Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

dość mocny kolorystyczny rozgardiasz tam panuje - czerwony, podświetlany napis ROG i jakaś naklejka (?) z modelem płyty, srebrny mostek SLI, a reszta czarno-czerwona...

żeby nie było, że tylko marudzę - genialnie wygląda ten czarny parallel między grafikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elder coś ty najlepszego narobił!

Miałem plan na czarno-zielony układ w Cosmos S, a teraz znowu mam będę się zastanawiał między pierwotnym pomysłem a białym!!!

Najgorsze jest to, że mam jeszcze masę czasu zanim zajmę się tą budą, a wiesz chyba co to znaczy? Zasypiając czy jadąc autem będę sobie wyobrażał różne warianty układu w Cosmos S...

 

PS w końcu jakiś ruch się na tym forum zrobił.

 

 

Co do mostka to denerwuje mnie ten podświetlony napis Evga na mostku. Jak się da to bym chętnie wyłączył tamta diodę, a napis zakleił i nakleił wydrukowany czerwony albo biały napis Nvidia. Co o tym myslicie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do mostka to denerwuje mnie ten podświetlony napis Evga na mostku. Jak się da to bym chętnie wyłączył tamta diodę, a napis zakleił i nakleił wydrukowany czerwony albo biały napis Nvidia. Co o tym myslicie???

 

No weź wlutuj czerwoną diodę, będzie ładnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MODDING BUDY BY ELDER - START

 

 

 

Jak już wcześniej pisałem buda trafiła do Eldera, który zajmie się jej moddingiem.

Umówiliśmy się, że wszystkie zdjęcia i opisy prac będzie wysyłał mi na prv, a ja będę je wstawiał do Worklogu.

Tak więc zaczynamy, oto pierwszy etap prac (a będzie ich sporo):

 

 

 

NOWE MOCOWANIE CHŁODNIC, ZABUDOWA CHŁODNIC:

 

 

Chłodnicę będą mocowane na stojakach Phobii: http://www.aquatuning.pl/product_info.php/info/p7281_Phobya-Radiator-Stand---czarny---Quad---4x120mm.html

Na powierzchni covera będzie wycięty laserem plaster miodu, taki sam jak na froncie i tyle budy.

 

Elder pisał: "Jak laser to mogę zamiast zwykłej dziury przez, którą widać finy chłodnicy dać identyczny plaster miodu na całej powierzchni covera

jak w panelach bocznych mamy wykonany. Zwykłe okrągłe dziurki mają za mały flow i tak ciekawie nie będa się prezentować. Plaster miodu będzie idealnie pasował do design budy."

 

Wokół stojaków na chłodnice pierwotnie miały być ramki z plexy, ale ostatecznie będzie to aluminium.

 

I znowu Elder: "Osiem godzin walczyłem z aluminiowymi ramkami które trafią na dół budy z obydwu stron i w nich będą mocowane grille plaster miodu (wzór widać wydrukowany na kartce/wzorniku). Miałem to w całości z akrylu wykonać (akrylowa ramka i grill) ale nie da rady wyginać ramki idealnie na dużej długości kiedy wewnątrz otwór jest wycięty i cienkie ścianki mamy... i padło na aluminium 2mm grubości.

Masa szarpaniny i cięcia a potem pilnikowania aby wykonać precyzyjnie takie ramki. Odzwyczaiłem się od takich kilkugodzinnych maratonów w warsztacie :E

Polakieruję w czarnym matowym kolorze ramki, muszę tylko odpowiedni spray MOTIP kupić."

 

 

FOTKI Z PRAC:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Na razie tyle. A to dopiero początek.

 

Na koniec jeszcze raz Elder: "Jutro wycinam akrylowe elementy i przymierzam wszystko w budzie. Wstawię do galerii po przymiarkach kolejne fotki i napiszę info."

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi o inwestycje w jakiś sprzęcik do pomocy. 

Optymalna byłaby frezarka CNC wtedy łatwo i szybko by poszło. Nie mówię że laser albo woda bo to inna liga cenowa...... 

 

BTW a może frezarka górnowrzecionowai odpowiednie frezy na jakims blacie z możliwością dobrego/pewnego kotwienia materiału. Aż tak wielki koszt by nie była a oszczędnośc czasu ogromna. 

Co to za materiał?? od razu pomalowany na czarno?? 

 

Co do projektu to bardzo fajnie sie zapowiada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne wszystko tylko nie potrafię zrozumieć autora tematu czemu za całą "przyjemność" robienia przeróbek komuś zleca/płaci zamiast sam to robić jeśli lubi takie rzeczy. Moim zdaniem "worklog" powinien nosić nazwę "reklama Eldera" albo łagodniej "przeróbki u Eldera". Jest dobrze tylko 2h piłowałeś? Obstawiałbym że 5h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frezarka górnowrzecionowa jak najbardziej...muszę zadziałać w tym kierunku.

Frezarka CNC to kilkanaście tysięcy zł do wydania przy polu roboczym 800x800mm a takie było by idealne dla mnie.

Materiał to parapet okienny z aluminium 2mm grubości szczotkowanego i anodyzowanego na ciemny brąz Dołączona grafika

 

koniMax@ kto ma warsztat i narzędzia zrobi mod budy samodzielnie...kto nie ma zleci wykonanie albo zostanie z niczym,proste.

Edytowane przez Elder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajne wszystko tylko nie potrafię zrozumieć autora tematu czemu za całą "przyjemność" robienia przeróbek komuś zleca/płaci zamiast sam to robić jeśli lubi takie rzeczy. 

Po pierwsze, ktoś może mieć chęci, ale brak mu :

1. Zdolności

2. Sprzętu

3. Doświadczenia

 

A mimo to, chce mieć fajną obudowę, więc proste jest, że zgłasza się do profesjonalisty. Reklama Eldera ? Owszem, poniekąd to worklog Eldera, ale nie ma w tym nic złego. Stąd z kolei mi trudno zrozumieć, jak można tego nie rozumieć...  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę jak z projektem atomela. Jemu Darmacz robił wszystkie moddingowe przeróbki i dodatkowe elementy, on tylko układ zmontował w środku.

Na ile mi możliwości pozwalają na tyle sam coś robię. Tam gdzie nie mam ani sprzętu, ani umiejętności czy doświadczenia proszę o pomoc kogoś innego.

Tak samo by polakierować proszkowo jakiś element przeważnie się go zawozi do firmy, która się tym zajmuje, chociaż można sobie w garażu zbudować komorę bezpyłową, ale czy o to chodzi.

Zresztą to nie pierwszy raz czy to Elder czy ktoś inny (jak choćby Darmacz dla atomela) robi modding dla kogoś. Czy można to nazwać to reklamą Eldera? Nie sądzę, raczej normalny worklog, który czyli dziennik prac mojego kompa. Projekt mój, wykonanie moddingu Eldera, nie widzę w tym reklamy tylko opis zgodnie z prawdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany będą podłej jakości zdjęcia bo nie zabrałem cyfrówki do firmy tylko fonem coś tam pstrykałem.

Pierwsze ode mnie ... resztę Maragast wstawi.

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A WIĘC KOLEJNE FOTKI Z PRAC MODDINGOWY

 

Ale najpierw co o tym Elder pisze:
"Wykonałem grille chłodnic (plaster miodu),zabudowę ciemnej strony budy całkowicie ukrywającą jakiekolwiek okablowanie (clean mod)
oraz zabudowę wokół mobo."



Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FOTEK Z MODDINGU CIĄG DALSZY

Elder:
"Wykonałem dziś midplate z logiem ROG plus kratownicę pozycjonująca midplate względem podłogi.
Logo 3D jest przygotowane do podświetlenia LED SMD."


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Elder:
Tak samo w 3D jest wykonana aplikacja z nazwą projektu na bocznej ścianie zatok.
Biały napis BY MARAGAST dodam jak zdecydujesz czy glossy czy mat czarna powierzchnia panelu ma być wykonana.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Jeszcze cover zasłaniający okablowanie:

Dołączona grafika




Przód budy został przeze mnie niestety uszkodzony.
Widać na tym zdjęciu po lewej stronie:

Dołączona grafika



Elder:
Poprawiłem defekt ramki frontu budy wklejając 1mm nakładki po obydwu stronach.
Tyle dało się zrobić...perfekcyjnie tej powierzchni nie da się wyrównać bo rant odkształcił się po całości
ale po wyszlifowaniu największe fale zniknęły i dużo lepiej to wygląda.


Dołączona grafika



Jak dla mnie wszystko wygląda wyśmienicie  Dołączona grafika



PS Sprzedałem wszystkie trzy monitory , Czwarta Rewizja wniesie także zmianę wyświetlacza.
Nowy, upatrzony monitor: http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-ultrasharp-u2913wm.bhtml?from=ceneo&p=1979.00&cr=0#opis

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak sądzisz??? Grałem wcześniej na trzech ekranach, czyli rozdzielczości 5720x1080 w 3D i tu faktycznie miałem około 30FPS.

Na tym monitorze będę miał mniejszą rozdzielczość, więc płynniejszą grę na maksymalnych ustawieniach, brak ramek i całość ogarnę wzrokiem (przy trzech nie dostrzegało się boków).

Teraz będę miał mniejszą rozdzielczość i... ten monitor nie jest 3D. Po półtora rocznej zabawie w 3D stwierdziłem, że wole ładniejszy obraz niż 3D (jak ostatnio pograłem bez 3D zauważyłem o ile kolory są ładniejsze i wyraźniejsze,a na matrycy IPS będzie jeszcze lepiej).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ok, ja myslalem ze wczesniej miales powyzej 30FPS w 3D.

 

A takie pytanie - jak zmeczenie podczas grania w 3D?

 

BTW, ja bym raczej bral 1440p albo 1600p. - wole ekrany troche bardziej w pionie ;)

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy 3D zmęczenie wzroku było, to jest też jeden powód dlaczego z niego rezygnuje.

Akurat szeroki ekran mi odpowiada, lecz trzy to było jednak trochę za szeroko. Po doświadczeniu z trzema ekranami 3D jestem pewien, że 29" jest odpowiednią opcją dla mnie.

Ponadto dzięki mniejszej rozdzielczości i braku 3D wszystko powinno chodzić na maksa i to z większą liczbą klatek niż miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto dzięki mniejszej rozdzielczości i braku 3D wszystko powinno chodzić na maksa i to z większą liczbą klatek niż miałem.

 

No z pewnością będzie to znaczny krok w wydajności względem 3 monitorów w 3D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWY MONITOR - NOWY FORMAT, CZYLI SZEROKA PANORAMA 21:9

 

Jak już sygnalizowałem wcześniej nowa rewizja przyniosła również zmianę ekranu.

Wybór padł na Dell UltraSharp U2913WM: http://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/dell-ultrasharp-u2913wm.bhtml?from=ceneo&p=1979.00&cr=0#opis

Dlaczego taka nagła zmiana? Powodów było kilka.
Jedna to rezygnacja z 3D Vision. 3D w grach było bardzo fajne i dawało niezły efekt ale szybko pojawiało się duże zmęczenie wzroku i to jest też główny powód dlaczego postanowiłem z niego zrezygnować po półtora rocznej zabawie w 3D. Ponadto jak ostatnio pograłem bez 3D zauważyłem, że zdecydowanie ładniejszy obraz jest przy standardowym 2D (kolory są ładniejsze i wyraźniejsze). Ponadto w strzelankach łatwiej jest grać bez 3D, po prostu lepiej się wszystko widzi i można szybciej i celniej strzelać. Nie wspominając o tym, że 3D strasznie obciąża sprzęt, tak że obecna konfiguracja sprzętowa stała się niewystarczająca.
Kolejny powód to szerokość obrazu nie do ogarnięcia. Oczywiście trzy monitory dawały niesamowity efekt, ale na dłuższą metę przestawało się na niego zwracać uwagę i wzrok był koncentrowany na środkowym monitorze (jednym z powodów takiej reakcji były z pewnością ramki). Akurat szeroki ekran mi odpowiada, wiem, ze lubię mieć szeroki obraz lecz trzy ekrany to było jednak trochę za szeroko. Po doświadczeniu z trzema monitorami jestem pewien, że proporcje 21:9 są odpowiednią opcją dla mnie.
Ponadto rozdzielczość 5760x1080 bardzo obciążała sprzęt, tak że najnowsze tytuły mimo SLI Titanów nie były ustawione na maksa. Teraz dzięki mniejszej rozdzielczości i braku 3D wszystko powinno chodzić na maksa i to z o wiele większą liczbą klatek i płynnością niż wcześniej przez długi czas.
Dzięki temu sprzęt wolniej się będzie starzał, ze zmianą GPU spokojnie mogę czekać na GTX 980 albo i serię następną. A już nie chcę nic zmieniać w tym projekcie przez długi czas. Chcę by dopieszczona do granic Czwarta Rewizja Układu Red Titan była ostatnia.

Jak zauważycie podałem specyfikację monitora ze sklepu RTV Euro AGD. Kupiłem tam monitor ze względu na dobrą cenę i możliwość rat 0%. Ratki sobie spokojnie spłacę wiedząc, że nic nie przepłacam, a pieniądze ze sprzedaży starych monitorów pokryją koszty nowej rewizji układu Dołączona grafika
Ktoś gdzieś pisał, ze podoba mu się ten monitor, opcja 10 rat 197,90 i o% prowizji jest chyba wystarczająca do zrobienia sobie prezentu Dołączona grafika  



A TERAZ NAJWAŻNIEJSZE, BO ZDJĘCIA NOWEGO MONITORA

Można śmiało ocenić jego wielkość gdyż zrobiłem fotki obok ostatniego monitora 27" tuż przed jego sprzedaniem. 29" jest trochę niższy niż 27" (na moje oko jest to wysokość monitora 24"). Jeśli idzie o szerokość to jest to mniej więcej półtora standardowej szerokości przy proporcjach 16:9, czyli mniej więcej dwa ekrany 4:3.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Co do pierwszych wrażeń po nowym monitorze to jest super. Szerszy format świetnie się sprawdza, do pracy na takim formacie już się przyzwyczaiłem, a w grach jest po prostu rewelacja. Nie ma takiego efektu wielkości jak przy 3 monitorach 3D (bo efekt był niesamowity) ale gra jest dużo milsza (bo jak pisałem wcześniej przy 3 monitorach 3D gra szubko robiła się męcząca) i o wiele łatwiej prowadzić szybką rozgrywkę więc też przyjemność z gry jest większa. Nie mówiąc już o lepszych kolorach niż przy 3D ale o tym już wspominałem.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny monitor a jak z grami. czy daja sobie z nim rade czy sa jakies problemy? ciekawi mnie jak np najnowsze tytulu sobie radza jak assassin 4 farcry3 metro 2033 crysis3 itd...

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem na razie na nim tylko w Metro Last Light i Tomb Raider, i wszystko było OK. Nowe gry wspierają teraz wszystkie niestandardowe rozdzielczości, a nawet jak nie (Przykładowo prze Call of Duty Ghost) to są łatki poprawiające to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z czernia? bo na moim u2412m jest szara a nie czarna i ogolnie wkurza mnie ten monitor bo kolory tez sa takie sobie przez ta czern. najchetniej bym go zmienil na taki jak twoj tylko obawiam sie tego ze zmienie a bedzie w kwestii kolorow to samo.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Właśnie się przymierzam do tego monitora. Po zdjęciach widzę, że jest ciut niższy niż mi się wydawało, ale nadrabia to szerokośćią. Do pracy na jednym monitorze jak znalazł.

 

TFTCentral w tescie wypomnieli lekki input lag przy szybkich grach np.: fps. Czy zauważyłeś opóźnienie grajać w fpsy?

Czy jest ono na tyle małe, że nie ma znaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kolei.

 

Czerń mi odpowiada. Wiadomo, ze najlepsze odwzorowanie klorów ma Plazma, ale tu też jest OK. Czy ciebie zadowoli trudno powiedzieć.

 

Nie zauważyłem żadnego opóźnienia, ale grałem tylko w Metro Last light z fps-ów. Nie gram super szybko i sprawnie na multi więc nie powiem jak jest tam (bo jeśli są opóźnienia to tylko przy takiej grze są widoczne). Ja gram głównie w kampanie (lubię fabułę w grach), a tu nie ma żadnych lagów.

 

 

 

A TERAZ...

 

 

MODDING BUDY BY ELDER - CIĄG DALSZY

Elder:
"Ciąg dalszy prac z laserem..."

Dołączona grafika



Elder:
"Okleiłem czarną matową folią elementy gdyż próba lakierowania akrylu w czarnym matowym kolorze nie specjalnie przypadła mi do gustu... folia lepiej wygląda."

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Elder:
"Zmieniłem też koncepcję frontowego panelu na identyczną z logiem na midplate i zatokach.
4mm clear wstawka w 3mm black plate,elementy 1mm wystają ponad płaszczyznę coverów i są podklejone czerwoną folią transparentną idealną do podświetlenia LED SMD."


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika




Elder:
"Kolejny pacjent który trafi do modyfikacji... black mod i czerwone podświetlenie:"

Dołączona grafika

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLACK MOD MOSTKA SLI I PODSTAWKA POD SŁUCHAWKI BY ELDER


 

Mostek SLI od EVGI został oklejony na czarno, a napis będzie podświetlony na czerwony.
Teraz wygląda o wiele lepiej i będzie idealnie pasował do projektu.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Oprócz tego poprosiłem Eldera o wykonanie podstawki na słuchawki (widziałem gdzieś na Jego taką podstawkę i muszę powiedzieć, że bardzo przypadła mi do gustu).
Elder porobił zdjęcia obu, moja jest ta z czarnymi bokami, by będzie bardziej pasowała do mojego stanowiska pracy.


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Na razie tyle.
Modding budy jest już zakończony, zdjęcia wkrótce.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...