Skocz do zawartości
michalmichal2808

Częste Blue Screeny

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw zakupiony ze strony esc.pl , co ja mam niby zrobić ? Zaktualizowałem bios i przetestowałem kości w których nie znaleziono błędu. Podczas włączania PC słyszę 2 sygnały speakera co sygnalizuje błąd parzystości kości . Może ja mam coś źle ustawione na kościach , napięcie coś ? Może podkręcić kości , tylko jakie napięcie ustawić. Może to pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tylko, gdy Goodramowi parę lat temu wyszła wadliwa seria DDR3, memtest nie wykrywał błędów w ewidentnie niesprawnych modułach. Hyperpi walił błędami chyba na każdej niespranej kości. Dlatego radziłem test z tym programem na pojedynczych modułach.

Zamiast podać jakie testy przeprowadziłeś, jakie sterowniki, biosy testowałeś chwalisz się kolejnymi BS.

Próbowałeś zmieniać przewody, gniazda sata? Przewód zasilający HDD. Wszelkie rady ignorujesz, przynajmniej w temacie, zbywasz odpowiedzą robiłem, aktualne mimo, że potrafi się to mijać z prawdą.

Nie masz absolutnie nikogo, od kogo mógłbyś pożyczyć inne pamięci, zasilacz?

Poczytaj poradniki o oc na lga1155, zwróć uwagę w jakie napięcia się ingeruje aby ustabilizować sprzęt. Ustaw z palca te napięcia.

 

Nie czekaj bezczynnie na kolejny BS.

Sprawdź też bez tej karty wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do serwisu esc.pl w celu uzgodnienia warunków gwarancyjnych. Rozmawiając z serwisantem zaproponował mi abym zmienił Timingi i częstotliwość , twierdząc , że ten zabieg wyeliminuje BSOD'y. Już 4 dni i żadnego Blue Screena. Wiecie dlaczego kazał mi ustawić kości na : 1333MHz , 9-9-9-27 ,1.5V. ,skoro w instrukcji jest napisane:1600MHz ,9-9-9-24, 1.5V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi pamieci CL9 @ 1600 są za ciasne.

 

Spróbuj ustawić CL11 @ 1600 i zobacz czy nadal beda wystepowac bluescreeny.

 

Odpal CPU-Z i zrob screena z zakladki Memory oraz SPD.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw je tak jak tam masz, czyli 11-11-11-30-2T i 1,5V

Nie ustawiaj ich na wyzszej czestotliwosci, bo tylko zwiekszysz liczbe bluescreenow, nie wspominajac o tym, czy komputer odpali.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...