Skocz do zawartości
RockyGIT

zasilacz 2x 7970

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie same karty będą brać coś koło 400W , procek weźmie do 95W mocy .

 

Liczmy 500W na CPU i karty , 550W ( lub lekko więcej ) na cały twój konfig .

 

Ten Aerocool ma 624W , więc jeżeli chodzi o samą moc jaką zasilacz może dostarczyć to jest OK , gorzej z samą elektroniką - nie wiadomo co tam tak na prawdę siedzi , zasilacz jest dość tani jak na swoją moc - ~250 zł .

 

Co do ew. nowego zasilacza to mam kilka propozycji :

 

OCZ ZT 650W - 349 zł lub wersja 750W za 380 zł .

 

XFX Core 650 W - 340 zł

 

Silverstone Strider 600W ( SST-ST60F-P ) - 390 zł

 

Fortron AURUM 700W - 411 zł

 

Enermax ETA650AWT-M 650W - 430 zł

 

Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-700W - 462 zł

 

Ceny z morele.net

 

Pod względem elektroniki zasilacze na pewno lepsze niż AeroCool , BQ i Fortron mają certyfikat 80+ Gold ( Aerocool nie ma nawet certyfiaktu 80+ , choć ponoć ma sprawność ~80%) a pozostałe mają certyfikat 80+ Bronze , wszystkie poza XFX Core 650W są modularne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym póki co nie zmieniał zasilacz. Na dzień dzisiejszy nie ma gry do której byś potrzebował oc tego zestawu. Nawet jakby była, to znaczy że nie działała by dobrze na Crossfire i te oc niewiele by dało. Z drugiej strony można by graczy włączonym vsync który też by wpłynął na mniejszy pobór prądu..

 

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CF na tej płycie nie ma sensu ze względu na niską wydajność drugiej z kart i w efekcie totalną nieopłacalność takiego rozwiązania + mikroprzycięcia jeśli procesor ma niskie taktowanie. W efekcie większy pobór energii, większe temperatury, większa głośność i więcej problemów - wszystko to zwykle rekompensuje wyższa wydajność, ale przy co najmniej x8/x8, a nie x16/x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą sie pojawiać na pewno w grach nie zoptymalizowanych pod kątem crossfire.

Niektórzy nie zwracają w ogóle uwagi na te przycięcia, ale niektórych wnerwiają że nie wiem.

Ale ja bym się nie pakował w crossfire, właśnie z powodu tych przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...