Skocz do zawartości
Masuo88

ASRock Z77 Extreme 4 - dziwny problem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam nietypowy problem. Zauważyłem dziś że moja karta graficzna (HD6850) działa na ustawieniach PCI-E x8, podłączona jest do pierwszego slotu na płycie głównej. Pomyślałem więc że może to wina karty graficznej, wsadziłem więc starszy model HD3850 do tego samego slotu, też działa na ustawieniach PCI-E x8. Sprawdziłem też drugi slot PCI-E. Karta działała na ustawieniach PCI-E x2. Co właśnie mnie dziwi w tym momencie. Nie sprawdzałem czy ten problem jest zemną od samego początku użytkowania tej płyty. Do tej pory wszystko działa stabilnie i raczej nie rzucały się w oczy ustawienia magistrali. Niby to tylko parę % mniejsza "wydajność" od x16 ale martwi mnie drugi slot PCI-E który używany jest jako x2. Aktualizuje bios jak tylko pojawia się nowy. Czy jest możliwe że problem ten występuje z powodu biosu? (Jakiś błąd etc) Spotkał się ktoś może już z takim problemem? Próbowałem coś wy googlować ale jedynie na co trafiałem to tematy typu że ktoś podłączał kartę graficzna do drugiego slotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też tą płytę i tego Radka. U mnie działa 16x, ale z tego co pamiętam to przy tej klasie karty nie powinno być zbytnio różnicy. Przyjrzyj się dokładnie stykom karty, może są zabrudzone..

 

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, dziękuje za szybką odpowiedź. Dzięki wam wiedziałem gdzie szukać przyczyny problemu. Tak jak pisaliście, okazało się że jeden pin na sockecie jest wykrzywiony. Na szczęście udało się bez problemów ustawić go z powrotem na swoje miejsce :). Karta działa już w trybie x16.

 

Temat do zamknięcia

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...