Skocz do zawartości
seku

płyta+prcesor+ram za min. kwotę LGA1155

Rekomendowane odpowiedzi

Witam padł komp znajomego i poprosił mnie o poszukanie czegoś w zamian ważne żeby nowego

 

obecny jaki był to

Athlon X2 na s939 4000+

3gb Ram DDR 1

+ płyta z Gf 6100 na pokładzie

działało to jakieś 6lat. do zeszłego tyg. :/

 

komp do zastosowań biurowych internet filmy itp.

 

potrzebujemy MBO+CPU+RAM za min. kwotę na LGA1155

nie musi być USB 3.0 tak samo SATA 6G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybki odp.

 

4gb w jednej kości

co do CPU to zastanawiałem się czy brać najtańszy/najniższy model Celerona Ivy B. czy Sandy ?

na płyty patrzyłem tylko H61 a ta MSI jest hmm o wiele lepsza :-) i ma SATA 6G

 

zestawy zaproponowane przez was będą o ile szybsze od tego co się kumplowi spaliło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawy zaproponowane przez was będą o ile szybsze od tego co się kumplowi spaliło ?

 

Miażdżąco.

 

aaa, nie ma tu IDE ATA, tylko SATA.

 

Edit, w Proline ta MSI B75 jest w cenie 185zł.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, warto dołożyć do B75M. Ja mam gigabyte GA-B75M, jakiś czas temu jechałem na jej integrze i zdała egzamin. Dla Ciebie proponuje proponuję taki zestaw Gigabyte GA-B75M-D3V + Intel Celeron G550 2,6 Ghz + kość ramu 4g = ok. 464.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, warto dołożyć do B75M. Ja mam gigabyte GA-B75M, jakiś czas temu jechałem na jej integrze i zdała egzamin. Dla Ciebie proponuje proponuję taki zestaw Gigabyte GA-B75M-D3V + Intel Celeron G550 2,6 Ghz + kość ramu 4g = ok. 464.

 

To nie proponujesz najszczęśliwiej. G1610 jest lepsze - wydajność w zasadzie taka sama, ale lepsza zintegrowana grafika (ok. 40%), niższe temperatury i prądożerność, a cena to już zależy od sklepu - może być niższa, może być całe 2-5 zł wyższa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za rady i podpowiedzi

Gigabyte B75M-HD3 230zł

Celeron G1610 160zł

Crucial Ballistix 4GB (1x4GB) DDR3 1600MHz CL(9-9-9-24) 93zł

 

wszystko poskładane system Win7 x64 zainstalowany kolega zadowolony

 

działa xxxx razy szybciej jak wypalony Athlon x2

 

jedyny mankament to oryginalne chłodzenie wyje w całym zestawie zamówiliśmy

SilentiumPC Fera Pro HE1224 95zł

 

przesyłka 19zł w morele.net

Edytowane przez seku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, fatalne rozwiązanie. Z takim budżetem to byłby wydajniejszy procesor... Szkoda, że tak jak Klaus pisał nie sprawdziłeś chociaż BIOS, mogły być domyślnie nieustannie maksymalne obroty ustawione.

Szukając pozytywów - przynajmniej mu chłodzenie zostanie :-) jakby procesor był wymieniany.

Możesz też (jak sprawdzisz w BIOS, albo zrobisz jak Chemik napisał) spróbować zwrócić chłodzenie do sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się :-) wiem budżet był minimalny

jak znam życie o ile znowu coś nie padnie to przez najbliższe kilka lat to będzie tak działać jak poprzedni Athlon ważne żeby było bezawaryjne ;-)

 

najważniejsze jest zadowolony :-) a to chyba najistotniejszy argument

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a co byscie radzili zakupic problem podobny do kolegi mam co prawda, sprzet bedzie dla 3,5 letniego chłopca chce cos taniego dodam ze zdobylem juz monitor lcd 1440x900 natywna i gf9800 gt do zestawu, bedzie to w budzie antec 300 i chcialbym wlozyc tam mobo ktore podaliscie mianowicie Gigabyte GA-B75M-D3V co do proca to slucham uwag kompek do lekkich gierek dysk bedzie 1tb samsunga 103sj, ramu kupie z 4gb, system w7 64bit, jaki proc???, jak wypada ta zintegrowana grafa w porownaniu z gf 9800 gt pytam bo nie mam o tym pojecia i jaki zasilacz byscie do tego polecali ?? oraz proca? prosze serdecznie o pomoc

Edytowane przez Preston81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...