Skocz do zawartości
EnX

OC-Pierwszy Raz, kilka pytań

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuję podkręcić mój procesor AMD Phenom II x4 955. Przeczytałem sporo poradników, ale mam kilka wątpliwości odnośnie konkretnie mojego sprzętu. Z tego co wyczytałem najlepiej i najłatwiej podkręcać mnożnikiem, ale problem pojawia się przy ustawianiu pamięci ram. Dlatego najlepiej opiszę moje pytania w punktach:

 

1. Do tej pory cały sprzęt działał na ustawieniach "Auto" dotyczy to CPU, RAM, mostków i innych komponentów. Nie będzie przez to problemów przy podkręcaniu?

2. Nie pamiętam z jaką częstotliwością pracują moje pamięci, firma to A-Data, a w załączniku jest screen z cpu-z

3. Jak poprawnie ustawić napięcie i timingi pamięci? Tych części poradników nie rozumiem ....

4. Jaka jest najlepsze i najbezpieczniejsze napięcie tego Phenoma?

 

Mój sprzęt to:

 

AMD Phenom II x4 955BE

Asus M4A89GTD Pro

4GB Pamięci Ram DDR3 A-Data

Scythe Mugen

 

 

Rozumiem że pytania są prawdopodobnie banalne, ale tak to jest jak się stawia pierwsze kroki w jakiejkolwiek dziedzinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max napiecie na codzien to 1.5v. Ustaw ram na poczatekna 1333mhz 9-9-9-9-24 1.65v. Podnos mnoznik, odpal occt 5min testu i monitoruj temp. Jak nie beda przekraszac 60-65 i system. Nie bedzie sie zawieszal to mnoznik wyzej. Jak zacznie sie sypac podnos vcore i tak metoda prob i bledow az uzyskasz satysfakcjonujacy wynik. Mpzesz od razu dac vcore 1.4 i leciec z mnoznikiem. Jak dojdziesz do 3.8ghz to szukaj najnizszefo napiecia w celu zbicia temp. Jak bedzie stabilnir to ustaw ramy na 1600mhz

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręć, nie zadaj zbędnych pytań. Kręcąc mnożnikiem nie ruszasz pamięci, mogą być auto, podobnie magistrale itd.

 

Nie wiem jak ty czytałeś te poradniki, po pijaku ;) ? Nie podałeś najważniejszego tj. zasilacza i k. graficznej jeśli jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie wiem czy pamięci zostawić na auto, czy ustawiać manualnie? A co do zasilacza, to faktycznie gafa, a jest to OCZ StealthXStream 2 600W, a grafika to Radeon HD 7870.

 

Jak to mówią, człowiek uczy się całe życie :) Nigdy nie próbowałem podkręcać CPU, ale po spróbowaniu bety Crysisa 3, zrozumiałem że czas na zmiany, może nie dziś, ani jutro, ale w przyszłości. Do tej pory spróbuje podkręcić mojego Phenomka, zawsze to będzie kilka klatek w BFie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opcja z postu 2.

Najpierw masz pamięci nisko, wyciskasz co się da z procesora. Po uzyskaniu max cpu, bierzesz się za pamięci czyli próbujesz je puścić na 1600MHz przy możliwie najniższych timingach.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze próby OC, wypadły dobrze, udało mi się osiągnąć 4Ghz na napięciu 1.43, co wydaje mi się że jest wynikiem dobrym. Komputer testowany przez 2h programem OCCT i jest stabilny, chociaż, zdarzały się znaczące spadki częstotliwości pracy procesora, nie wiem od czego to jest zależne... Oto kilka screenów:

 

Mam jeszcze pytanie, czy w biosie wszystkie opcje są dobrze ustawione?

post-197993-0-97496400-1361884867_thumb.jpg

post-197993-0-93996100-1361884870_thumb.png

post-197993-0-15444200-1361884876_thumb.png

post-197993-0-46569200-1361884884_thumb.jpg

post-197993-0-75343300-1361884888_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...