Skocz do zawartości
Blackscreen

hd7850 brzęczenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,kupiłem miesiąc temu radeona hd7850 sapphire i karta pod obciążeniem wydaje z siebie dziwne dziwięki tak jak na filmie

,wentylatory na karcie to nie są poniewaz zatrzymałem je palcem i dalej brzęczało,zasilacz odpada ,wyraznie ten dzwięk wydobywa się z karty graficznej.. Pytanie ,co wydaje te dziwne dzwięki? cewki? v-sync mam włączony (60fps)..Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadna wada fabryczna. Dużo kart piszczy pod obciążeniem. Graj na głośnikach / słuchawkach i nie będzie problemu. W idle ci na 100% nie piszczy.

 

U mnie dla przykładu też piszcza cewki / sekcja zasilania na płycie głównej ale tylko pod obciążeniem linxem. Każde inne obciążenie znosi bez problemu.

 

A gwarancja nie obejmuje piszczenia bo w końcu ci wszystko działa, tak? Chłodzenie działa, obraz masz, wydajność taka jaka powinna być, brak artefaktow. To niby z jakiej przyczyny chcesz to reklamować? "Bo cewki grają"?

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gpu-z w polu bus interface wyświetla :It is currently ruuning at pci-e x16 v1.1 a moja płyta to gigabyte h61m-s1 która chyba posiada pci-e x16 v3.0? Może po tej stronie leży problem?

 

U mnie to jest wada fabryczna ponieważ mam włączony v-sync (max 60fps) i karta brzęczy nawet przy 30fps... identycznie jak na filmie którym zamieściłem ,vsync w moim przypadku nie pomaga bo tylko rozwiązuje problem piszczenia a brzęczenie zostaje..

 

@edit Chce reklamować bo nie powinno przy niskim fps brzęczeć a jest to dosyć głośne szczególnie gdy gram w nocy..

Edytowane przez Blackscreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gpu-z w polu bus interface wyświetla :It is currently ruuning at pci-e x16 v1.1 a moja płyta to gigabyte h61m-s1 która chyba posiada pci-e x16 v3.0? Może po tej stronie leży problem?

Pewnie była w idle co? W stresie przełączy sie w najszybszy tryb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja płyta posiada pci-e 2.0 i nie ma to wpływu na piszczenie . Karty sapphira mają to często . Poszukaj jest trochę tematów o tym .

 

Szukałem lecz znalazłem tylko to że te karty piszczą tylko przy wysokim FPS a mi nawet przy 60fps coś brzęczy tak jak na filmie który zamieściłem w moim pierwszym poście..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może jednak coś z kartą... U mnie piszczy tylko w grach i to raczej wina sekcji, bo piszczy tez jak fps jest 40 (np crysis 3). No ale w idle mam ciszę, a w grach to nie przeszkadza bo tego nie słyszę.

 

Posted via Tapatalk @ Evo 3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci tego nie przyjmie na gwarancje i stracisz tylko czas. Nigdzie nie jest napisane od ilu fps karta moze piszczec. Czy od 30,60 czy 6000 fps. To jest tak jak bys chcial reklamowac samochod w ktorym oprocz pracy silnika slychac dzwiek toczacych opon. Trzeba bylo kupic karte przez neta, sprawdzic ja i jak piszczy to masz 10 dni na zwrot. Teraz mozesz zalac klejem (pewnie stracisz gwarancje), sprzedac i kupic druga albo to olac.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak,9600gt chodziła na innym zasilaczu (fortron 350w) ,procku,ramach , mobo itp. lecz gtx275 już śmigał na tym sprzęcie co teraz obecnie mam : xfx core 450w , ga-h61m-s1 , 4gb ram , 2 dyski ,i5 2300 itp , gtx275 też dosyć głośno hałasowała cewkami , hd7850 działa na tym samym sprzęcie co gtx275..Jestem pewny na 101% że w wszystkich przypadkach brzęczały karty.. jestem chyba pechowcem albo każda grafa tak brzęczy tylko większość ludzi albo to nie słyszy albo nie zwraca na to uwagę chyba..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...