Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Jak masz 2 lub wiecej wentyli na kanal, to na tym kanale bedzie szopka z odczytem predkosci wentyli. Chyba, ze sa takie same i np jeden daje sygnal predkosci, a od reszty jest odciety kabel sygnalowy obrotow. Najlepiej przeciac kabelek na spliterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALERIA PRAWIE FINALNEJ WERSJI UKŁADU

 

Czas już zaprezentować szerszą galerię pełnego układu. Nie jest to jednak wersja finalna. Korek do podświetlenia reza przeciekał, czekam na nowy. GMR z plexi źle czytał przepływ, dlatego do czasu odebrania nowego został zamontowany mój poprzedni GMR. Pompka 35X jest za głośna, dlatego zrobię combo dwóch 350 połączonych blokiem EK (blok już mam, czekam na pompę). Tych zmian dokonam za jednym razem na początku sierpnia jak wrócę z wyjazdu (wyjeżdżam w niedzielę wieczorem, a chciałem wcześniej uzupełnić galerię).

 

 

 

PRZÓD KOMPA:

 

Zamiast brzydkich zaślepek Cosmosa 2 wstawiłem metalowe covery pomalowane proszkowo. Raczej nie będę na nich nic malował ani naklejał, bo przeważnie są zasłonięte kalpą maskującą.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

PROWADZENIE WĘŻY POZA BUDĄ:

 

Zmieniłem prowadzenie węży poza budą, zlikwidowałem dwie kątówki 90 stopni. Brzydziej wygląda ale przepływ lepszy, poza tym tej części kompa i tak nie widać bo stoi przy ścianie.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

COSMOS 2 W CAŁEJ SWOJEJ KRASIE:

 

Metalowe poręcze służące za nóżki i rączki budy zostały proszkowo pomalowane na połysk.

Jak widać na zdjęciu kawałem plastikowego elementu został niestety uszkodzony.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

UKŁAD PRZEZ SZYBĘ:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

RED TITAN PODŚWIETLONY:

 

Nie wiem jak zrobić dobre zdjęcia po ciemku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Zdjęcia środka wieczorem.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GALERIA WNĘTRZA

 

 

Rzut oka na cały układ:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Zbliżenia na poszczególne elementy i bloki:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Na ostatnich zdjęciach widać jak dyskretnie węże wyprowadzone są poza obudowę.

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

Co prawda jeszcze kilka rzeczy się zmieni (jak pisałem wcześniej), ale mimo to myślę, że to dobry czas na podsumowanie i podziękowanie za wszelką otrzymaną pomoc.

Pomagało mi wiele osób z różnych forów internetowych. Otrzymałem wiele różnych sugestii, a każda z nich została przemyślana i przeanalizowany. Za każdą bardzo dziękuję, także wtedy gdy uparcie robiłem po swojemu (przecież najważniejsze żeby efekt końcowy mi się podobał, bo to mój układ).

Obecny układ bardzo mi się podoba, a po dodaniu brakujących elementów będzie tym co chciałem osiągnąć.

 

 

Na wstępie dziękuję Jacentemu. On doradzał mi jakie elementu kupować, składał mój pierwszy układ i wprowadzał bardzo liczne modyfikacje. Ponadto nauczył mnie niezbędnych podstaw, dzięki czemu byłem w stanie zmontować własny układ. Jacenty, dzięki za niezliczone godziny wspólnej pracy, rozmów i wszystkie otrzymane sugestię.

 

Przy budowie obecnej wersji układu pomagał mi Elder. Dzięki Ci za wszelkie sugestie, pomoc, rozmowy i masę tekstu jaki napisałeś by mi pomóc.

 

KaszpiR i MaciekCi doradzali mi przy układzie obecnych wentylatorów. Dziękuję Wam obu, mimo że prezentowaliście różne rozwiązania, a ja mogłem wybrać tylko jedno.

 

Pociejowi dziękuję za pomoc przy ustawieniach panelu.

 

Skeeperowi za pomoc przy ustawieniach pompy.

 

Ponadto dziękuję każdej osobie, która wypowiadała się w tym wątku, dzieliła się swoimi wrażeniami i sugestiami co do budowy poszczególnych elementów układu.

Edytowane przez Maragast
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AKurat gtx Titana w rękach nie miałem, ale stawiam że jest to tak jak z innymi gtxami:

Możesz podkrecać bez podnoszenia napięcie, ale możesz tez je podwyzszyc (programowo lub modem) wtedy oczywiscie osiagniesz lepszy wynik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem wyniki podkręcania SLI Titanów w jednym z testów i jedna rzecz wpadła mi w oko, wręcz zaniepokoiła mnie.

Po lewej testy podkręconych kart, a po prawej moje karty:
 

Dołączona grafika

 

Dlaczego u mnie rozmiar pamięci jest mniejszy??? Przecież to nie ma nic wspólnego z podkręcaniem. Co mam zrobić by był normalny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda ten twój komputerek Dołączona grafika chodź tych światełek według mnie troszkę dużo, może w rzeczywistości tak nie daje po oczach ale na zdjęciu okropnie Dołączona grafika

W rzeczywistości daje jeszcze bardziej. ;) Jednak to już kwestia indywidualna, ja przykładowo, w ogóle nie lubię oświetlenia w budzie. ;) Maragast to typ człowieka, który od początku miał konkretną wizję co do niektórych elementów i nie dawał się przekonywać na racjonalniejsze wybory, ale właśnie w ten sposób się spełnia konkretne marzenia (akurat w tym przypadku chyba mogę tego słowa użyć). ;) Także najważniejsze, że Jemu się podoba. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDĄ ZMIANY

ale pokolei

 

 

NOWE ZABAWECZKI

 

Dwie pompy Swiftech 350 i łączący je top od EK:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

"Pokrętełko" do pomp i przepływomierz od Koolance:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Blok na płytę glówną od EK:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A tu jak prezentuje się całość z trzema jednakowymi blokami plexi:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

NOWY DYSK SSD: Samsung 840 Evo 500 GB

 

Dołączona grafika

 

Kupując tak duży SSD zdecydowałem się na całkowite usunięcie HDD z komputera. Dodatkowo kupiłem sobie Dysk USB 3.0 1TB na filmy. W razie potrzeby obejrzenia bądź zgrania filmu podłączam dysk, a na codzień pracuje tylko z SSD.

 

Ponadto zrobiłem sobie dwa stanowiska. Do oglądania filmów mam teraz HTPC. W jednym pokoju mam HTPC podpięte pod plazmę Panasonic Viera 42" i głośniki Logitech Z-5500, a w drugim WorkStacion. Tym bardziej sprawddzi się magazynowanie i przenoszenie filmów na dysku przenośnym na USB 3.0.

PRÓBA SKALPOWANIA PROCKA I WYMIANA PASTY POD CZAPĄ

 

Dołączona grafika

 

 

PRÓBA NIEUDANA.

Niestety uszkodziłem procesor. Na jego miejsce kupiłem bardzo dobrego selekta I7 3770k od Heat'a z PC-Laba, wyśle mi go w poniedziałek, we wtorek składam wszystko do kupy.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współczuje straty procesora.

Swoją drogą widzę sporo postów ludzi którzy uwalili procesor odcinając ihs żyletkami, nie lepiej użyć sposobu z imadłem opisanego na forum overcklock.net?

 

http://www.overclock.net/t/1313179/official-delidded-club/0_100

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro montuje finalną rewizję układu z całkiem nowym podświetleniem. Już się nie mogę doczekać:)

 

Zmieniam także płyn. Niestety dotychczas używany płyn od EK po pół roku stał się fioletowy (i nie tylko ja miałem ten problem)! Dlatego uprzedzam: jeśli chcesz mieć czerwony płyn ZAPOMNIJ O PŁYNIE OD EK! Po konsultacjach z Elderem, Pociejem i Darmaczem zdecydowałem się na płyn od Aquacomputer DP Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE PODŚWIETLENIE

 

Tym razem do podświetlenia posłużą paski diod led (białe, czyli zimne, by wyeksponować bloki i płyn). Dodatkowo zamontowany będzie wyłącznik, którym mozna bedzie wyłączyć podświetlenie. Efektu iluminacji nie pokarzę gdyż blaszka z przodu poszłą razem z wyłącznikiem do cięcia i montarzu.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

ZŁĄCZKI UZBROJONE W USZCZELKI SILIKONOWE BITSPOWER'A

 

Jeśli idzie o złączki skręcane to polecam od EK. Są bardzo ładne, dobrze trzymają, a przykręcanie i zakręcanie nie jest taką katorgą jak w przypadku fasera.

 

Dołączona grafika

 

 

 

TYŁ KOMPA

 

Zgodnie z waszymi sugestiami usunięty został wentylator, który niewiele wnosił, a ostre kąty 90 stopni zostału zastąpione łagodnymi od bitspowera.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

KOMPUTER ODZYSKAŁ SERCE - JEST PROCESOR

 

W końcu mam procek. Jest to doskonały selekt Ivy Bridge, który sprzedawał Heat. Wielkie dzięki Heat.

 

Dołączona grafika

 

 

Procek znów w gnieździe!

 

Dołączona grafika

 

 

I cała płyta, gotowa do montarzu w budzie (mam Deja Vu, chyba już robiłem takie zdjęcia:))

 

Dołączona grafika

PŁYTA I GRAFIKI W ŚRODKUDołączona grafika

KOMPLETNY UKŁAD

 

Taki jak miał być, bardzo estetyczny, bez plątaniny węży. Okablowaniem postanowiłem zająć się na spokojnie jutro, po zmontowaniu i zalaniu całości.

Jedyna rzecz jaka dojdzie oprócz okablowania: podstawa pod pompy i zabudowa pomp.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

UKŁAD ZALANY

 

Do trzech razy sztuka. Mialem dwa wycieki, dwa razy musiałem spuszczać płyn i wymieniać elementy. Za trzecim razem układ ruszył. Wiem, że zdjęcia słabe bo nie ma światła dnia, ale chciałem je jeszcze dziś wstawić.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jutro odpowietrzam, robię okablowanie i stawiam system na nowym dysku:)

Ale to dopiero wieczorem bo pracuje:(

Edytowane przez Maragast
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektu iluminacji nie pokarzę gdyż blaszka z przodu poszłą razem z wyłącznikiem do cięcia i montarzu.

 

 

 

I cała płyta, gotowa do montarzu w budzie (mam Deja Vu, chyba już robiłem takie zdjęcia:))

Matko boska częstochowska Dołączona grafika Proponuję dokupić jeszcze słownik ortograficzny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PRZYMIARKA OPLOTÓW (PRZEPRASZAM ZA KIEPSKIE ZDJĘCIE)

 

Takie będą kable. Piszę będą gdyż BIT-TECH źle wykonał kable 8-pin od kart graficznych (jak są podłączone to zasilacz nie startuje), a co za tym idzie muszę je wysłać do poprawienia. Jakby tego było musiałem pomylić wymiary jak mierzyłem długość zasilania mobo, w związku z czym te też muszę wysłać do przeróbki). Ponadto dzięki Elder'owi będę miał fajne klamerki do uporządkowania kabli, więc po zamontowaniu wszystkiego pstryknę porządne fotki.

 

Dołączona grafika

 

 

 

PRÓBA PORZĄDKOWANIA KABLI ZA TACKĄ

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dziwna sprawa ze sterownikami grafiki. Po instalacji sterowników i restarcie kompa gdy już zniknie logo ładowania Windowsa monitor "traci połączenie" (no signal), jest czarny ekran. Muszę resetować i przywracać system z przed instalacji sterowników. Dziwne. Zainstalowałem też stare sterowniki z płyty, ale było to samo. Nie wiem co robić. Mogę na nowo postawić system, ale czy to pomoże?

Czynności jakie zrobiłem były takie:
- instalacja systemu (Win 7 HP 64-bit)
- instalacja sterownikó płyty głównej
- instalacja sterowników graficznych

Nawet jak z menadżera sprzętu aktualizuje sterownik jest to samo.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wyjście wudeko na innych portach, załaduj system w trybie safe mode, moze ci sie jakas rozdzielczosc z czapy laduje i ekran nie rozumie parametrow sygnalu - np zbyt wysokie odswiezanie, zaa wysoka rozdzielczosc albo jakies synchronizacje od czapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to bardziej wygląda na wpięty kabel monitora nie do tego gniazda lub sprawdź czy masz wyłączoną grafikę w procku może na nią ci się przełącza system i dlatego nie masz obrazu. 

 

poza tym kable zasilające do kart graficznych sam możesz sobie naprawić. porównaj stare kable z nowymi i poprzekładaj kable we wtyczkach jeżeli coś pomieszali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWE STANOWISKA PRACY I ROZRYWKI

 

Dotychczas miałem w jednym miejscu i pokoju: komp do gier, filmów i pracy. Ponieważ w pokuje gdzie był komp ilośc miejsca nie należała do imponujących było trochę ciasno z trzema ekranami i jeszcze plazmą, fotelami, stołem oraz bierkiem. Dlatego postaniwiłem zrobić dwa stanowiska: jedno do gier i pracy w drugim pokoju, a w pokoju gościnnym komputer HTPC podłączony do Plazmy i głośników Logitech Z-5500.

Oto oba stanowiski:

 

 

WORK & GAME STACION

 

W drugim pokoju, właściwie sypalni (przynajmnie blisko z kompa do łóżkaDołączona grafika )

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

HTPC W POKOJU GOŚCINNYM

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

PROJEKT HTPC

 

Na potrzeby przemeblowania złożyłem sobie HTPC do filmów.

 

SPECYFIKACJA:

 

Dołączona grafika

 

Obudowa HTPC: NOX Media HD http://www.komputronik.pl/product/182301/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/NOX_Media_HD_aluminiowy_front_bez_zasilacza.html

Procesor: Intel Core I5-4440 http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4440-6m-cache-do-3-30-ghz-box-bx80646i54440-603033/

Płyta główna: Gigabyte GA-Z87M-HD3 http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87m-hd3-581443/

Ram: Kingstone Hyper X 2x4GB Gray http://www.morele.net/pamiec-kingston-hyperx-2x4gb-1600mhz-ddr3-non-ecc-cl9-intel-xmp-x2-grey-series-khx1600c9d3x2k2-8gx-433757/

System: Windows 7 Home Premium 64-bit http://www.morele.net/microsoft-windows-7-home-premium-sp1-pl-64-bit-oem-gfc-02062-377358/

Dysk SSD:  Ocz Vertex SSD 64 GB (wymontowany z Worka Stacion)

Karta Dźwiękowa: Asus Xonar D2X (wymontowana z Work Stacion)

Napęd: LG Blu-ray Rom (usunięty wcześniej z Work Stacion)

Zasilacz: posiadany Modecom Feel 520 ze zmienionym wentylatorem naEnermax UCTB12 TB Silence

 

W celu wyciszenia całości zamontowałem wentylatory NoiseBlocker i Cooler CPU Noctua NH-L9I:

http://www.komputronik.pl/product/124411/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/NoiseBlocker_Black_Silent_XR1_60_mm_BOX.html

https://www.cooling.pl/noctua-nhl9i,produkt,554253.html

 

Całość podłaczona jest do głośników Logitech Z-5500 i Plazmy Panasonic Viera 42"

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przyjemnie spędzonym wieczorze na projekcji rewelacyjnego Człowieka ze Stali (Man Of Steel) przyszedł czas na wstawienie zdjęć oświetlenia. Niestety ani nie posiadam dobrego aparatu (zdjęcia robię telefonem Samsung Galaxy S2 Plus) ani nie umiem robić zdjęć. Będę musiał kiedyś poprosić jakiegoś kumpla, ktory się na tym zna o zrobienie kilku fajnych fotek. Jednak zanim to nastapi załączam to co posiadam. W rzeczywistości efekt jest dużo lepszy. Ale po kolei.
 

 

 

PRZÓD KOMPA

 

Kolejno klapa zamknięta, klapa otwarta z lampą i bez lampy (pod panelem widać wyłącznik do oświetlenia).

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

BUDA Z WYŁĄCZONYM OŚWIETLENIEM

 

Kolejno nieoświetlona i oświetlona.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

BUDA Z WŁĄCZONYM OŚWIETLENIEM

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

To zdjęcie jest najbardziej zbliżone do rzeczywistego efektu:

 

Dołączona grafika

 

 

DO ZROBIENIA ZOSTAŁO:

1. OPLOTY: tu jest kwestia prosta, czekam aż BIT-TECH poprawi i montuje. Dodatkowo dzięki uprzejmości Elder'a mam "spinki" do porządkowania oplotów, więc powinno być miodzio.
2. PODŚWIETLENIE BLOKU CPU: mój blok ma wywiercone otwory na diody led 3 mm. By wyeksponować "serce" kompa zamontuje tam diody z przewodami zrobionymi pod wymiar przez Darmacza.
3. NOWY MOSTEK SLI: konkretnie ten: http://www.frozencpu.com/products/21238/ex-vga-38/EVGA_Pro_SLI_Bridge_2-Way_100-2W-0021-LR.html#blank Bardzo ładny.
4. ZABUDOWA POMP: wykonana z blaszki nierdzewki pomalowanej na czarno, na blaszcze planuję umieścić takie logo: http://shefoni.com/wp-content/uploads/2013/07/Nvidia-Logo-Bioshock-HD-Wallpaper.jpg
5. LOGO ROG na blaszcze pod panelem Aquacomputer.
6. LOGO RED TITAN: umieszczone na przodzie kompa, nad napisem Cooler Master. Logo w stylu napisu firmowego Diablo 3, trzy czerwone paski, a po środku napis Red Titan.
7. ZMIANA WENTYLATORA Z TYŁU: teraz podświetlony na czerwono nie pasuje. Czy ktoś poleci jakiś dobry, cichutki wentylator 140?

Koniec widać dużymi krokami. Punkty 1, 2, 3 i 7 to tylko kwestia czasu, więcej uwagi wymagają 4, 5 i 6. Ale i tak jest blisko do końca.
Jak już się z tym uporam zaczynam nowy projekt.

 

PS Jeszcze jedno:
8. Do zestawu dojdzie wieża. Przypomniało mi się, że w domu rodzinnym stoi nie używana wieża, przywioze ją sobie do kompa. Nawet nie wiem jaki model ani jakie paranetry głośników, ale zawsze lepsze to niż zakup kolejnych głośników albo kożystanie z samych słuchawek.

 

 

 

 

PIERWSZE TESTY:

Przepływ: dzięki zmniejszeniu liczby ostrych kątów 90 stopni przepływ przy maksymalnej pracy pomp wzrosł do 195-200. Gdy pompy ustawiam na minimum (jest własciwie niesłyszalnie) spada do około 78-80, co jest w zupełności wystarczające. Na stocku jest własnie taki przepływ.

Podkręcenie: procek wyciąga 4,6 GHZ na 1,2V. Więc jest super. Jeszcze raz dzięki heat:)

Na stocku wentylatory są przykręcone do około 400 rpm, a temperatura procka trzyma się w granicach 30-40 (chociaż dwa skrajne rdzenie są chłodniejsze, 25-35).

TEST LINXEM: maksymalne temperatury rdzeni przy wentylatorach i pompach na 100% dochodziły do 80 stopni, ale nie przekraczały (przy otwartych drzwiach). Gdy zmniejszałem pracę pomp temperatura wzrastała o kilka stopni. Czyli jest bardzo dobrze. Przy graniu procek nigdy nie będzie tak obciążony jak przy Linx'ie, a że gram w słuchawkach to wiatraki moga chodzić wtedy na 100%.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TYM RAZEM COŚ INNEGO, CZYLI SYSTEMY I SCREENY

 

Na komputerze mam obecnie dwa dyski SSD, na obu jest zainstalowany system Windows 7 Home Premium 64-bit. Dlaczego mam dwa systemy??? Głównie ze względu na różne ustawienia rozdzielczości i ekranów, inne do pracy codziennej, a inne do gier.

Ale po kolei.

 

Przy uruchamianiu komputera mam pole wyboru systemu:

 

Dołączona grafika

 

 

Jako pierwszy jest system do pracy, na nim są zainstalowane wszystkie programy i aplikacje do codziennego użytku.

Środkowy ekran jest główny (oczywiście 1920x1080), a dwa boczne jako dodatkowe, korzystam z nich czasem przy pracy:

 

Dołączona grafika

 

 

Ten Windows zmodyfikowałem poprzez theme Nvidii oraz zmianę właściwie wszystkich ikon. Wg mnie wygląda po prostu obłędnie. Musze tylko jeszcze podmienić przycisk Start na bardziej pasujący.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Na drugim dysku jest zainstalowany drugi system, zoptymalizowany do gier. Nie instalowałem tu oczywiście wszystkich programów do pracy, tylko te niezbędne. Oczywiście rozdzielczość 5760x1080, czyli połączenie trzech ekranów.

 

Dołączona grafika

 

 

 

A wam jak się podoba "Windows 7 Invidia Edition"???

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziel się linkiem do tego theme nvidii - wygląda super.

 

nie prościej było zrobić raida 0 z tych dysków ssd i zrobić 2 użytkowników z różnymi ustawieniami? no chyba że się tak nie da?. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...