Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

Dokonana przeze mnie zmiana wyglądu systemu składała się z kilku etapów:

 

Po pierwsze trzeba wgrać temat (czyli kompozycję w personalizacji). Aby wgrać temat/kompozycję trzeba zainstalować Universal Theme Patcher. Potem możemy wgrać dowolny temat, a jest ich w necie cała masa. Temat zmienia wygląd paska, menu i okien, jak to widac na podanych przeze mnie screenach.

 

Po drugie trzeba zmienić ikony (temat tego zrobi). Jednak aby zmienić ikony potrzebny jest program Tune Up Utilities (można pobrać 15-to dniową wersję próbną), który ma możliwość zmian elemenów systemu, w tym zmiana ikon. Trzeba się trochę pobawić, ale można pozmieniać wszystkie ikony oraz menu logowania.

 

Po trzecie należy zainstalować dodatkowe gadżety systemu, takie by danemu użytkownikowi pasowały. Gadżetów jest cała masa w necie, można coś sobie wybrac.

 

Po czwarte zmienia się przycisk Start, też jest cała masa dowolnych możliwości (ja zapomniałem tego zrobić).

 

Tapete oczywiście wybieramy sobie z sieci: https://www.google.pl/search?q=nvidia&client=firefox-a&hs=w7y&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=T_9_Ur_SBonRtAamjYH4DA&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1879&bih=882#q=nvidia&rls=org.mozilla:pl:official&tbm=isch&tbs=isz:l

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany wybranymi przeze mnie tematem, ikonami i gadżetami to wszysko jest do sciągnięcia pod tym linkiem: http://przeklej.org/file/qXY7nt/Nvidia.Theme.zip

W katalogach w plikach readme są opisy jak wykonywać wszystkie operacje. Jedynie trzeba sobie pobrać Tune Up Utilities by zmienić wygląd ikon (ikony są w pliku ultimate_green_icon_pack).

 

 

 

 

KaszpiR jak pisałem wczęśniej nie jestem zainteresowany ustawianiem w pionie trzech monitorów, bo nie daje to wystarczającego efektu, gdyż widzimy szerzej niż wyżej. Do pionowe ustawienia i dobrege efektu potrzeba pięciu monitorów. Nie mówiąc już, ze dizwnie by się wtedy przeglądało net, pisało dokumenty czy bawiło się przeróbką zdjęć czy filmów. Dlatego nie biorę takiej opcji pod uwagę.

Jedyne o czym myślałem i bym chciał to zdjęcie obudowy monitorów i znliżenie matryc by pozbyć się dużych ramek, ale ponieważ nie znam nikogo kto by się tego podjął, a sam boję się podejmować takiej roboty, temat leży.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sam boję się podejmować takiej roboty, temat leży.

Pewnie przygoda z procesorem nie dodaje odwagi, hm ? ;) Mimo wszystko ja bym próbował, najwyżej co zrobisz to połamiesz zatrzaski ramki, które ostatecznie możesz znów skleić kropelką. To jest znacznie łatwiejsza modyfikacja od ściągania IHSa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

USTAWIENIA WENTYLATORÓW + TESTY PRZY GRZE BATMAN ARKHAM CITY

 

Wentylatory na stocku są ustawione na około 400 rpm, dzięki czemu jest naprawę cicho. Gdy temperatura płynu podniesie się powyżej 32 stopni wentylatory przestawiają się na 100% (1500 rpm), a kiedy opadnie poniżej 29 wracają na wolniejsze obroty.

Tu są ustawienia poszczegulnych wentyli :

 

Dołączona grafika

 

 

Po około godzinie gry w Batman Arkham City (ustawienia prawie na maksa, tylko zmienjszony antylising rozdzielczość 5900x1080 z korekcją ramki) tak wygladały maksymalne temperatury podzespołów:

 

Dołączona grafika

 

 

PS Jakiś mały ruch w tym temacie, chyba znikło zainteresowanie moim projektemDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dwa titany nie ogarniaja tego z aa na maxa wow. swoja droga troche dziwnie masz ustawione te wentyle ze nie zwiekszaja swojej predkosci stopniowo. pewnie podoczas grania co chwile sie rozkrecaja i zkrecaja. taki efekt jest bardziej upierdliwy i glosniejszy w odczuciu niz stale dzialajace wentyle na wyzszych obrotach. Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 akurat tutaj to dziala inaczej.

Masz dwie wartosci, jedna od ktorej zalaczaja sie wentylatory i druga przy ktorej przestaja krecic.

Tak wiec jesli temperatura cieczy przekroczy 32 stopnie to wentyle zaczynaja krecic mocniej, i kreca sie stale az temperatura cieczy spadnie ponizej 29.

Tak naprawde fakt, czy to co chwile kreci mocniej czy slabiej zalezy od wydajnosci chlodzenia.

 

Ja bym sugerowal ustawic progress liniowy wentylatorow - trzeba tylko troche sie pobawic, aby znalezc punkt od ktorego chlodnice daja rade schlodzic uklad.

Trzeba analizowac temperature cieczy i jak wplywa na przegrzewanie sie procesorow, bo to on najbardziej jest na to czuly.

Do tego mozna podlaczyc jeszcze krecenie moca pompki.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 a do tego co napisał KaszpiR mozna dodać, że obciążony procek i grafa tak podnoszą temperaturę płynu, że ta nie spadnie poniżej 29 stopni tak długo jak komp jest obciążony nawet gdy wentyle chodzą na 100%. Przzy obciążonym układzie i wentylatorach na 100% temperatura cieczy wynosi ok. 30-31 stopni.

 

Co do wydajności grafik dwa Titany rzeczywiście nie radzą sobie przy grze na trzech ekranach (5900x1080) i do tego włączonym 3D (pamiętajmy, że 3D to wyświetlenie dwwóch obrazów na raz, co skutecznie obniża klatki). Jeśli chcielibyśmy mieć wszystko na maksa w takiej rozdzielczości i w 3D to przydałoby się 3-way SLI (mimo, że zwiększa wydajność o ok 30-40% to tutaj byłby to odczuwalne).

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzisz zapomniałem o tym że używasz 3D, teraz wszystko jasne.

 

do jakiej temperatury rozgrzewa się ciecz, cpu i gpu gdybyś nie włączał wentyli na 100%? nie wystarczy np że będą działać na 1000rpm? chciałbym się dowiedzieć jak głośny musi być taki układ żeby poradzić sobie z temperaturami. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz kiedy gram mam na uszach słuchawki, więc i tak nie słyszę wentylatorów. A słuchawki mam bardzo dobre (Sennheiser PC 360), zainwestowałem w nie sporo ale dzięki temu mam dobry efekt dźwiękowy o wygodzie i wygłuszenie nie wspominając (naprawdę prawie nie czuję słuchawek i żadne dźwięki z otoczenia do mnie nie docierają). Nie widzę więc sensu by zmiejszać poziom skuteczności układu poprzez zmniejszenie obrotów wentylatorów, gdyż nic mi to nie da. A im większa temperatura cieczy tym gorzej dla węży, m.in. przez wysokie temperatury szybciej tracą swoją "czystość" i "przeźroczystość". Dlatego takie mam ustawienia. Zwróć uwagą jakie nikie obroty są na stocku, wtedy kompa naprawdę prawie nie słuchać, a jak jeszcze wymienie wentylator z tyłu budy to już będzie prawie niesłyszalnie.

 

KaszpiR bawię się pompami, mam przecież do nich pokrętełko Koolance. Na stocku pompy chodzą na minimalnych obrotach (przepływ jest wtedy na poziomie 70-80) przez włączenie gry zwiększam moc pomp na maska (przepływ na poziomie 190). Na początku sprawdziłem, że wpływa to na skuteczność układu, ale nie zapisałem różnic więc nie pamiętam w jaki sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 3D to przydałoby się 3-way SLI (mimo, że zwiększa wydajność o ok 30-40% to tutaj byłby to odczuwalne).

Może udało by Ci się sprzedać dwa Titany i kupić trzy 780Ti ? Chyba, że zależy Ci na obliczeniach podwójnej precyzji, bo jeśli nie wykorzystujesz funkcji Titana, to póki możesz za nie dostać cenę wyższą niż za 780Ti to może warto rozważyć taką zmianę ? 

 

A może po prostu 2x 780Ti by ogarnęły AA ? Dołączona grafika Rozważ taką zmianę, bo (tak jak wspominałem), jeśli nie wykorzystujesz specyficznych właściwości Titana to tylko na tym zyskasz, zarówno pieniądze jak i wydajność. 

 

EDIT : Ah, zapomniałem - sprawa 3GB VRAM , ile teraz wykorzystujesz przy grze ? 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maragast nie zrozumiałeś o co mi chodzi. ja nie chcę żebyś coś zmieniał albo żeby twój komp działał na wentylach wolniej ustawionych chodziło mi o informację czy jak wentyle będą na 1000rpm (bo to jest dla mnie akceptowalna prędkość/głośność wentyli) twój zestaw zacznie się gotować czy poradzi sobie tak samo jak z wentylami puszczonymi na maksa. 

 

pytania zadaję dlatego takie że sam napisałeś że jest małe zainteresowanie wątkiem to masz :P i przymierzam się do złożenia mojego pierwszego zestawu na wodzie ale dopiero z kolejną platformą bo na razie nie widzę sensu inwestować w co już mam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytania zadaję dlatego takie że sam napisałeś że jest małe zainteresowanie wątkiem to masz Dołączona grafika i przymierzam się do złożenia mojego pierwszego zestawu na wodzie ale dopiero z kolejną platformą bo na razie nie widzę sensu inwestować w co już mam. 

Przy Twoim zafascynowaniu sprzętem to aż dziw, że jeszcze go nie masz. Dołączona grafika No ale faktycznie, inwestowanie teraz w dwa bloki wodne na 680 to średnie rozwiązanie. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Twoim zafascynowaniu sprzętem to aż dziw, że jeszcze go nie masz. Dołączona grafika No ale faktycznie, inwestowanie teraz w dwa bloki wodne na 680 to średnie rozwiązanie. 

 

gdybym miał kasę to bym już to złożył ale zawsze jest coś ważniejszego... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WYNIKI PO GODZINIE GRY W BATMAN ARKHAM CITY

 

Dołączona grafika

 

To są oczywiście maksymalne temperatury jakie osiągneły podzespoły po godzinie gry. Jeśli idzie o temperatury procesora to w czasie gry utrzymywały się w granicach 64-68 (mając włączony Core Temp mogłem oglądać na bierząco temperatury w wyświetlaczu LCD na klawiaturze).

 

Jeśli idzie o temperaturę cieczy to pod obciążeniem, gdy wentylatory chodzą na 100% wynosi około 30-31 stopni. Na stocku przy bardzo wentylatorach ustawionych jak widać na screenie kilka postów wcześniej temperatura płynu wynosi od 28 do 30 stopni (zależy jak długo komp był włączony, po kilku godzinach może dojdzie do 31). Nie bardzo się na tym znam, ale to chyba optymalna temperatura???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba klatek nie powala. W czasie biegania i skakania utrzymuje się od trzydziestu kilku do czterdziestukilku na czas walki z wieloma przeciwnikami spada poniżej 30. Jaka jest optymalna liczba klatek do gry?

Chyba trzeba zacząć kręcić grafiki.

 

PS zaodrze244 bardzo wątpliwe, chyba nawet niemożliwe. O 10 może by spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba klatek nie powala. W czasie biegania i skakania utrzymuje się od trzydziestu kilku do czterdziestukilku na czas walki z wieloma przeciwnikami spada poniżej 30. Jaka jest optymalna liczba klatek do gry?

Chyba trzeba zacząć kręcić grafiki.

Są ludzie, którzy twierdzą, że poniżej 150 FPS się nie da grać. Natomiast prawda jest taka, że ważne też jest, jaki masz monitor. Ilość Hz w monitorze, pokazuje ile klatek może wyświetlić maksymalnie Twój ekran. Ty masz 120Hz, tak ? (3D) , więc Twoje moniotry są w stanie wyświetlić max 120FPS. 

 

Według badań, statystyczny Kowalski nie zauważa różnicy powyżej 60 FPS. 

 

Ogólnie, jest to kwestia bardzo indywidualna. Mi osobiście do gry po sieci potrzeba tych 50FPS minimum (lagi to straszna rzecz). Natomiast, w Single Player nie potrzebujesz już takiej mega płynności, i nawet jak jakiś wybuch Cię spowolni - nic się nie stanie (w przeciwieństwie do Multi Player). Mi osobiście w pełni wystarcza 40FPS w trybie Single Player.

 

Generalnie pytanie o optymalną liczbę klatek w grze jest mocno indywidualne, bo każdy postrzega "płynność" inaczej. Jednak jeśli pytasz o statystykę, to powinno być ich przynajmniej 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20c to ja zbilem na chlodzeniu noctua nh-d14. takze z woda jak twoja 30 to pewnie z palcem w nosie.dla mnie 60 fps to minimum ponizej obraz mi sie tnie. na 120hz monitorze jeszcze nie gralem i niechce bo pewnie musialbym od razu taki kupic + 2x780ti :lol:Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POMOC PRZY DOBORZE LOGA I CZCIONKI

 

Testy podkręconych kart graficznych trwają, a w międzyczasie planuje logo na front kompa.

Trudno mi cokolwiek wybra, dlatego piszę tego posta. Na razie zrobiłem dwa projekty, tak wiem są brzydko wykonane w Paincie, ale znam się na obsłudze żadnego programu graficznego. Z góry przepraszam wszystkich grafików których mogłem urazić, ale nie chodzi mi o ładne wykonanie projektu, tylko o jakiś pomysł na przód kompa, a Paint pozwolił mi coś pokazać.

 

Jest z logo ROG:

 

Dołączona grafika

 

Albo z logo Quake 3 Arena:

 

Dołączona grafika

 

 

Jak ktoś ma pomysł na jakieś inne fajne logo na przód kompa to bardzo prosze o pomoc.

Może ktoś poleci jeszcze jakąś lepszą czcionkę pasującą tu lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem by całośc wydrukować na folii przeźroczystej (chyba jest coś takiego) i przykleić do budy.

MaciekCi, logo Nvidii bardzo fajne, ale chyba ROG wygrywa. Za to masz o wiele fajniejszą czcionkę. Jaka to???

Wpadło mi w oczy jeszcze coś takiego z X:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czcionka to SF Sport Night, gdzieś stąd : http://www.1001freefonts.com , kategoria modern. 

Folia przeźroczysta to bardzo, ale to bardzo kiepski pomysł jeśli chcesz to naklejać na ciemną obudowę. Ledwo co będzie widać (farba nie pokryje folii przeźroczystej, tak, jak sobie to wyobrażasz). Lepiej już będzie wydrukować na białej folii samoprzylepnej i ładnie wyciąć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sposobu wykonania loga i napisy odnalazłem jeszcze stary post Eldera, gdzie napisał o metodzie wycięcia całości z cienkiej plexy 3D, przylepnej z jednej strony. Dał też przykładowe zdjęcie tak wykonanej "naklejki:
 

Dołączona grafika

 

Z pewnością tą metodą zrobię logo na przodzie kompa i napis Red Titan, tylko cały czas bije się z myślami co. Na chwilę obecną wygrywa logo ROG (jest naprawdę bardzo fajne)

PROJEKTY NAPISU

 

Dołączona grafika

 

Nie mogę się zdecydować!!! Pomóżcie! Najlepiej z argumentacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PODKRĘCENIE KARTY

 

Takie wyniki udało mi się osiągnąć:

 

Dołączona grafika

 

Nie powiem, żeby mnie satysfakcjonowały, w teście SLI Titanów na benchmarku udało się osiągnąć 972, a u mnie tylko 920. Szkoda. Pamięci nie podkręcałem bardziej, gdyż i tak 100% nigdy nie wykorzystuje.

 

Tu są wyniki po 45 minutach gry w Batman Arkham City:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOGO NA PRZÓD KOMPA - FINAL PROJEKT

 

Tak będzie wyglądało finałowe logo na przód kompa. Kilka wersji kolorystycznych, najlepsze chyba to z białym X, a wy jak sadzicie?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A to jak przód kompa prezentuje się z przykładowym logiem i napisem:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...