Skocz do zawartości
smog11

Problem z wysokimi pingami po przedłużeniu umowy z TP i zmianie routera

Rekomendowane odpowiedzi

Hey. witam serdecznie wszystkich.

Pojawił się problem z pingami.

Do tej pory miałem Neo 8Mb i standardowego liveboxa, jeszcze tego trójkątnego pierwszej edycji.

Po podłączeniu go do kompa przez kabel średnie pingi na określonych serwerach polskich w qlive miałem 32-35, czasami dochodziły do 42. Na zagranicznych wiadomo więcej, około 60.

Podpisałem przedłużenie Neo w tej samej opcji ale bez ich routera i zrezygnowałem z TV, kupiłem router TP-Ling TD-w8961ND v2 i po podłączeniu go przez wifi do komputera (odległość około 4m) z tymi serwerami mam teraz pingi na poziomie 52- polskei i jakieś 68 zagraniczne.

 

Proszę mi powiedzieć, bo całkiem się na tym nie znam, czy połączenie przez WIFI może powodować duże dodatkowe opóźnienie?

 

podłączyłem kablem i wynik dokładnie taki sam.

 

Czy w tepsie (orange teraz) mogli coś nagrzebać? pozmieniać jakieś ustawienia, pasma, nie wiem co tam jest?

 

Czy mogę iść do nich i coś działać?

 

konfig i soft na kompie nie uległy żadnej zmianie.

speedtest.pl pokazuje pingi 33 podobnie jak wcześniej (przez wifi i kabel)

speedtest.net pokazuje pingi 55, czasem i wyższe a wcześniej pokazywał podobnie do .pl czyli koło 33-35 (przez wifi i kabel)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WiFi może zmieniać ping, ja przez kabel mam 5ms a przez WiFi 11ms.

 

Raczej niczego już nie zmienisz, próbowałeś użyć innego kabla ? (kat. 5) ? Chociaż też nie wróżę, żeby to było przyczyną.

 

Oragne/TPSA nigdy nie miało rewelacyjnych pingów, takie jakie masz, są absolutnie w ich normie. Możesz zadzwonić, powiedzieć, że nie podoba Ci się ping, ale nie sądzę, żeby coś zmienili.

 

Z ciekawości, gdzie odczuwasz różnicę między 35ms a 52ms ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na linii TP można mieć ustawiony tryb fast path lub interleaved path i do tego różną wartość interleaved, od tego zależy m.in jaki masz ping na ich linii

 

w normalnym trybie nie zmienią tego, jedynie jak Ci się uda bezpośrednio porozmawiać z jakimś uprzejmym technikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...