Skocz do zawartości
Adasi

Frost 2 Duo ma ktoś na LGA1155

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

właśnie zmieniam platforme z 775 na 1155. Mam bardzo fajny i dość skomplikowany zestaw wc (chłodnica na dworze ;) ), przy zmianie platformy nie chciałbym z niego rezygnować.

 

Frost 2 Duo stworzony przez Realitynet (pamięta ktoś jeszcze te czasy ? :D ) najprawdopodobniej nie przypasi na 1155. Może ktoś ma jakieś doświadczenie?

 

A może ktoś ma template np z photoshopa lub corela socketów LGA775 i 1155? To bym sam sobie coś ładnego spłodził. Szkoda mi zmieniać na prawdę dobrego bloku i rozmontowywać całości chłodzenia bo to jest kupa roboty w moim przypadku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to piękna fota, ale wiadomo o co chodzi:

Dołączona grafika

 

Na blok jest taka przykręcana nakładka metalowa. To była taka uniwersalna zapinka do s478 s775 i chyba jakiś tam AMD. Nie pamiętam już dokładnie. Dobrze by było coś identycznego spłodzić pod 1155.

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J.w., ja tak przerobiłem raz mocowanie od Heatkillera. Możesz mieć jedyne problemy, jeśli masz backplate i ma on otwory gwintowane, wtedy pozostaje albo je rozwiercić i zastosować za nim nakrętki, albo wymienić na taki pod 1155.

 

A co do frosta 2 duo, to jeszcze pamięta się czasy pierwszego frosta i uriela. :P Był też taki moment, że najwydajniejszy blok na świecie pochodził właśnie z Polski (X3M).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O no właśnie nie mogłem doszukać się rozmiarów. Skoro różnice są minimalne to powinno udać się rozpiłować Dołączona grafika Czy otwory w 1155 są po prostu szerzej? Czy może wyżej? Po skosie?

 

 

 

Backplate'a żadnego nie mam (o ile mnie pamieć nie zawodzi...). Jutro teoretycznie odbieram sprzęt od Moreli. Zdam relacje jak to się potoczy Dołączona grafika

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu zamontowalem Frosta 2 (nie duo) na 1155 z 2500K. Obie zapinki po przekatnej tylko na 1 srube/blacha, tak samo mocowanie do plyty. Trzyma sie, dziala. Rozwiazanie prowizoryczne i tymczasowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz praktycznie takie samo mocowanie jak ja ;)

Rozpiłuj po 2mm każdy otworek pod skosem 45 stopni na zewnątrz i po problemie, możesz też rozwiercić otworki i dać podkładkę, będzie szybciej, ale zrobią się duże otwory ;)

Backplate w niczym nie przeszkadza, ja kupiłem płytę z backplatem i przykręciłem tam śruby bez sprężyn itp kombinacji, oczywiście po rozpiłowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre linki, fenks Dołączona grafika

 

 

No i gitara Dołączona grafika Myślałem, że to jest jakaś na prawdę znaczna różnica. Jeśli pare mm to porozwiercam otwory i powinno dać radę. Jutro postaram się to wszystko poskładać i wrzucę fotę. Dzięki Dołączona grafika

 

 

Ten układ tak pracuje? 3/4 płyn w bloku, 1/4 powietrze?

 

Na szybko musiałem fullcovera odczepić ze spalonego gtx285. Na te kilka dni nie chciało mi się bawić z odpowietrzaniem. Także tak, tak pracuje. Temp procka to i tak max 20 stopni w normalnym użytkowaniu przy obecnych temp na dworze (bez włączonych wiatraków na chłodnicy)

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki chopy :) Rozwierciłem nieco otwory i jest malina. Tylko ten program od gigabyte'a to chyba ściemnia mocno. Wg EasyTune czy jako to się tam nazywa, w idlu (utorrent, firefox, pare innych programów których używam) mój procek ma ~6 stopni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten układ tak pracuje? 3/4 płyn w bloku, 1/4 powietrze?

 

Frost 3 Duo, ktory jeszcze do niedawna chlodzil u mnie Phenoma X6, mial tendencje do lapania babla powietrza bez mozliwosci samoodpowietrzenia. Widocznie odziedziczyl to po przodkach. Nie mowie, ze winny byl blok sam w sobie, ale wymiana bloku (i niczego wiecej) na Supreme HF skutecznie usunela ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...