Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zajrzeć do instrukcji obsługi, ale obstawiam, że najlepiej pod złącze CPU Fan - na niektórych Asusach można tam pociągnąć chyba do 2A.

 

Sugerowałbym jednak osobny kabel i podłączyć do molex'a, albo kupić pompkę z kontrolą PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem... bo GMR jest zamontowany odwrotnie,trzeba go obrócić tak by wlot płynu był od strony otworu o mniejszej średnicy

a wylot od strony otworu o większej średnicy.

Ten sam błąd popełniłem przy pierwszym montażu mojego GMR.

Przez brak oznaczenia przez producenta kierunku przepływu strzałką na korpusie łatwo GMR odwrotnie zamontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym już zrobić testy, ale najpierw muszę poprawić przepływomierz, bo jest źle zainstalowany. Jednak ponieważ cały tydzień siedziałem przy kompie dziś wygrało kino i "Człowiek ze Stali". W sumie ciesze się, że tak wyszło bo film jest wypasiony. Od Nolana dostaliśmy świetnego Batmana, a od Snydera świetnego Supermena.

Jak nie jutro, to w poniedziałek poprawięi potestuje dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy - praca bez obciążenia:

Ogarniam mieszkanie oglądając film, a komp sobie chodzi od rana (wykorzystywany do słuchania netu, muzyki, filmu avi). Wentylatory ustawione na 40%, drzwi zdjęte (jutro zrobię testy przy założonych drzwiach i porównam różnicę).

Temperatury:
Procesor - około 40 stopni (39-42)
Karty graficzne: jedna 27-28, druga 28-29
Temperatura cieczy: od około 11.30 do teraz doszła do 27 (od początkowych 23)
Temperatura wnętrza: pokrywa się z temperaturą cieczy.
Temperatura CPU panelu: 39 stopni (mam nadzieję, że nie jest to za duża temperatura).

Przepływ dalej jest zagadką, wieczorem zdemontuje GMR i zamontuje jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TESTY POD OBCIĄŻENIEM

Grałem w Metro Last Light na trzech ekranach w 3D. Po krótkim czasie gry temperatura cieczy wrosła do 35 co spowodowało włączenie wentyli na 100%. Przy takiej pracy wentylatorów płyn miał temperaturę na poziomie 34-35. Procesor był na granicy 60 stopni, czasem dochodził do 70. Karty graficzne na poziomie 38-39. Wszystko przy otwartych drzwiach budy.
W sumie poza unormowaniem temperatury cieczy (która wcześniej rosła do ponad 40 stopni wiele się nie zmieniło). Chyba lepszych wyników tych podzespołów już się nie osiągnie. Ale co się dziwić, Ivy Bridge jest ciepły, a do tego mam go podkręconego do 4,6. Gram na trzech monitorach na potężnej rozdzielczości i do tego w 3D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jazdy z wymianą pasty pod IHS w IB to opcja dla doświadczonych userów,

jak coś pójdzie nie tak to CPU na śmietnik.

Faktem jest że zjazd temperatur godny uwagi szczególnie jak wysoko kręcony CPU nie lubi przy max OC niskiego V.

 

Jeśli to możliwe zrób screen z HWMonitor działającego w tle podczas grania w Metro Last Light i benchmarków.

Coś tego rodzaju:

 

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Sadząc po temperaturach Titanów podczas grania nie są obydwa w MLL obciążone w 100%,to tez można by zbadać...oraz obciążenie procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie jazdy z wymianą pasty pod IHS w IB to opcja dla doświadczonych userów,

jak coś pójdzie nie tak to CPU na śmietnik.

Faktem jest że zjazd temperatur godny uwagi szczególnie jak wysoko kręcony CPU nie lubi przy max OC niskiego V.

faktem jest to że opowiadasz bzdury. nie trzeba być żadnym zaawansowanym userem żeby coś takiego zrobić. wystarczy pewna ręka i trochę cierpliwości. poza tym przy chłodzeniu wodnym jest możliwość osadzenia bloku bezpośrednio na gołym cpu bez czapy.

 

zresztą Maragast zbudowałeś całkiem fajny układ wodny to dlaczego miałbyś sobie nie poradzić ze zdjęciem ihs?

 

ps. mam dość czytania wypowiedzi ludzi którzy boją się własnego cienia i jeszcze do tego namawiają innych.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszkam blisko Koszalina, chociaż bym chciał. Blisko nad może ;)

Operacja jest tego rodzaju, że ryzyko z nią związane musi podjąć ten, kto oczekuje korzyści. Wątpię, by znalazł się ktoś, kto arobi Ci to za czteropak.

Skomplikowanie czynności i ryzyko jest tego samego rodzaju, jak przy wymianie chłodzenia na blok na Titanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo sporadycznie zdarza sie uszkodzenie CPU przy tej operacji,z resztą nikt na forum się nie pochwali jak coś spartolił.

Haswell to już luzik jak widać na fotkach...w podanym wyżej linku jest wystarczająca ilość informacji.

 

Kolejny ciekawy temat przedstawiło EK do pozbawionych czapy IB.

 

http://www.ekwb.com/news/324/19/EK-first-to-support-cooling-of-delided-Ivy-Bridge-CPUs/

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba za dlugo na sloncu dzisiaj byliscie. to ivy nie ma nic poza rdzeniem pod czapka. haswell ma jeszcze jakies scalaki ktore mozna odciac ale to jest tez kwestia do ogrania trzeba to zrobic z wyczuciem. najtrudniej jest zaczac bo trzeba znalezc miejsce zeby sie wgryzc potem to juz idzie jak maslo.

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem napisać, że Haswell jest na tyle fajny, że nic nie ma pod czapką oprócz rdzenia. Więc rysyko uszkodzenia cpu jest znacznie nizsze, Elder dal linka.

 

Haswell pod czapką oprócz rdzenia ma regulatory napięć.

http://www.youtube.com/watch?v=FirsCzTnbdQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEMY ZE SPEEDFAN'EM

Chciałem sobie trochę zwolnić pompkę, zainstalowałem SpeedFan 4,49 i dzieją się dziwne rzeczy. Podpinam pompkę pod CPU Fan na mobo i po włączeniu kompa pompka zwalnia, przyspiesza, staje i tak w kółko. program mi się zawiesza, nie mam pojęcia jak w nim się to wszystko ustawia.
Pomóżcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...