Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Silverstone Raven 1 WC

Rekomendowane odpowiedzi

To był początek mojej przygody z WC. Bardzo długo nad tym myślałem, ale ponieważ na początku zależało mi na złożeniu jak najmocniejszego kompa, by każda gra chodziła na maksymalnych ustawieniach wstrzymywałem się. Ale po tym jak wymieniłem grafę na GTX 590 i podczas grania komp chodził jak suszarka powiedziałem dosyć. Zwodowałem procek (I7 2600) i grafę (potrójna gruba chłodnica nie mieściła się w starej budzie więc zainwestowałem w Silverstone Raven 1). Zadowolony z układu postanowiłem go rozbudować o panel kontrolny, by lepiej wszystko wyglądało i mieć wgląd do temperatur. Kupiłem sobie Aquaero z wyświetlaczem i poustawiałem (właściwie robił to wszystko kumpel, który się na tym zna) alarmy i obroty wentylatorów. Potem kupiłem obudowę wyciszającą dysk twardy, bo to on generował najwięcej chałasu. W między czasie wyszły Ivy Bridge, a ponieważ mój procek nie nadawał się do kręcenia wymieniłem go na I7-3770K, ale tu znów moja płyta główna była za mało wydajna. Zainwestowałem znów w płytę Asus Maximus V Formula (ma ona możliwość WC), zwodowałem ją, dołożyłem podwójną grubą chłodnicę, zatem musiałem wymieni pompkę na lepszą. Wartość mojego kompa podskoczyła przez ostatni rok strasznie, bo jak wiadomo WC wciąga, ale nie żałuję. Wentylatory na chłodnicy mam ustawione na 60%, więc jak nie gram jest naprawdę cicho. Gdy odpalam grę, panel odczytuje wzrost temperatury cieczy i zwiększa wentylatory na 100%, jak znów temperatura spada, one zwalniają.

Po tym przydługim wstepie do rzeczy.

 

 

SPECYFIKACJA KOMPUTERA

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Procesor: I7 3770k 3,5 Ghz - OC 4,6 Ghz;

Karta Graficzna: NVidia Geforce GTX 590;

Płyta Główna: Asus Maximus V Formula;

Karta dźwiękowa: Asus Xonar D2X

Pamięć Ram: Kingsotn Hyper X 16 GB;

Dyski SSD: Ocz Vertex SSD 64 GB oraz Kingston HyperX SSD 120 GB;

Dysk HDD: WD Black 1 TB;

Napędy: LG Blu-ray Rom i LG Nagrywarka DVD

Zasilacz: Seasonic X-660;

Odudowa: Silverstone Raven 1,

System operacyjny: Windows 7 HP 64-bit

Monitor główny: Acer HN274H 27" z Nvidia 3D Vision + okulary 3D Vision

Ekrany dodatkowe: Plazma Panasonic Viera 42" oraz Acer G245HQ 23"

Głośniki: Logitech Z-5500

Klawiatura: Logitech G19

Mysz: CM Storm Sentinel Advance II

Słuchawki: Sennheiser PC 360

 

 

MOJE PIERWSZE WC

 

Układ nie miał być ani ładny, ani estetyczny, gdyż buba nie miała okna, a mi na nim nie zależało. Miało być tylko cicho i wydajnie.

Układ składał się w dchóch grubych chłodnic (potrójnej i podwójnej) i pompki Swifteca z topem, a całością zarządzał Aquaero 5.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Jednak po obejrzeniu galerii WC postanowiłem zmienić układ na coś ładniejszego i estetycznego z oknem. Jeśli idzie o dubę to już od dłuższego czasu w oko wpadł mi Cosmos 2 od Cooler Mastera.

Najpier założyłem watek by wszystko dobrze zaplanować http://forum.purepc....-idealny-uklad/, a potem przeszedłem do jego realizacji. Lada chwila rozpocznę nowy wątek poświęcony mojemu nowemu projektowi.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myslicie o moim pierwszym WC???

 

A co mamy myśleć ? Sam doskonale zdajesz sobie sprawę i nie ma czego komentować :

 

[...] ani ładny, ani estetyczny, [...] tylko cicho i wydajnie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie już złapałem bak-cyla i dlatego zbudowałem nowy układ w Cosmosie 2:

http://forum.purepc....y-maragast/��(w miarę możliwości uaktualniam zdjęcia).

Zresztą jak pisałem w pierwszym układzie nie było okna, więc estetyka nie była ważna. Do tego komp stał z jednej strony miał biurko, a z drugiej szafę, która zasłaniała akurat tę część w której byłoby okno. Dlatego też zrobiłem przemeblowanie by nowy układ był lepiej widocznyDołączona grafika .

 

PS zaodrze co ci przeszkadza mój rożaniec???

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 pierwszych zdjęciach, obok napędu LG i zasilacza ;)

 

Jak na pierwsze WC to i tak ładnie. :)

 

Sam zaczynałem w czasach nagrzewnic samochodowych, bloków home-made i pompek "akwariówek"... zawsze wygląd był sprawą drugorzędną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...