Skocz do zawartości
007marc

Zmiana GTX 260 na GTX 660

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję Waszej porady co do zamiany a głównie sensu takowej zamiany z GTX 260 na GTX 660 .

Głównym "winowajcą" jest gra - Crysis 3 i jej wymagania co do DirectX 11 .

Moja obecna karta to dokładnie - Gigabyte GTX 260 Super Overclock a ta jak wiadomo obsługuje tylko DX 10 .

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Zawsze moją dewizą było że wymiana karty graficznej tylko wtedy gdy przy średnich ustawieniach najnowszych (wymagających) gier te zaczynają się "ciąć" i są z nimi problemy ,moja 260 tka jak dotąd działa bez żadnych problemów a najnowsze gry typu : Dead Space 3 ,Medal of Honor Warfighter ,Call Of Duty Black Ops II czy Far Cry 3 działają na najwyższych ustawiniach bez zadnych problemów .

 

Mój sprzęt :

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Monitor - Dell 2209WA

Zasilacz - Corsair CMPSU-550VXEU

 

Sam sprzęt musi "popracować" ze 3 lata a jedynie wymiana karty graficznej wchodzi w rachubę .

Od 2-3 tygodni rozglądam się za nową kartą ,chciałem wydać na kartę ok.550-600 zł. w grę wchodziły - Gigabyte GTX650Ti OC. z 1 lub 2 GB pamięci (w tej granicy cenowej do kupna) a ostatnio właśnie myślę o - Gigabyte GTX660 2048MB 192Bit PCI-E OC. - ok.800 zł.

Do GTX 650Ti zniechęciła mnie trochę szyna pamięci - 128 bit Dołączona grafika

 

1. Czy warto teraz zmieniać kartę (nie zważając już na tą jedną grę - Crysis 3) ,

2. Czy typ złącza mojej płyty PCI-E 2,0 x 16 będzie mocno obniżał możliwości GTX 660 - PCI-E 3,0 ,

3. Czy przy obecnym zestawie + Monotor (rozdzielczość max.- 1680 x 1050 ) odczuję zasadniczą różniczę po zmianie karty co do grafiki i ogólnym działaniu w Grach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.... widać na tych obrazkach.

 

1. raczej tak, ale upewnij sie, ze zasilacz pociagnie

2. nie ma to znaczenia, nie zauwazysz roznicy, bo to wychodzi dopierow benchmarkach

3. tak, szczegolnie z anti-aliasingiem

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G.... widać na tych obrazkach.

W mojej sygnaturze jest dokładniejszy ..

 

1. raczej tak, ale upewnij sie, ze zasilacz pociagnie

Z tym nie powinno być kłopotów - wpis kolegi poniżej .

 

2. nie ma to znaczenia, nie zauwazysz roznicy, bo to wychodzi dopierow benchmarkach

3. tak, szczegolnie z anti-aliasingiem

 

To już mi daje do przemyśleń - dzięki !

 

Maksymalny pobór prądu GTX 260 216 sp to 171W a GTX 660 140W ...

 

To jest ważny punkt do zakupu nowej karty Dołączona grafika (muszę porozglądać się za kupcem do starej karty) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pci2.0 a 3.0 to czytałem ze jest to zwykły chwyt marketingowy i rzeczywisty procent przyrostu wiadomości wynosi 0, tak wyszło z testów przeprowadzonych przez autora artykułu.

 

Swypniete Neo V-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 daje delikatnego kopa , ale tym nie ma co sobie gitary zawracać.

 

Co do poboru to ten twój 260gtx 55nm wsysa ok 110wat , 660gtx w zasadzie tyle samo.

 

C3 strasznie ciśnie cpu , ivonka puszczona na 4.7ghz to nadal mało. 660 po oc utrzyma ci niezły fps w 1680x1050 fxaa v.high , bardziej martw się o procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

C3 strasznie ciśnie cpu , ivonka puszczona na 4.7ghz to nadal mało. 660 po oc utrzyma ci niezły fps w 1680x1050 fxaa v.high , bardziej martw się o procesor.

 

Ostatnio Żona zauważyła że za bardzo interesuje się nowymi kartami (muszę Ją udobruchać) - na razie tym się martwię Dołączona grafika (@sideband - dzięki za konkrety) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czy warto teraz zmieniać kartę (nie zważając już na tą jedną grę - Crysis 3)

Coraz częściej zaczynają wychodzić gry pod Dx11 , powoli stanie się to standardem ;)

 

2. Czy typ złącza mojej płyty PCI-E 2,0 x 16 będzie mocno obniżał możliwości GTX 660 - PCI-E 3,0 ,

Nie będzie to miało w Twoim przypadku żadnego znaczenia

 

3. Czy przy obecnym zestawie + Monotor (rozdzielczość max.- 1680 x 1050 ) odczuję zasadniczą różniczę po zmianie karty co do grafiki i ogólnym działaniu w Grach ?

Oczywiście, różnica będzie kilkukrotna. GTX660 to wydajnościowo GTX580 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...