Skocz do zawartości
grzegrz

Playstation 4

Rekomendowane odpowiedzi

PS4 jest małe, nawet bardzo. Szybkie porównanie z PS3:

 

PS3 wymiary: 325mm x 98mm x 274mm (8 726 900)

PS3 waga: ok 5 kg

 

PS3 slim wymiary: 290mm x 65mm x 290mm 5 466 500

PS3 slim waga: 3.2 kg

 

PS3 super slim wymiary: 290mm x 60mm x 230mm 4 002 000

PS3 super slim waga: 2.1 kg

 

PS4 wymiary: 275mm x 53mm x 305mm

PS4 waga: 2.8kg

 

PS4 wypada gdzieś pomiędzy PS3 slim a super slim.

 

Troche fotek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 320GB dysk w PS3 jest już prawie zapchany - dzięki PS+. A to także produkcje multiplatformowe które dotychczas mieściły się w przedziale 4-15GB, z nową generacją i Blu-Ray na pokładzie gry będą zajmować pewnie po 15-40GB.

 

Układ analogów to czysto subiektywna sprawa, więc ciężko powiedzieć że przez to pad jest gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, PS4:
- tańsze o 100$,
- lepsze bebechy,
- brak DRM, 
- pełny support grania offline,
- region free,
- wymienialny i ulepszalny HDD,
- możliwość sprzedaży/wypożyczania gier,
 
Po prostu nokaut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, no ale chyba Sony nikomu nie odsprzedało Naughty Dog, Santa Monica itd? O to bym się nie martwił, bo patrząc na exy PS3 i X360 to nie śmiem wątpić i w tym względzie w PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na więcej tytułów. Póki co jest dobrze, a nawet lepiej. Co do wyglądu to na stojąco IMO jest całkiem ok. Ale na tej drugiej fotce w 91 poście przypomina taki większy radiobudzik. Ale to może tylko moje zboczenie jakieś. Ale już tam nie o wygląd chodzi. Sama cena i brak ograniczeń typu podłaczanie konsoli do neta raz na 24h czy też utrudnione odsprzedawnie gier czy ich wypożyczanie.  Co jak co, ale moją pierwszą gra na moim PS3 jaką zagrałem był Uncharted 2 pożyczony od znajomego. Po kupnie konsoli po prostu nie było mnie odrazu stać na kupno jakiejś gry. Tak więc już teraz mogę podziękować M$, ale $ony musi jeszcze pochawalić się większą biblioteką EX'ów. Zwłaszcza od znanych Developerów jak Naughty Dog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy taki nokaut, bo z kolei dobrych exów to nie było..

A MS to niby co pokazał? Te kilka niby exów to zdecydowanie za mało, a już na pewno za mało w świetle innych "zalet" X1. Czekając na X360 jarałem się jak pies czytając o GoW, Mass Effect czy Alan Wake, który pokazywał kilka lat temu power konsoli. A teraz? Ok, fajne gry, ale czy coś na co mógłbym czekać z wypiekami na twarzy? Zdecydowanie nie. E3 jeszcze się nie skończyło, ale dla mnie absolutnie na czele dwa tytuły: Destiny i The Division. Czyli multiplatformy.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, no ale chyba Sony nikomu nie odsprzedało Naughty Dog, Santa Monica itd? O to bym się nie martwił, bo patrząc na exy PS3 i X360 to nie śmiem wątpić i w tym względzie w PS4.

No tak, ale mnie interesując gry które będą dostępne na starcie konsoli, a nie za ~5 lat.

 

 

A MS to niby co pokazał?

Więcej ciekawych exów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o Ex'y Sony byłbym spokojny. To jeszcze kwestia czasu tak naprawdę. Myślę że dopiero po roku będzie wiadomo w jakiej kondycji jest dana konsola. I wcale nie głupim pomysłem by było dopiero wtedy pomyśleć nad kupnem którejś z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej ciekawych exów?

Z ręką na sercu: czy któryś z tych tytułów zachęca do kupna konsoli do tego stopnia, że przymykasz oko na resztę problemów? IMO absolutnie nie. Gdyby walneli jakimiś totalnymi hiciorami to może by się można było zastanawiać. Te gry które są zapowiedziane jako exy będą pewnie dobrymi grami. Ale dobra gra to jeszcze nie system seller i obawiam się, że na chwilę obecną takowego tytułu MS nie ma. Sony pewnie też nie, ale nie mają również całej listy minusów, które posiada konkurencja. Poza tym wszystko wskazuje na to, że w tej generacji to na PS4 będą lepiej wyglądać multiplatformy, a to też jest spora zaleta. Moim zdaniem problem MS polega na tym, że zaryzykowali spodziewając się podobnego zagrania ze strony Sony. Jak się okazało, pomylili się i to bardzo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu na tym forum zawsze wszystko jest obracane ogonem? Konsola jest do grania tak? Stwierdziłem, że o żadnym nokaucie nie ma mowy, bo nie ma żadnych ciekawych exów.  Owszem, piłka jest teraz po ich stronie, jednak bez przesady. Sony w tym momencie wykorzystało tylko i wyłącznie potknięcia ms, korzystając z tego jak opinia publiczna pojechała po posunięciach konkurencji. A tu już jakieś gimbo teksty w stylu "to kupuj xboxa he he he". Dla mnie kupowanie konsoli zaraz po starcie jest idiotyzmem, bo choroby wieku dziecięcego skutecznie odstraszają, a jak to wygląda mieliśmy przykład z x360 i ps3. Więc nie kupię xa, czy też ps4 do czasu kiedy biblioteka będzie coś reprezentowała, bo jak na razie to lepsza inwestycją jest pc.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Dla mnie kupowanie konsoli zaraz po starcie jest idiotyzmem, bo choroby wieku dziecięcego skutecznie odstraszają, a jak to wygląda mieliśmy przykład z x360 i ps3.

Ale kto cię zmusza do kupna po premierze? Kto w ogóle o tym wspomniał. Chyba tylko ty sam, a potem wmawiasz innym obracanie kotem.

Ja też nie kupię PS4 po premierze bo nie ma gier dla mnie, jednocześnie znając studia Sony jestem przekonany, że ją kupię trochę później, jak się coś nazbiera. I to nie zmienia faktu, że MS dostał kopa w ryj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W którym momencie wspomniałem o tym, że ktoś o tym wspomniał? To było moje prywatne wtrącenie. Gosh Dołączona grafika

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wszystko wskazuje na to, że w tej generacji to na PS4 będą lepiej wyglądać multiplatformy, a to też jest spora zaleta.

 

Pożyjemy, zobaczymy. Tak samo miało być w przypadku poprzedniej generacji. Skończyło się na porównywaniu krawędzi obiektów na zdjęciach z 10x zoomem. 

 

Tyle ze xbox one nawet nie kupisz w polsce w tym roku tylko "kiedys" w 2014. MS ma problemy z esramem i na rynek konsole trafia jak sie uporaja z tym problemem Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Widzę, że kolega ma wtyki w M$.

 

 Dla mnie kupowanie konsoli zaraz po starcie jest idiotyzmem.

 

Dołączona grafika

 

 

Co do exclusivów, to bądźmy obiektywni. Sony w tej chwili wypada blado przy tytułach M$, na szybko: 

- Quantum Break

- Forza 5

- Ryse

- Halo

- Killer Instinct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Killer Instinct? Ten F2p który w podstawowej wersji będzie z JEDNĄ grywalną postacią? :)

 

Knack

 

 

Driveclub

 

 

Killzone: Shadow Fall

 

 

 

InFAMOUS Second Son

 

http://www.youtube.com/watch?v=Uibnf_Q_51s

 
The Order: 1886
 
 
Nie mówiąc o The Witness i reszcie indie + grach F2p. Na start zapowiedzieli bodajże ponad 10 tytułów startowych only on PS4, mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówiąc o The Witness i reszcie indie + grach F2p. Na start zapowiedzieli bodajże ponad 10 tytułów startowych only on PS4, mało?

 

No raczej mało. ;) Żaden z tytułów, które podałeś nie prezentuje się lepiej od tych, które wymieniłem. Najlepszym podsumowaniem jest porównanie Forza vs. Driveclub. 

Każdy ma swoje zdanie. Mi póki co pod względem sprzętu samego w sobie lepiej odpowiada PS4, ale pod względem gier - Xbox One.

 

Do premiery jeszcze kilka miesięcy, więc jest czas żeby się dobrze zastanowić :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo miało być w przypadku poprzedniej generacji. Skończyło się na porównywaniu krawędzi obiektów na zdjęciach z 10x zoomem. 

Porównywać raczej nie trzeba było, bo gołym okiem widać, że na X360 gry multiplatformowe w większości przypadków wyglądały lepiej i płynniej. Poza tym problem polega na tym, że poprzednio były totalnie inne architektury, a teraz mają być prawie identyczne tyle, że PS4 ma mieć tego ewidentnie więcej. No oczywiście pomijam bełkot typu "infinite power of cloud", bo wtedy każdy będzie miał w domu dodatkowych kilka X1 Dołączona grafika

 

Co do exclusivów, to bądźmy obiektywni. Sony w tej chwili wypada blado przy tytułach M$, na szybko: 

- Quantum Break

- Forza 5

- Ryse

- Halo

- Killer Instinct

 

To bądźmy obiektywni, bo blado to wypada X1 po prezentacji PS4. Z tej listy dla mnie liczą się tylko Quantum Break i Ryse, bo jak wcześniej wspominałem, nowa generacja to dla mnie nowe IP. Kolejne Halo czy Forza to będą dobre gry, ale chciałoby się powiewu świeżości. 

 

Teraz zauważyłem jeszcze jedną rzecz. Może zna ktoś powód dla którego Sony było w stanie zrobić mocniejszą konsole w mniejszym opakowaniu i z wbudowanym zasilaczem, a MS większą, słabszą i zasilaczem zewnętrznym? Dla mnie to bez znaczenia, pytam z ciekawości. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do exclusivów, to bądźmy obiektywni. Sony w tej chwili wypada blado przy tytułach M$, na szybko: 

- Quantum Break

- Forza 5

- Ryse

- Halo

- Killer Instinct

 

Zapomniałeś o Dead Rising 3.

Choć jak dla mnie z tych wszystkich to mnie nic za bardzo nie interesuje, zobaczymy co to ten Quantum Brake. A Ryse wyglądał mi strasznie porażkowo, każdy kill to QTE, strasznie powolnie ta rozgrywka wyglądała. Sprawę jeszcze pogorszył ten gameplay w formacji.

 

Więc jak dla mnie MS może ma i więcej w tym momencie, ale na pewno nie ciekawiej (IMO).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...