Skocz do zawartości
XarduneK

Obudowa pod mATX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poszukuje obudowy pod mATX (najlepiej do 200zł a górna granica do 250zł)

 

Poszukuje czegoś prostego i z jedna wnęką na napęd (max 2 wnęki) coś jak "Lian Li PC-Q07/Q08" (chodzi o prostote).

Może być również coś jak Cooler Master Elite 120 (czyli płyta na płasko) ale by pomieściło format mATX.

 

Wszystkie jakie znalazłem kosztowały 350+ ;/

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadziłem ją ale BRAK miejsca na okablowanie oraz zasilacz na górze.

A co do tej Aerocool właśnie słabo z opiniami/recenzjami (chyba że nie umiem szukać), chyba bym musiał zaryzykować jak nic innego się nie znajdzie.

 

Poczekam jeszcze do końca tygodnia może ktoś będzie miał jeszcze jakąś propozycje

 

 

P.S. Gdyby nie ta cena brał bym "Fractal Design ARC MINI"

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby jest ok ale szukam aby była jak najbardziej prosta... a ta do takich nie należy;p

Kurde czym więcej patrze na "Fractal Design Arc Mini" tym bardziej ją chce.. o dziwo trudno znaleźć prostą obudowę w normalnej cenie.

 

 

EDIT: Widział ktoś obudowę tego typu "Cooler Master XAF XB" ale by mieściła płyty mATX (max, ponieważ ATX nie potrzebne)

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie ma szans. Wypisują tam bzdury. Węższe obudowy z wentylatorem 120mm z tyłu przyjmują chłodzenia w okolicach 157-160mm. Tu z tyłu jest wentylator 92mm a wokół nigo nie ma specjalnie dużo miejsca.

Niby jakimś cudem wymierzyli CPU heatsink height support 165mm (without 35mm thick side 200mm fan). Tylko że taki rozmiar może wszedłby w tym poszerzeniu. Cooler niestety przy normalnych płytach ATX nie trafi w to poszerzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Gość jest lepszy niż połowa* redakcji recenzujących tą obudowę.

 

Chyba połowę recenzji linkowanych na stronie producenta klikłem i największe chłodzenie jakie widziałem miało 143mm. Większość to horyzontale w tym boxy.

 

Edit: Przejrzałej kilka stron linkowanego wyżej tematu. Obudowa ma potencjał jednak jeśli chodzi o chodzenie cpu. Należałoby jednak brać do niej sprawdzone w tym temacie mobo. Jeśli socket byłby 5mm wyżej wielu chłodzeń już nie dałoby się wcisnąć. Ktoś tam wpakował nawet Cm V6GT, 164mm wysokości. To już jednak widać, że na styk.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz jestem troszkę pogubiony :P

Co by było lepszym wyjściem "Aerocool PGS Qs-202 SE" czy ten "NZXT Vulcan" (trochę dziwne kształty) czy jest coś jeszcze wartego uwagi?

 

Ponowie pytanie widział ktoś podobną obudowę jak "CM HAF XB" lecz na płyty mATX (max)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawa propozycja, chyba się zdecyduje szczególnie ze rączke można zdemontować z tego co widziałem. Ale zastanawia mnie to "Należałoby jednak brać do niej sprawdzone w tym temacie mobo." Wiec muszę dokładnie obadać sprawę (Asrock Z77 Pro4-M) by wlazła ta płyta wraz z jakimś ciekawym chłodzeniem.

Edytowane przez XarduneK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fractal Design 1000 ma duży problem przycisk power i złącza USB z boku :/ czesto sie ludziom urywaja.. Dołączona grafika oprócz tego problemy ze spasowaniem... może jak będziesz uważać to OK, w każdym bądź razie na kilkanaście kompów poskładanych do biura i dla ludzi w tej obudowie, dwa razy urwali USB... i się robiło zwarcie i komp to startował to się resetował. Poza tym, na tel konkurencji cenowe, design i dodatki w stylu filterka zaślepki kozackich śrubek na - najlepszy.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ UP

Skąd wiesz, że się ludziom często takei rzeczy przytrafiają? Mam dostęp do wszystkich zgloszeń serwisowych i takie rzeczy są naprawdę rzadkością...A to, że ktoś urwie USB to nic niezwykłego i dotyczy to każdej obudowy z odłoniętym USB każdej marki. Wystarczy tylko nieopatrznie źle przelożyć nogę obok biurka i gotowe. Co ma do tego obudowa skoro to użytkownik ją uszkadza? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich odwiedzających ten post.

Poszukuje szczęsliwego posiadacza zaślepek 5,25" (jak w tytule) do obudowy LianLi PC-V2000B II Plus, który ich nie używa lub są mu zbędne. Wiadomo wiele osób zamiast zaślepek powkładało w szuflady różnego rodzaju odtwarzacze, mierniki, wyświetlacze czy zbiorniki na ciecz. Stąd też moje pytanie. Czy jest ktoś kto mógłby takie zaślepki odsprzedać?

Kontakt ze mną: priv lub GG:50028576
Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...