Skocz do zawartości
RavKos

Ocena zestawu za ~3000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym doradzić się Was na temat zestawu, który pozwoliłem sobie skomponować.

Komputer nie byłby jakoś specjalnie wykorzystywany do gier, jednak chciałbym aby posłużył mi on na ładnych pare lat.

Nie będę bawił się w żadne podkręcanie komponentów.

Istotne będzie dla mnie tworzenie w programie AutoCAD, ale nie są to jakieś wymagające projekty.

 

Komputer będę składał w sklepie komputerowym, gdzie dają gwarancję na cały zestaw, więc ceny na poszczególne komponenty będą nieco wyższe niż te proponowane przez znany serwis morele.net.

 

Do rzeczy:

Procesor: Intel Core i5-3470 3,2Ghz

Płyta Główna: Asus P8B75-V

(biorę pod uwagę też AsRock B75-Pro3)

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x4gb KHX1600C9D3X2K2/8GX

Grafika: GeForce GTX650 Ti (budżetowo)

(biorę pod uwagę drozsze: Radeon HD7580 oraz GeForce GTX660)

Chłodzenie: Freezer 13

HDD: WD Caviar 500gb AAKX

SSD: Kingston SH103S3 HyperX 120gb

DVD: Asus DRW-24B5ST

Obudowa: CoolerMaster Elite 334U

Zasilacz: AeroCool 650W

 

Z racji, że jestem laikiem komputerowym mam, może się okazać, kilka banalnych pytań:

1) Czy bezsensem jest wstawianie takiego procesora do grafiki GTX650 Ti? Generalnie Karta Graficzna to mój problem nr.1 Dołączona grafika

2) Czy chłodzenie, które zaproponowałem jest kompatybilne z procesorem i czy jest ono w ogóle dobre?

3) Czy ta obudwa się nadaje?

4) Czy zasilacz się nadaje?

 

Może jakieś inne uwagi?

Zapraszam do dyskusji.

Z góry dziękuję za każdą poradę.

Edytowane przez RavKos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zestaw podany przez tesel jest na lepszych czesciach za ta sama kase, to czemu upierasz sie przy swoim zestawie ? (a sam mowisz ze jestes laikiem komputerowym)

Edytowane przez G.R.E.G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...