Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

 

- po drugie koniecznie coś trzeba zrobić z panelem bocznym by ten napis RED TITAN nie był zasłonięty, bo projekt dużo na tym traci.

 

Bez kitu, pomyśl nad usunięciem tego czarnego zawiasu i wstawieniem tam JAKOŚ szyby, bo w tym momencie bok obudowy ujmuje wiele Twojemu komputerkowi. :) 

 

Co do gięcia, ok, różne gusta. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek to nie wyjdzie. Chciałem już by Elder tak zrobił jak miał budę ale po rozkręceniu i obejrzeniu konstrukcji stwierdził, że gdyby zrobił takie szerokie okno to cała konstrukcja drzwi byłaby niestabilna i chybotliwa (niestety panel boczny ma skomplikowaną budowę, jest wypukły i do tego zaokrąglony). Jedyne co pozostaje to nowy panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, ja widzę,że ten panel jest skomplikowany, ale w tym momencie masz tak pięknie zrobioną chłodnicę, że wygląda jak z fabryki, więc nie masz co przykrywać tym panelem. Chodzi mi raczej o to :

 

Dołączona grafika

 

Z tego co widzę, wstawienie tam szyby nie byłoby problemem. Białym kolorem zaznaczyłem część do usunięcia. ;)

 

Koszt takiej szyby z wycinaniem co do milimetra (i nawierceniem czterech dziurek) to około 80zł, więc niewiele. Chyba, że bałbyś się szkła, to możesz zastosować plexi. 

 

Mógłbyś taką szybę zamocować tak (oczywiście to jakiś kolos, są mniejsze, ładniejsze, czarne i nawet na zasadzie kostki, tylko trzeba poszukać) :

 

Dołączona grafika

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- DODATKOWA GALERIA -
TRZECIA REWIZJA VS CZWARTA REWIZJA


 

Wpadł mi pomysł zestawienia Trzeciej i Czwartej Rewizji. Dlatego robiąc fotki Czwartej Rewizji robiłem podobne do tych fotek Trzeciej by można było je porównać.

Tak więc oto zestawienie i porównanie dwóch ostatnich rewizji układu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Tak dla pełnego porównania:

Druga Rewizja:

Dołączona grafika

Oraz Pierwsza Rewizja:

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Nie ma co, RED TITAN przeszedł Długą Ewolucję.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piąta będzie w nowej budzie 900D :D

 

Coś mi się wydaje, że Maragast z tym (mówię o stockowej budzie, nie o Maragastowej/Elderowej modyfikacji) tandetnym Cosmosem jest zbytnio związany, aby zmienić na cokolwiek innego. Zresztą myślę, że dużo lepszym pomysłem zamiast 900D byłoby, aby poczekał, aż Elder dokończy swoje customy i jakoś się z nim o jedną taką budę dogadał. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIERWSZE TESTY


Tak wyglądały temperatury po pół godzinnej grze w Metro Last Light na wszystkich możliwych ustawieniach (panele boczne zdjęte):

Dołączona grafika


UWAGA: tylko jedna pompa działała (i to przy najmniejszych obrotach), druga została odłączona.
Gdy dwie pompy pracowały temperatura cieczy rosła ponad 35 stopni i temperatury podzespołów też były o parę stopni wyższe.
Po pół godzinie gry w Metro LL przy dwóch pompach GPU maksymalną temperaturę osiągnęło 51, a procek 62, flow cały czas był na poziomie 240 (przy zamkniętych panelach). Przy otwartych panelach temperatury były trochę lepsze ale i tak gorzej niż przy jednej pompie. Po prostu ciecz za szybko przepływa przez chłodnicę.

Wygląda na to, ze dual pomp będzie nie tylko niepotrzebne ale szkodliwy,

 

 

PS Na razie piątej rewizji nie planuje. I już bym wolał Cosmos S niż 900D.

Maciek Cosmos 2 może ci się nie podobać ale nie możesz stwierdzić, że jest paskudny. Porządnie wykonana buda (tego nie da się zaprzeczyć) mająca spore możliwości i sporo fajnych rozwiązań ale nie podobająca się każdemu (zresztą jak każda buda). Ale na pewno nie okropna) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek Cosmos 2 może ci się nie podobać ale nie możesz stwierdzić, że jest paskudny. Porządnie wykonana buda (tego nie da się zaprzeczyć) mająca spore możliwości i sporo fajnych rozwiązań ale nie podobająca się każdemu (zresztą jak każda buda). Ale na pewno nie okropna) .

 

Mogę to stwierdzić, bo to kwestia gustu, dla mnie jest tak poudziwniana, że wieje bazarską tandetą. Co do wykonania, cały czas siedzę na LianLi i dla mnie to jest absolutne minimum jakości obudowy, więc wybacz, ale Cosmos przy LianLi wypada słabo, a wobec powyższego, nie łapie się w moje minimalne kryteria. ;) Użycie tworzywa sztucznego za takie pieniądze to w ogóle nieporozumienie. Pamiętaj, że rozmawiamy o samej budzie a nie o Elderowej i Twojej modyfikacji. 

 

EDIT : BTW zarzuć tapetę tą co masz, to jeśli będziesz chciał, w wolnej chwili postaram Ci się ją przerobić na czerwień, a na środku logo ROG RED TITAN i napis by Maragast, tak jak masz na froncie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maragast - > Tutaj masz opinię aeriala o Twojej metodzie podwójnych pomp. Ja jestem przychylny Jego opinii. Tekst o Tobie :

 

Sama pompa grzeje mu wodę, tak jak napisałem. Ale sam większy flow nie powoduje wzrostu temperatur, a takie opinie też można znaleźć. 

 

Weź to pod uwagę. 

 

W związku z tym, zakładając, że sprawność pomp nie wynosi 100% (bo chyba nic nie ma takiej sprawności) spróbuj zamiast jednej pompy wykręconej na maks włączyć dwie na pół... Jeśli dobrze rozumuję, to powinno być w takim przypadku chłodniej, chyba, że temperatura na sam start pompy jest spora ... To wszystko idzie obliczyć matematycznie, tylko nie znam kompletnie tych pompek, ani ich temperatury początkowej, ani przy min i max mocy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompy ustawione na minimum przez Kontroler Koolanca dawały tak wysoki flow.

Dla porównania napiszę, ze gdy odłączyłem jedną pompę to druga ustawiona na minimum zapiernicza z prędkością ponad 150.

Dlatego nie wchodzi z rachubę pozostawienie dwóch pomp, szkoda marnować drugą pompę i miejsce w budzie skoro to nic nie daje. Zostaje jedna.

Chcę też zrezygnować ze sterownika do pomp Koolance a sterować pompą z poziomu Aquaero 5, tylko nie wiem jak mam to podłączyć. Przy okazji ktoś to robił? Czy potrzebuje jakiegoś rozszerzenia do panelu by sterować pompą (podkreślam, ze mam Aquaero 5, bo wiem, ze w 4 jest inaczej, nie wiem jak w 6.)???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa została ogarnięta, dzięki za pomoc.

Na razie ustawiłem pompę na 40%, co daje przepływ na poziomie 100, czyli optymalny dla takiego układu (przynajmniej tak pisał mi kiedyś Elder). Będę jeszcze tylko monitorował jak temperatury cieczy wyglądają.


Teraz mogę śmiało usuwać kontroler pomp Koolance i wywalać jedna pompę z układu.
Tylko mam dylemat odnośnie topu na pompę. Czy zakładać ten plexi od Bitspowera czy zostać przy standardowym topie do 35X???
By wiedzieć jak to się będzie prezentowało trzeba byłoby chyba zrobić układ z jednym topem, a potem z drugim i porównać :kwasny:
Nie wiem co teraz robić.

Doradzicie coś???

Może ktoś ma jakieś fajne fotki z topami plexi na pompach przy czerwonych układach, bo ja wiele nie znalazłem.

 

 

PS1 darthbercik składanie WC zajmie jeden dzień przy naprawdę nieskomplikowanym układzie i pod warunkiem, że obejdzie się bez niespodzianek (przy pierwszym zalewaniu mojego pierwszego układu okazało się, że chłodnica przecieka). Ten układ powstawał w około tydzień, ale to dlatego że byłem bardzo zajęty i robiłem wszystko powoli i dokładnie.

 

PS2 Tu już post nr 500 :grin:

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

501 ;)

Wróciłem na początek tematu, patrzę, tam piękny spis treści, porządek. Ładnie.

 

Co się stało z napędami optycznymi? Rok wcześniej były dwa i nie można się było bez nich obejść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RED TITAN - CZWARTA REWIZJA:
- UKŁAD Z JEDNĄ POMPĄ -

 

 

Ostatnio ani nic nie pisałem ani nic nie robiłem w projekcie, bo chciałem w końcu kompa trochę poużywać. Więc po raz drugi skończyłem Tomb Raidera, ukończyłem Batman Arkham City i zacząłem grać w Call of Duty Ghost.
Jednak trzeba było w końcu dokonać potrzebnych zmian. Jedna pompa wyleciała, podwójny top zastąpił top plexi od Bitsa (zdecydowałem się na tom clear) i wywaliłem kontroler pomp Koolance (jakby co jest na sprzedaż).
Więc przejdźmy do rzeczy, czyli fotek:


Rzut oka na cały układ:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Zbliżenie na pojedynczą pompę i nowy top:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Przód kompa bez kontrolera pomp:

Dołączona grafika



Galeria porównawcza: Jak było wcześniej i Jak jest teraz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Jakby ktoś był ciekawy to pompa stoi na kawałku karimaty pomalowanym na czarno  (Elder mi oś takiego przesłał razem z coverem do zabudowy pomp gdy jeszcze był dual pomp, wystarczyło przekroić na pół).

Na razie tyle, jutro zostanie podłączone oświetlenie. Potem w planie zostanie tylko zasłonięcie górnych diod Led i boczny panel z szerokim oknem, tak by było widać napis RED TITAN na zabudowie zatok.
W międzyczasie rozpoczęły się plany nad nowym projektem...

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FINAL WORKSTATION


 

Trochę późno ale przydadzą się jeszcze zdjęcia Ostatecznego stanowiska pracy (z nową drukarką Brothera do drukowania A3 - MFC-J5910DW):


sam_120575j6s.jpg

sam_1209eij64.jpg

sam_12144kkpj.jpg

sam_1210hmjtj.jpg



PS To jeszcze nie koniec finalizacji projektu, bowiem po niedzieli pojawi się nowy gadżet - Aquaero 6 i w końcu podłączone zostanie oświetlenie.
Trochę to wszystko trwało ale to dlatego, że po pierwsze miałem pełno pracy, a po drugie musiałem nacieszyć się kompem i nagrać się na nim wink.png .
Ale teraz mam trochę luźniejszy czas więc mogę się zająć dokończeniem wszystkich drobiazgów.


Jedno pytanie do Was: co myślicie o tym by nad Aquaero zamontować jakiś czytnik kart pamięci???? Tu jest zdjęcie wolnej zatoki: http://abload.de/img/sam_1203v8swz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NOWY PANEL - AQUAERO 6 ORAZ LISTWA MASKUJĄCA LEDY



Po drobnym zastrzyku gotówki zdecydowałem się do projektu RED TITAN kupić nowy panel, mianowicie Aquaero 6.
Posiadana dotychczas "piątka" trafi do szykującego się powoli projektu w Cosmos S.

Razem z panelem kupiłem czarną ramkę i radiator:

sam_1218jtkf8.jpg

sam_12231vk8t.jpg


Panel "ubrany" w radiator i ramkę (zdjęcia od przodu i od tyłu):

sam_1226pxj8l.jpg

sam_1229w7jlv.jpg

sam_1231w0jnc.jpg


Coś mi jednak cały czas w tym panelu nie pasowało. Dopiero teraz jak się przyjrzałem z bliska odkryłem co - te srebrne śrubki.
Czemu nie wpadłem na to wcześniej??? Wystarczyło je wymienić na czarne i całość o wiele lepiej się prezentuje:

sam_126674ky2.jpg

Górna blaszka-zaślepka "poszła" sobie do przycięcia, bo jest trochę za wysoko przez co zamontowanie jej jest katorgą. "Operacja przycięcia" powinna problem rozwiązać.




Ponadto by ukryć pasek led na górnej chłodnicy kupiłem wskazaną przez Eldera maskownicę:

sam_1232mdjgy.jpg

sam_1235j6j2z.jpg


Tak to wygląda teraz w kompie:

sam_12384yjsy.jpg

sam_1240jwk96.jpg

sam_1242a5kre.jpg



Oświetlenie też już prawie działa (tylko jeden górny pasek trzeba wlutować w kostkę) ale nie wiem jak zrobić zdjęcia, które oddadzą efekt podświetlonych coverów. Niestety na zdjęciach kolory wychodzą jaśniejsze niż są w rzeczywistości.
Może ktoś podpowie jakimi ustawieniami w aparacie się pobawić???

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKI MAŁY DROBIAZG + PODŚWIETLENIE


 

DROBIAZG - ZABUDOWA GÓRNEJ CHŁODNICY:


Z plexy, która mi została po niewykorzystanych coverach wyciąłem kawałek na zabudowanie górnej chłodnicy i listwy z diodami:

sam_12817qjnn.jpg

sam_1279rfjyf.jpg


Jak wyglądało wcześniej, a jak wygląda teraz - sami oceńcie jak lepiej:

sam_12384yjsymakld.jpg




PRÓBA UCHWYCENIA EFEKTU PODŚWIETLENIA:


Przepraszam za zdjęcia ale nie potrafię ustawić aparatu, albo to coś czym robię zdjęcia nie ma możliwości zrobienia dobrych zdjęć. Musze popytać znajomych, czy ktoś nie potrafi robić dobrych zdjęć. Przydałby mi się kurs fotografii, bo ani cierpliwości ani czasu do bawienia się ustawieniami i pstrykania tysięcy fotek to nie mam.

Na zdjęciach kolor napisów i loga jest jasnopomarańczowy, a w rzeczywistości jest on jasno czerwony.


sam_12838ukmc.jpg

sam_128516kpa.jpg

sam_1287kvjll.jpg

sam_1291ipki3.jpg

sam_1292rbj72.jpg


Nie muszę pisać chyba, ze na żywo wygląda to o wiele lepiej.
Zastanawiam się tylko czy nie podświetlić topu na pompie.


Projekt jest już właściwie ukończony (przynajmniej z mojej strony).

Dojdą jeszcze dwie rzeczy:

- Jak radził Finac zmienią się klamry na kablach od graf na pojedyncze klamry spinające oba wiązki przewodów wychodzące z kart graficznych (oczywiście klamry zostaną wykonane przez zawsze pomocnego mistrza Eldera);

- Szerokie okno ukazujące także napis na zatokach. Z tym było trochę kombinowania.
W obecnym panelu okno zostało wycięte tak, ze ze względu na wąską ramkę (głównie chodzi o górną krawędź) nie dało się go już poszerzyć gdyż panel straciłby stabilność i by się rozleciał (fachowa opinia Eldera, który poprawił okno na ile tylko mógł). Elder stwierdził, że szerokie okno byłby w stanie wykonać w nowym panelu. I tu jest problem, bo nowy panel boczny do Cosmos 2 można nabyć tylko w amerykańskim sklepie Cooler Master. Dzięki pomocy Lukca udało się taki panel ze Stanów sprowadzić, nowy panel jest już u Eldera, który zobowiązał się zrobić szerokie okno takie jak w tym projekcie: http://cdn.overclock.net/a/a9/a9889cf9_525851_4018855596624_1438420516_33512209_1604123994_n.jpeg

Całkowity finał projektu RED TITAN coraz bliżej...

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest to czarne na prawym bloku RAM?? na jednym zdjęciu jest, na następnym go nie ma, zaraz przy niższej złączce, takie w poprzek, wygląda jak ogromne pęknięcie (domyślam się że to nie jest pęknięcie, ale tak mi się skojarzyło na pierwszy rzut oka)

 

 

 

Całkowity finał projektu RED TITAN coraz bliżej...

 

hehehe, hahaha.... do czasu aż wymyślisz kolejną rzecz którą można ulepszyć/poprawić/zmienić :D i tak w kółko i na okrągło :) i to jest piękne, takie konfigi które ewoluują, dostają nowe życie, czasami z bazowej rewizji nie zostaje nic poza obudową, a czasem już zupełnie nic :)

 

 

Co do zdjęć:

ISO na minimum możliwe, 50, 100, tak nisko jak się da

przesłonę ustaw tak żeby komputer był ostry a to co za komputerem już nie (to są te F)

pomiar centralnie ważony

Balans bieli - przy oświetleniu przy jakim robisz włóż coś białego do kompa i zrób zdjęcia z różnymi ustawieniami balansu bieli, ustaw tak żeby to białe w rzeczywistości było białe na zdjęciu ;)

i teraz robisz zdjęcia ze statywu, ustawiasz opóźnienie migawki na 2sek, czas naświetlania regulujesz tylko.

 

Jeżeli masz taką opcję, to czasami jest coś takiego żeby zrobić 3 zdjęcia pod rząd z różną ekspozycją, aparat sam to robi, potem z tych 3 zdjęć za pomocą jakiegoś programu typu HDR Express robisz zdjęcie HDR, wtedy wychodzi najładniej.

Edytowane przez polsal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...