Sony najważniejsi i to wokół nich budowany będzie ekosystem PlayStation 4, pogoń za casualami zostaje odstawiona na boczny tor. Konsola Sony opierać ma się na pięciu punktach, które wskazują jakie ma być PS4 - proste, natychmiastowe, społecznościowe, zintegrowane i spersonalizowane. Dlatego Sony daje opcjonalne opcje w których najważniejsze jest użycie imienia i nazwiska. Jeśli ktoś nie będzie chciał - wyłączy tą opcję i pozostanie przy nicku PSN i avatarze. Jeśli jednak importujemy swoje dane z serwisu społecznościowego - pokazane będzie imię, nazwisko i nasze zdjęcie.

Procesor w PS4 jak wiemy oparty będzie na technologii x86-64 bit, posiadać będzie 8 rdzeni i 8 sprzętowych wątków, 2 MB pamięci cache L2 na grupę 4 rdzeni, a także32 Kb pamięci cache L1 I/D. Język Shaderów używany w konsoli będzie bardzo podobny do HLSL, wykorzysta funkcje DirectX 11.1+ oraz OpenGL 4.0+. Jednak Sony doda własne, unikatowe instrukcje, które pozwolą na pominięcie wielu warstw i bezpośredni dostęp do sprzętu. GPU konsoli obsłuży także teselację, która pozwala na uzyskanie bardziej okrągłych modeli. Każda konsola na start będzie wyposażona w bardzo pojemny dysk twardy (prawdopodobnie 1 TB). Środowisko programistyczne oparte będzie na integrację z Visual Studio 2010 i 2012 i działać będzie na Win 64 bit.

Przyciski w DualShock 4 będą cyfrowe, Sony zrezygnowało z analogowych z racji redukcji opóźnienia do minimum i dlatego, że prawie nikt z tego nie korzystał. Przyciski Start i Select zastąpiono jednym - Options, nowy przyciskiem "systemowym" jest Share. W padzie pojawi się głośniczek będący w stanie wygenerować dźwięk o częstotliwości 32Khz przy 2 graczach oraz 16Khz przy 3 lub więcej. Oprócz tego pad będzie miał wejście na headseta oraz port rozszerzeń do wykorzystania wybranego przez twórców. Analogowo panel dotykowy operuje w rozdzielczości 1920×900, a sam pad będziemy mogli naładować nawet przy wyłączonej konsoli. Lightbar będzie zależnie od numeru gracza świecił się na inny kolor (gracz 1 - niebieski, 2 - czerwony, 3 - zielony, 4 - różowy; jak kolory na padzie) i będzie mógł służyć jako pasek zdrowia lub inna funkcja ustalona przez dewelopera.

Specyfikacja PS Eye jest następująca: rozdzielczość - 1280×800, 12 bitów/pixel, 60Hz. Sprzęt podłączać będziemy dedykowanym portem do konsoli, więc PS Eye nie podłączymy do PC, a także do PS4 nie podłączymy zwykłej kamery. Będzie mogła ona rozpoznawać mowę, wykrywać twarz, pozwalać na komentarze - wszystko to zależy od tego co zechce zrobić deweloper.

System jest budowany od podstaw, oparty na BSD, dzięki czemu będzie błyskawiczny w czasie reakcji. UI dawać ma nam informacje o grze zanim ją nawet włączymy, będzie nam wyświetlał postępy innych graczy w czasie rzeczywistym, ich osiągnięcia, postępy w grze czy to co aktualnie robią (będzie można to wyłączyć). Zwiększona zostanie także maksymalna ilość znajomych na liście. Sony także wypuści aplikację na iOS i Androidy, która pozwoli logować się do sklepu, robić zakupy, włączyć pobieranie na PS4 i inne operacje z kontem. A Remote Play będzie kopiował obraz 1:1, więc odpalimy każdą grę z PS4 na PS Vita, gdyż tym zajmować będzie się konsola i deweloper nie będzie musiał nic robić.

I to tyle. Czekamy na kolejne informacje, datę premiery i pokaz konsoli."

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby w koncu pomysleli o uzytkownikach grajacych w gry FirstPersonPerespective i zapodali mozliwosc podlaczenia myszy i klawiatury

to biore PS4 w ciemno wlasnie dla gier FPP inaczej to kpina siakas zeby mordowac tego typu gry na joypadzie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby w koncu pomysleli o uzytkownikach grajacych w gry FirstPersonPerespective i zapodali mozliwosc podlaczenia myszy i klawiatury

to biore PS4 w ciemno wlasnie dla gier FPP inaczej to kpina siakas zeby mordowac tego typu gry na joypadzie :/

 

Wg podpisu aktualnie masz kompa znacznie wydajniejszego od PS4. 99% gier FPP z PS4 wyjdzie także na PC. Co cię powstrzymuje przed graniem w te gry na PC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz że 99% wyjdzie łącznie z Killzone i pewnie jeszcze nie jednym ex'em ? Po za tym to jest konsola i tu się zgadzam. Chcesz myszki i klawy graj na kompie. Chcesz wygodnie usiąść na kanapie lub się położyć wybierz konsole i pada. Jakoś nie wyobrażam sobie tak grać na konsoli z klawiaturą i myszką. To odnośnie tych co piszą że do PC też można podpiąć pada. Owszem że można i nikomu to nie przeszkadza. Można sobie nawet schować kompa w salonie jak ktoś się uprze. Sęk w tym że producenci jak Naughty Dog czy Santa Monica od Sony, czy producent odpowiedzialny za taki tytuł jak Heavy Rain raczej nie będzie się interesował wydawaniem gier na PC. Pozostają multiplatformówki, które miejmy nadzieję dzięki nextgenom będą wygląać lepiej. Czyli np nowe silnik do Call Of Duty. Tyle że na PC raczej płynniej z większym AA. Bo w konsoli nie umieszą karty graficznej wartej 1.5k. Pozostaje optymalizacja i takie cuda jak Uncharted. Dlatego mam i PC i konsole. Która będzie następna zadecyduje pewnie w połowie przyszłego roku jak nie później. Z PS3 i X360 czekałem ok 2 lat i jakoś źle mi z tym nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...