Skocz do zawartości
Maragast

Projekt Cooler Master Cosmos 2 WC by Maragast

Rekomendowane odpowiedzi

A jak ja mam TV ktory ma niby 600mhz, to ile tych klatek powinno byc?

Nie mogę znaleźć testu, nie pamiętam jaki portal go przeprowadził. Konkluzja była następująca... Telewizory mające magiczne 200Hz , 400Hz , 600HZ czy więcej i tak zatrzymywały się na około 120-140Hz, także to jedna wielka ściema. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika



Dołączona grafika



Więcej fotek będzie jak Maragast odbierze covery.

 

Jedna uwaga,tam jest mało miejsca na podświetlenie led za panelem więc będzie z tym jazda

aby idealnie równy rozkład światła uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę państwa paczka od Eldera doszła. Klamry siedzą na oplotach, a pompy są zabudowane ładnym kawałkiem akrylu. Zdjęć na razie nie wstawię gdyż musiałem pilnie wyjechać i jestem poza domem.

Ale wrzucam jeszcze jedną fotkę, którą wysłał mi Elder (widać tu bardzo dobrze cover do zabudowy pomp i klamry do porządkowania oplotów):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FINALNE STANOWISKO PRACY


Przedstawiam fotki mojego stanowiska pracy w finalnej wersji (doszła wieża).
Fotki słabe bo w tym pokoju zawsze jest ciemno (idealne miejsce na sypialnie i stanowisko komputerowe).

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Jak tylko przywiozę z domu rodzinnego aparat to wrzucę fotki finalnej wersji Trzeciej Rewizji, bo nie chcę znów wrzucać kiepskich fotek robionych telefonem.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TRZECIA REWIZJA UKŁADU UKOŃCZONA

GALERIA FINALNEJ WERSJI


Rzut oka na układ przez szybe:

Dołączona grafika


Układ bez drzwi, z daleka i z bliska:


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika


Zbliżenie na bloki i oploty Made By BIT-TECH uporządkowane dzięki klamrą Made By Elder:

Dołączona grafika


Zbliżenie na pompy obudowane coverem Made By Elder:

Dołączona grafika


Przód kompa i kolejny cover Made by Elder:

Dołączona grafika

Dołączona grafika


A tak wygląda tył kompa:

Dołączona grafika


Próba uchwycenia efektu podświetlonego układu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika



To tyle, mam nadzieję, że fotki tym razem wypadły lepiej.

Czekam na komentarze. Szczególnie interesują mnie uwagi na temat tego co jeszcze można poprawić/ulepszyć. Nie da się wziąć wszystkich wniosków pod uwagę ale z pewnością wszystkie dokładnie przemyślę, jeśli będę budował Czwartą Rewizję Układu.

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ładnie. Po co zmieniać kranik na "firmowy" skoro go w ogóle nie widać??? Wszystko naprawdę nieźle wygląda.

Tak boczkiem, masz może jakąś drukarkę banknocików? Jak masz to napisz na priw na bank kupię trochę po połowie ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NADSZEDŁ CZAS BY SIĘ TYM PODZIELIĆ ZE WSZYSTKIMI. W KAŻDYM RAZIE CHCĘ TO ZROBIĆ. TERAZ.


 

BUDOWA CZWARTEJ REWIZJI UKŁADU


- PLANOWANIE -



"Jaki pasożyt jest najbardziej żywotny?
Bakteria? Wirus? Glista?
Idee.
Żywotne, bardzo zaraźliwe. Gdy idea zagnieździ się w umyśle, nie da się już jej usunąć.
Idea w pełni uformowana i zrozumiana, zostaje na zawsze. Gdzieś w środku.
"
Incepcja

"Znacie doskonale to uczucie kiedy obsesyjnie jakaś idea tłucze się w głowie i nie daje spokoju.
Próby wyjścia poza mętlik i znalezienia rozwiązania zwykle są daremne.
Trzeba ten pomysł zrealizować by się od niego uwolnić.
"
Elder



Wszystko zaczęło sie kiedy otrzymałem na priv'a pewną wiadomość od Eldera:
"Zaskakujące jest że do pracy w workstation używasz budżetowej platformy nie LGA2011.
Procki QUAD i SIX CORE na X79 wszystkie mają lutowane czapki (zarówno IB jak najnowsze IB-EXTREME) i bdb oddają ciepło a do pracy są super.
Odpada deliding,wybór mobo ogromny,wybór procków doskonały...wiem ceny wyższe bo to profesjonalna platforma
ale od kilku lat do pracy używam Xeonów i jestem bardzo zadowolony...tak bardzo ze do tej pory z X58 six core na X79 six core jeszcze nie przeszedłem Dołączona grafika
Ale niedługo przejdę...niech tylko mój faworyt mobo R4E Black Edition wyjdzie
to obecna X58 R3E Black Edition+Xeon sic core X5670 pójdą w odstawkę :E . "


Po tym poście przeglądałem sobie zdjęcia jakiejś zwodowanej podstawki pod LGA2011 aż w oko wpadło mi jedno. Im dłużej patrzyłem tym bardziej nie mogłem oderwać wzroku, gdy odchodziłem od kompa ten obraz siedział mi w głowie, całkowicie zawładnęła mną nowa idea. Idea nie do usunięcia, pomimo wszelkich starań i wszelkiej racjonalizacji, ze to bez sensu. Nie udało się tego wyrzucić z głowy. Ta idea domagała się realizacji. Już wiedziałem co będzie w kolejnej rewizji układu.

To jest to zdjęcie, które zrodziło tą ideę:

Dołączona grafika


Oczywiście z pewnymi zmianami: czerwony płyn, rurki zamiast węży i trochę inne poprowadzenie przepływu cieczy.

Ale podobny wygląd.
 

I to na takiej płycie głównej z takimi blokami (czyli ASUS RAMPAGE IV BLACK EDITION):

Dołączona grafika

Dołączona grafika



Do tego procek I7 4820k:

Dołączona grafika



I oczywiście ram Corsair Dominator DDR3 4x 4GB 2133MHz CL9 Dominator GT with DHX :

Dołączona grafika



Całość dopełnią takie rurki jakie wykorzystał w swoim układzie Heat.



PRZYNAJMNIEJ TAKIE SĄ PLANY

Edytowane przez Maragast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już chyba lepiej poczekać na to http://www.purepc.pl/procesory/procesory_intel_haswelle_w_trzecim_kwartale_2014_roku -> niech to co teraz masz się zamortyzuje. 

 

poza tym branie najtańszego procka na x79 to też takie mijanie się z celem...

 

http://forum.purepc.pl/topic/354267-ivy-bridge-e-lga2011/page-4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawostka, bo u mnie jest dokładnie odwrotnie.

We wrześniu miałem jeszcze chęć modernizacji komputera - ba, snułem plany custom obudowy, zmiany całej platformy i wszystkich części (no może oprócz zasilacza i dysku).

 

Ale potem nastąpiła kompletne odwrócenie kota ogonem - od momentu jak w listopadzie zmieniłem robotę, to kompletnie odechciało mi się to robić. Po prostu mam mniej czasu i dopiero na granie miałem czas we święta. Do tego dotarło do mnie, że nie potrzebuje takiego wyczesanego komputera, ten co aktualnie mam w zupełności wystarcza.

 

Czy wrócę do tematu custo build'a? Może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czekam na ddr4. dopiero zmiana na nową platformę z nowymi pamięciami ma jakiś sens. założenia przyjęte przez Maragasta są zacne zmienić po to żeby zmienić rozumiem to doskonale (sam mam takie podejście - jak coś sobie wymyśle to aż mi się ręce trzęsą żeby to zrobić - kupić nowe części do kompa oczywiście) ale w tym przypadku nie ma to najmniejszego sensu. chipset x79 jest przestarzały, 4820k ma tylko 4 rdzenie.

 

zmienić tylko po to bo fajnie wygląda układ hmmm trąci to trochę myszką. lepiej odłożyć ten cały ciężki szmal który musiałbyś w to władować i kupić za rok ale konkretnie nowe karty graficzne na maxwellu, do tego x99 z nowym prockiem na haswellu i jeszcze 6 rdzeniowca. 

 

a tak to kręcisz się w ciąż w okół ddr3, 4 rdzeni, no czapka jest lutowana jeden plus Tobie akurat nie potrzebny przecież masz fajnego procka i bez tego.

 

masz chajc, swędzi cię żeby go wydać wydawaj ale sens w tym żaden ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze co do graf masz rację. Jak wyjdą maxwele mogę sobie spokojnie zbudować 3-way SLI, bo do mojego configu 3 monitorów w 3D już 2-way SLI jest niewystarczające. Teraz nie warto pchać się w 780 Ti, więc spokojnie czekam na 880, albo i 880 Ti.

 

Co do procka to mam inne potrzeby niż ty. Specjalnie nie biorę six-core. 4820 lepiej się kręci i ma w grach taką samą wydajność jak jak 4930k. Moje mobo ma uszkodzony socket więc wymiana i tak mnie czeka, a w cuda nowej podstawki i nowego ramu jakoś nie wierzę (pewnie znowu kilkuprocentowa różnica wydajności, przynajmniej do tej pory tak było). Zanim się sytuacja ustatkuje to minie też trochę czasu.

 

Możesz zapytać dlaczego pod gry nie biorę haswella, przecież podstawka jest tańsza itp. Właśnie niekoniecznie, bo jest kilka zalet za 4820k na podstawkę LGA2011:

- 4820k lepiej się kręci niż 4770k. Nawet jak się nie trafi dobrej sztuki spokojnie można podkręcić do 4,5 gdyż jak wspomniałeś czapa jest lutowana (a Rampage IV Black ma super możliwości podkręcania). Przy haswellu zaś by mieć pewność trzeba kupić selekta, a to koszt minimum 1500 zł, więc finansowo wyjdzie podobnie jak 4820k + Rampage IV Black.

- 4820k wydajnościowo spisuje się nie gorzej niż 4770k przy multi-gpu, a ja mam właśnie taki układ, który dodatkowo planuję w przyszłości rozbudować. podstawka LGA2011 lepiej sprawdza się w konfiguracji wielu procesorów graficznych więc to kolejny argument na plus. Po prostu przygotowuję też podstawkę pod przyszłościowe, planowane 3-way SLI.

- względy estetyczne są dopiero na trzecim miejscu.

 

Tak więc nie chcę 4930k bo jest mi nie tylko niepotrzebny lecz pod moje oczekiwania i wymagania najlepszym rozwiązaniem jest 4820k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym obledzie jest metoda ale nie wiadomo co beda soba reprezentowac maxwelle. moze okazac sie ze dwie karty swobodnie ogarna twoje monitory... a ddr4 zobaczymy jak bedzie mam nadzieje ze troche wiecej niz kilka %. jak bylo przejscie z ddr2 na 3 tez tak mowili ale trzeba isc z postepem :D Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROJEKT PROWADZENIA WĘŻY, UPS RUREK





Jak połączyć poszczególne bloki na mobo i w ogóle cały układ?
Odpowiedź na to pytanie musiałem sobie w końcu postawić.

Wykombinowałem takie połączenie bloków na mobo:

Dołączona grafika


Później Elder podrzucił mi zdjęcie projektu, który ma właśnie w ten sposób poprowadzony obieg, więc wdać jak to na żywo będzie wyglądało:

Dołączona grafika


Reszta połączeń pozostanie tak jak do tej pory, tylko że węże zastąpią rurki. Chyba...


I CO MYŚLICIE O TAKIM POŁĄCZENIU?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysl tez o tych akrylowych rurkach zamiast wezy. super to wyglada. a dwa uklady w twoim przypadku nie bedzie chyba trudno zrobic. ten fachowiec przerabial tez obudowe jak twoja przegladnij sobie jego filmy.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie odbierasz pelny luz. btw to forum ostatnio powinno sie nazywac co kupic a nie purepc ale takie czasy pomimo to jest kilku fajnych ludzi i jest gdzie wracac. ja tam czekam na kolejne postepy prac bo milo popatrzec na fajny sprzetWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...