Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Strasznie zalatany tydzień miałem, a teraz w ten weekend byłem na rekolekcjach, dopiero wróciłem. Wchodzę na forum, patrzę, a tu cała masa komentarzy.

 

Więc po kolei.

- najpierw muszę odespać wyjazd i cały tydzień, potem popstrykam jakieś fotki. Problem w tym, ze kolega od którego pożyczałem aparaty wyjechał i jestem skazany na telefon komórkowy. Zresztą na aparacie też się nie znam, nie umiem go obsługiwać. Ponadto chyba nie jestem na tym etapie by tak ciężki komp taszczyć gdzieś na dwór, by zrobić lepsze zdjęcia (może z czasem też do tego dojrzeje). W każdym razie jutro obiecuje fotki obecnego wyglądu Red Titana.

- po co mi dwa Titany pisałem już wcześniej. Gram w 3D korzystając z 3D Vision, zatem na monitorze wyświetlane są dwa obrazy, czyli liczba wyświetlanych klatek spada. Na GTX 590 Crysis 3 niestety na maksymalnych ustawieniach nie chodził płynnie (tzn. prawie maksymalnych gdyż nie byłem w stanie włączyć na maksa antyaliasingu), ponadto ta karta była niezła grzałką. Dlatego zdecydowałem się na zmianę. Początkowo miałem kupić jednego Titana, ale gdy sobie o tym gadałem z siostrą i wspomniałem, że jest coś takiego jak opcja SLI i gdy wspomniałem slogan, że jest to marzenie każdego gracza, ona sama zaproponowała, ze mi pożyczy na drugą. Pomyślałem od razu tak: jest okazja, czemu nie skorzystać. Lepiej spłacać ją niż bez sensu kasę zbierać, bo naprawdę nie mam na co odkładać. Samochodu ani mieszkania nie potrzebuje, rodziny na utrzymaniu nie mam jak pisałem. Nie da się odpowiedzieć bez tego dlaczego kupiłem dwa Titany. Kwestia jest złożona. Po pierwsze Crysis 3 i wymagania zbliżającego się Metro Last Light oraz perspektywa możliwości grania we wszystkie gry na maksymalnych ustawieniach przez długi czas. Po drugie opisana wcześniej pojawiająca się okazja (gdyby jej nie było to bym miał jednego Titana albo GTX 690). Po trzecie pasja i marzenie. Chęć zbudowania SLI najsilniejszych kart (mam na myśli jedno procesorowe karty), chęć zwodowania ich. Marzenie o takim układzie. Chyba Elder i jacenty wyjaśnili na czym ta pasja i marzenia polegają. Ile jest marzeń, których nie jesteśmy w stanie spełnić? Ja miałem okazję jedno spełnić więc skorzystałem. Zgadzam się, że bardzo przyziemne i hedonistyczne, ale jednak marzenie. I po czwarte komfort. Nie muszę wykorzystać wszystkich możliwości tych kart w tej chwili, na ile procent wykorzystuje je przy Crysisie 3 mnie nie interesuje. Czy przy Metro Last Light wykorzystam je w 80% czy w 100% nie ma znaczenia. Jak nie teraz to przyjdzie taki czas (obojętnie czy będzie to Battlefield 4 czy Tomb Raider 2, czy bedzie to za pół roku czy za rok), kiedy będzie wykorzystywane 100% ich możliwości. Teraz mam komfort grania na maska i w 3D w każdej grze i przez bardzo długi czas nie muszę martwić się wymaganiami gier. Czuję się z tym bardzo komfortowo.

 

Dobra lecę spać, muszę odespać rekolekcje. Jutro będą fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć, pisałem Ci wcześniej jak wykorzystać aparat (w sensie ustawień), ale telefon komórkowy też zda tutaj egzamin, tylko musisz go odpowiednio wykorzystać. Dobierz się do opcji EV (w sensie jasności) i tym modeluj. Oczywiście zrób tak, aby telefon nie był trzymany w ręku (połóż go jakoś, przymocuj) i korzystaj z samowyzwalacza (ponieważ naciskając możesz poruszyć zdjęcie). Dodatkowo warto zaopatrzyć się w jakieś punktowe/kierunkowe źródło światła - może być to lampka biurkowa czy diody LED z jakiejś latareczki/drugiego telefonu. 

http://rog.asus.com/wp-content/uploads/2013/03/dsc_09468oph.jpg]Ta fotka[/url] Została zrobiona przy świetle dziennym (z okna) ale równie łatwo możesz wykorzystać do tego lampkę biurkową (tylko pamiętaj, aby w telefonie ustawić jeszcze balans bieli) , schemat tego ujęcia jest mniej więcej taki (rzut z lotu ptaka) :

 

Dołączona grafika

 

Popróbuj z oddalaniem/przybliżaniem lampki, tylko musisz uzbroić się w cierpliwość, ale to jak z jazdą na rowerze, jak już raz się nauczysz to będziesz umiał do końca życia - warto. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WODOWANIE SLI TITAN'ÓW

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tak to wyglądało po zwodowaniu kart. Pozostało czekać na czerwone oploty. Cooling pokpił sprawę, cały miesiąc nie mógł sprowadzić kabli, na szczęście angela przyszła z pomocą i dostałem brakujące przedłużki. Całość już została zmontowana, zaraz wrzucę fotki.

 

 

 

GALERIA PRAWIE FINALNEJ WERSJI UKŁADU

(niedokończone jest tylko podświetlenie i brak jednego oplotu)

 

 

 

- GÓRA I PRZÓD KOMPA -

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wez zmniejsz te foty, 1600x1050 w zupełności wystarcza.

Dorzuciłbys jeszcze fote z otwartymi drzwiami, aby nie było tych odblasków od ściany w oknie bocznym.

 

Ta rurka łącząca to kompletnie zniknęła na focie.

 

Wygląda jak diabeł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALERIA PRAWIE FINALNEJ WERSJI UKŁADU

(niedokończone jest tylko podświetlenie i brak jednego oplotu)

 

 

- BOK Z ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI -

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

KaszpiR zaraz będą fotki bez drzwi. Wrzucam je stopniowo.


RED TITAN W CAŁEJ OKAZAŁOŚCI

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

MAŁE ZBLIŻENIE NA SLI TITANÓW

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

RED TITAN PODŚWIETLONY

 

(muszę nauczyć się robić lepsze fotki)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Budowa układu powoli zbliża się już ku końcowi.

 

Do zrobienia zostało już tylko:

- oplecenie zasilania pompki (w sobotę będzie u mnie Jacenty pobawić się w podkręcanie procka, wtedy zrobi się ten oplot);

- jakieś logo Red Titan (niestety znajoma z plastyka będzie miała czas dopiero w wakacje). Podpowiecie gdzie można je umieścić);

- połączenie kart drugą rurką (wg sugestii Elder'a wyrówna temperaturę obu kart i poprawi flow układu);

- zmiana obu bloku na ram na poczwórny (dwie kości służące jako atrapy do niedziałających slotów już mam i czekam na blok);

- poprawienie oświetlenia (biała katoda, która będzie za rezem już zamówiona, po zamontowaniu jej pomyślę nad paskami ledowymi);

- zakrycie dziury nad napędami (muszę zamówić blaszkę).

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz powietrze w bloku CPU, działającego kompa połóż/pochyl na tylną ścianę (motherboard) i powinno zniknąć.

 

Logo Red Titan można by umieścic na drzwiach na prawo np w pionie. Albo zrobic to jako płytę i przykręcić do śrub dysku na dole, aby było w lewym dolnym rogu okna.

 

Elder sugeruje połączenie równoległe, a teraz masz szeregowe, będzie ciekawiej i lepiej - uważam, że to będzie bardzo dobry pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilość tych samych ujęć (podobnych) zniechęca do oglądania całej fotorelacji, niektóre fotki robiłeś otwieraczem do konserw ?

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, że nie jestem zawodowym fotografem i że nie mam profesjonalnego sprzętu. Zdjęcia robiłem tak jak umiem, telefonem, który mam. Przepraszam, że nie umiem lepiej i przepraszam, że nie mam lepszego sprzętu.

A może jakieś uwagi na temat układu??? Te by się bardziej przydały.


Co do loga, to myślałem o trzech miejscach:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Skłaniam się bardziej ku opcji pierwsza i trzecia fota. Wszystkie trzy to chyba byłoby już za dużo. Oblepiać nalepkami Windows 7, Intel, Nvidia, Seasonic raczej też chcę. Co myślicie?

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Galeria "uszczuplona" wg sugestii. Dzisiaj czekam na katodę (powinna dojść).

Co do tych naklejek to zginęło mi gdzieś tam nie (miało być: Oblepiać nalepkami Windows 7, Intel, Nvidia, Seasonic raczej też nie chcę. Co myślicie?). Czyli mamy podobne zdania.

Czy jest gdzieś jakiś poradnik podświetlania kompa??? Jak prowadzić i rozmieścić diody itp. Czy trzeba samemu kombinowac i się bawić na czuja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny efekt. Ja mam białą katodę (już przyszła). Być może oświetli cały układ i paski ledowe nie będą już potrzebne. Wtedy tylko diodami czerwonymi bym wyeksponował bloki, tylko za Chiny nie wiem jak te diody umiejscowić.



PS Czy paski ledowe podświetlą całość, czy tylko pobliskie elementy? Jaki jest ich zasięg? Gdybym się na nie zdecydował to czy wystarczy jak dam na górze i dole okna by mieć równolegle podświetlony układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszpiR wiem o tym. Ale zanim będę coś wybierał chciałem zapytać tych co mają jakieś doświadczenie w praktyce. Dlatego zapytałem:

Czy paski ledowe podświetlą całość, czy tylko pobliskie elementy? Jaki jest ich zasięg? Gdybym się na nie zdecydował to czy wystarczy jak dam na górze i dole okna by mieć równolegle podświetlony układ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od oświetlenia w pokoju, w nocy paski ledowe walą tak po oczach, że spokojnie rozświtlą całą obudowę - przecież się je stosuje do oświetleń łazienek, czy kuchni. Albo w samochodach

Duże znaczenie ma gęstość ledów na pasku - im gęsciej tym jaśniej, ale też się grzeją.

 

Pamiętaj, że różne kolory świecenia inaczej oświetlają dane powierzchnie - np czerwone ledy i czarne elementy będą słabo widoczne i raczej będą potrzebować więcej światła.

 

Zobacz to wideo od mniej wiecej 3:20

 

 

 

Według mnie od czasu wymyslneia pasków ledowych nie ma sensu kupować katod, oprócz UV.

 

http://www.overclockers.com/forums/showpost.php?p=6822402&postcount=18

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to w takim razie jak podświetlic płyn w rezie. Bo bez podświetlenia wygląda jak czarny. Pojedyńcze diody to lipa. Te katody to dziadostwo, jak jest z tyłu to nic nie daje, ajak dotyka reza to podświetla ale i tak słabo. Pasek ledów przykleić do reza? Bo jak przykleje za nim do ścianki budy to chyba oświetli całość wokoło, a mi chodzi o wyeksponowanie czerwieni płynu w rezie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można spróbować paska red led za rezem z dodaną blendą z satynowanego PMMA by rozprowadzenie podświetlenia wypadło bardziej równomiernie

lecz to tylko półśrodki.

Najlepszy efekt dają diody red superbright (o ile rez na to pozwala) zamontowane od spodu reza.

 

Jedną diodą SB-Red podświetliłem LUNDA...płyn był clear a wyglądał na czerwony.

Z czerwonym płynem efekt był by lepszy.

Dioda sterowana z Aquaero4 z płynnie regulowanym poziomem jasności i możliwością wyłączenia.

Na filmie jest ustawione około 60% mocy max.

 

 

 

 

Czy to z rezem jaki posiadasz zadziała nie wiem bo nie testowałem.

Drugi rez jaki mam do dyspozycji to Bitspower red...musiał bym go napełnić i zrobić test.

 

 

 

 

 

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lund ma czarny korpus z acetalu i tubę clear akrylową.

Ścianki wewnątrz jak widać czarne więc nie pomagają w odbijaniu światła

ale superbright daje tak intensywnie oświetlenie że nie jest to potrzebne.

 

Dołączona grafika

 

Maragast

Dałem korek clear Bitspower i w nim umieściłem diodę superbright.

http://www.jab-tech.com/misc-fittings/bitspower-g1/4-crystal-lighted-stop-fitting-red/

 

Ma to pewien minus bo światło diody oświetla też kompa poniżej reza...

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

trzeba by zamalować czarną farbka modelarską kryzę korka poniżej korpusu reza.

 

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder, wielkie dzięki za cenne wskazówki.

Czyli kupuje taki korek, diodę i w korku umieszczam diodę. Wszystko jasne.

 

PS Czy ty specjalnie zlewałeś ciecz i rozmontowywałeś układ by mi to pokazać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezus Margast, to jest zdjecie produktu ze sklepu.

http://www.lund-tech.com/?Products

O patrz, tam jest nawet taki plexi bolec, moze Cie zainteresuje.

 

Ja mam takie coś (no prawie) http://www.ekwb.com/shop/ek-plug-g1-4-plexi-led-5mm.html

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś rez z wbudowanym topem na pompkę Swiftech MCP350, Do tego reza dołączona była niebieska dioda, którą wtykało się w odpowiednie miejsce reza, Trzeba przyznać, że efekt był fajny Dołączona grafika

To było coś takiego http://www.google.pl/imgres?imgurl=http://www.chilledpc.co.uk/shop/images/large/xspc-ddc-res2-l.jpg&imgrefurl=http://www.overclock.net/t/1300743/angled-outlets-on-xspc-reservoirs&h=500&w=500&sz=15&tbnid=9DH7RFLh232H6M:&tbnh=90&tbnw=90&zoom=1&usg=__jdWwMJFxKxVXWHEZ6El5uNiQM_A=&docid=9iyfsyVvqG7lnM&hl=pl&sa=X&ei=toqDUa6QIILCtQbjtoHICg&ved=0CD0Q9QEwAw&dur=389

Edytowane przez jacenty111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KaszpiR, nie jestem Jezusem, chociaż często nas mylą Dołączona grafika

 

Wiem, że na tym linku (http://www.jab-tech.com/misc-fittings/bitspower-g1/4-crystal-lighted-stop-fitting-red/) jest gotowy produkt z diodą led.

Jednak Elder pisał o diodach superbright umieszczonych w rezie.

Elder napisał coś takiego: Maragast Dałem korek clear Bitspower i w nim umieściłem diodę superbright.

Wnioskuję z tego, że Elder wykorzystał taki korek jak na tym linku, ale nie z gotową diodą, tylko umieścił w nim diodę superbright., o której wcześniej pisał, i która daje silniejsze światło.

Chyba, że źle odczytuje, ale On wyraźnie napisał "w nim umieściłem diodę superbright".

Elder dobrze rozumiem o co Ci chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...