Skocz do zawartości
zaodrze244

jaki monitor 24" do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Ta tylko, że grając w fhd na monitorze z 1200 w pionie obraz ci się rozciąga. A znowu monitor z funkcją zestawienia czarnych pasów jest droższy ;/

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitor jeszcze poczekam pewnie do poniedziałku, dzisiaj dopiero mają go wysłać a że wybrałem dostawę poprzez paczkomat to pewnie nie zdażą go jutro dostarczyć przecież z krakowa jest tak strasznie daleko...

 

zastanawiam się czy nie pospieszyłem się z tym 16:10. głównie chodzi mi oczywiście o gry. jednak na 16:9 obraz na szerokość ogarnia większy obszar...

najwyżej 10 dni i wezmę eizo Dołączona grafika

 

http://www.displaywa...vs-24-inch-16x9

http://www.techpower...18&postcount=19

 

Dlaczego porównujesz 24 vs 24? Przecież Eizo to 23"...

 

24 inch 16x10 display vs 23 inch 16x9 display

 

Dołączona grafika

 

A co do FHD i rozdzielczości 1920 x 1200 - wystarczy wyłączyć skalowanie obrazu i nie ma żadnego problemu z rozciąganiem.

 

Nie panikuj Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówicie, że na monitorze 1680x1050 widać dokładnie to samo w grach co na 1920x1200, bo mają taki sam aspect ratio 16:10 ?? Byłem przekonany, że zależy to od ilości pikseli, tzn na monitorze 1920x1200 będzie widać tyle samo na szerokość, a więcej w pionie niż na monitorze Full HD. Powiecie jeszcze, że na monitorze 2560x1600 widać mniej niż na Full HD, bo jest 16:10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego porównujesz 24 vs 24? Przecież Eizo to 23"...

Nie panikuj Dołączona grafika[/font]

 

ja nie panikuje tylko dywaguje Dołączona grafika a o eizo dlatego wspomniałem ponieważ zastanawiałem się nad jego zakupem lub dellem.

 

 

@humanoidal ja niczego nie twierdze. wrzuciłem dwa linki pokazujące naocznie różnicę między 16:9 vs 16:10 przy 1920x1080 i 1920x1200 + screeny które znalazłem w sieci. wnioski wyciągnijcie sobie sami Dołączona grafika

 

 

przypadkowo trafiłem na tą recenzję u2412m i koleś trochę narzekał że do gier się średnio nadaje...

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell U2412M Review - TFT Central

 

No... i im wyszło, że U2412M jest porównywalny/szybszy od U2311H, czyli monitora, który obecnie posiadam i na którym nie stwierdzam żadnego smużenia, które było by na tyle zauważalne, żebym uznał to za wadę monitora, pozwalającą mi na stwierdzenie, że... "rozmycie ruchu jest dość uciążliwe". Zresztą, już zamówiłeś, więc się przekonasz jak jest i nie sądzę, żebyś miał pod tym względem jakieś uwagi : ) Chyba, że się za mocno zasugerujesz, to będziesz się ich na siłę doszukiwał Dołączona grafika Ogólnie powinno być naprawdę ok, nie przejmuj się : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tylko, że grając w fhd na monitorze z 1200 w pionie obraz ci się rozciąga. A znowu monitor z funkcją zestawienia czarnych pasów jest droższy ;/

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

 

Nic się nie rozciągnie jak się zrobi poprawnie i nie potrzeba monitora z opcją skalowania.

 

Dlaczego porównujesz 24 vs 24? Przecież Eizo to 23"...

 

24 inch 16x10 display vs 23 inch 16x9 display

 

Dołączona grafika

 

A co do FHD i rozdzielczości 1920 x 1200 - wystarczy wyłączyć skalowanie obrazu i nie ma żadnego problemu z rozciąganiem.

 

Nie panikuj Dołączona grafika

 

Jest rodzynek. Dołączona grafika

 

Mówicie, że na monitorze 1680x1050 widać dokładnie to samo w grach co na 1920x1200, bo mają taki sam aspect ratio 16:10 ?? Byłem przekonany, że zależy to od ilości pikseli, tzn na monitorze 1920x1200 będzie widać tyle samo na szerokość, a więcej w pionie niż na monitorze Full HD. Powiecie jeszcze, że na monitorze 2560x1600 widać mniej niż na Full HD, bo jest 16:10 ??

 

Jeżeli gra oparta jest na FoV, to tak, 1680x1050 vs 1920x1200 vs 2560x1600 wyświetli dokładnie ten sam obszar w grze, tylko na np. 30" wszystko będzie większe ( oczywiste ). Jak się da zauważyć, jest to proporcja 16:10. W 16:9 jest inny FoV, dlatego na ekranie jest ciutkę inny ( większy ) obraz.

Jeżeli gra jest oparta na Pixel Based, czyli ilości pikseli, wtedy im większa rozdzielczość tym więcej na ekranie.

 

Aha, i tak 2560x1600 wyświetli mniej niż 1920x1080. Dołączona grafika

Edytowane przez toms83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na monitor jeszcze poczekam pewnie do poniedziałku(...)

 

Więc monitor już stoi na biurku(?), a my czekamy na opis wrażeń Dołączona grafika Edytowane przez Maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pierwsze wrażenia z u2412m są pozytywne ale nie rzucił mnie ten monitor na kolana. trzeba się przyzwyczaić do ogarniania 16:10, w grach zauważalnie mniej widać na boki - powtarzając się - trzeba się będzie przyzwyczaić. na razie grałem tylko w bf3, skyrim, farcry3 i nie zauważyłem smużenia. jutro pogram w jakieś gry samochodowe.

 

w porównaniu do mojego samsunga p2470hd - TN, obraz na u2412m jest bardzo ostry i wyraźny i faktycznie daje po oczach. wieczorem mam teraz ustawiony preset na text Dołączona grafika

 

nie zauważam żadnej ziarnistości, monitor w robocie U2312HM miał ją widoczną gołym okiem.

 

 

z drugiej strony nie ma się do czego przyczepić jak na monitor za 1k. jakbym chciał jeszcze lepszych kolorów to musiałbym dołożyć następnego klocka ale na razie z różnych względów nie mam tego klocka.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie świeci ta czerń w crysis 3 że hoho. chyba to będzie główna wada tego monitora. i podstawa do zwrotu... jeszcze mi zostało 9 dni

 

odnośnie kolorów to właśnie mi brakowało lepszego ich odwzorowania. teraz jest zdecydowanie bardziej "kolorowo" Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jade na jasnosci miedzy 35 a 40% i jest odbrze

co do swiecącej czerni...to jak popatrze na swiecacy na niebiesko tn(clouding, plus bleed plus świecenie i o dziwo tez srebrzyc po ciemku potrafi!) na monitorze lg to mi wąty przechodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawiłem się ustawieniami jasności ale jednak czarny dalej czarny nie jest. no cóż jakaś wada musi być. ogólnie jestem zadowolony i się zaczynam przekonywać do u2412m.

 

dziwi mnie jedna rzecz w ustawieniach monitora system ustawia mi 59hz, nie zależnie czy ustawie ręcznie 60hz i tak zmieni na 59. czy to jest normalne i też tak macie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na moim HP 2475 też tak mam, czasem jest 59Hz, a czasem 60, nie przejmowałem się tym nigdy. A co do czerni, to wszystko jest kwestią dobrej kalibracji. Oczywiście nie uzyskasz tak głębokiej, jak na matrycach VA, ale przy robieniu testu na tftcentral, udało im się zejść do poziomu 0,13 cd, co jest całkiem niezłym wynikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety czerni na poziomie VA dzisiejsze IPS nadal nie osiągają. LCD to kula u nogi, im szybciej to zacznie znikać na rzecz OLED tym lepiej. Byle ci drudzy nie zepsuli czegoś innego.

 

@zaodrze244

Regulatora "kontrast" nie ruszaj, bo to psuje charakterystykę monitora. Jedynie reguluj parametrem "jasność". Dodatkowo jak jest możliwość, to staraj się mieć jeszcze jakieś źródło światła w pokoju, tak, żeby monitor nie był jedyną lampką. ;) e-IPS jest trochę okrojonym panelem, świecenie w narożnikach w czerniach wynikające z kąta patrzenia jest większe niż w pełnym IPS. To tyle co można zrobić z IPS.

 

Dopóki 59 Hz nie stanowi problemu np. w grach ( może się zdarzyć ), to nie zawracaj sobie tym głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po miesiącu użytkowania della u2412m muszę powiedzieć że przyzwyczaiłem się do niego, jego wad już tak bardzo nie zauważam. faktycznie przeglądanie neta na 1920x1200 to czysta przyjemność. w grach też nie zauważyłem żadnej różnicy w ilości FPS, no może obraz jest trochę węższy ale to zależy od gry. w skyrim jak mi jest za ciemno i nie widzę tak dobrze jak na poprzednim TN to wyciągam pochodnię i jest git :D ogólnie rzecz biorąc nie mając doświadczenia z innymi wypasionymi monitorami muszę powiedzieć że ten przypadł mi ostatecznie do gustu i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...